Lieky od psychiatričky a snaha otehotnieť

natalka25122017
30. sep 2020

Ahojte kamaratka berie lieky su to ako antidepresiva a skusila sa ma opytat ci by ste jej nevedeli pomôcť snaží sa otehotniet len nevie ci tie lieky v tom zabranuju su to citalec lamotrigin a spitomin nemáte s tymi liekmy skúsenosť nahodou? Ďakujem za radu

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalka25122017
autor
30. sep 2020

@bambulienka25 iba chcela radu natom nic neni ked sa clovek opyta najprv tu

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalka25122017
autor
30. sep 2020

@bambulienka25 ako ja chapem ja len ci tie lieky nerobia problem otehotnieť

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michlle
30. sep 2020

Citalec - odporúča sa poradiť s lekárom. Odporúča sa užívanie iba vtedy ak je väčší prínos lieku pre matku ako akékoľvek riziko pre plod
Lamotrigin - je malé zvýšenie rizika vrodených chýb plodu. Nesmie sa vysadiť bez vedomia lekára! Určite sa treba poradiť s lekárom
Spitomin - neodporúča sa užívať počas tehotenstva, treba sa poradiť s lekárom

Treba mať na vedomí, že tieto lieky sú silné a to hlavne lamotrigin - je to antiepileptikum, teda používa sa na liečbu epilepsie a bipolárnej poruchy. Všetky antiepileptiká môžu poškodzovať plod.

Vo tomto prípade by som dôverovala lekárovi, ktorý tieto lieky predpísal - psychiatrovi. Povedala mu túžbe otehotnieť a na základe jeho odpovede by som postupovala. Bez lekára by som žiaden z týchto liekov nevysadila a bez vedomia lekára by som ani neotehotnela. Určite je to risk, pretože sa môže narodiť bábätko, ktoré bude nejakým spôsobom postihnuté aj keď ja nedokážem povedať aká veľká je šanca. Toto môže povedať psychiater, prípadne odborník farmakológ ktorý sa zaoberá vplyvom liekov na ľudské telo. Myslím že žiadna žena nechce ohroziť svoje bábätko a preto je dôležité to riešiť s lekármi.

Dúfam, že som to vysvetlila dobre, držím palce v ďalšej liečbe a prajem všetko dobré do budúcnosti

rsimoneees
1. okt 2020

@natalka25122017 antidepresíva môžu myslím zvyšovať do istej miery prolaktín ..

natalka25122017
autor
1. okt 2020

@michlle ďakujem odkazem jej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre