Ktorý gynekológ po 3 potratoch? Súkromný alebo štátny?

janulienockanr
6. nov 2019

Ahojte dievčatá chcem sa spýtať vás ktoré ste si prešli viac krát MA ako s ao vás zaujímal. Váš gynekológ lebo mam pocit ze ten môj gynekológ si len naberie pacientky a prd z toho... Proste keď tam prídem tak pomaly nevie načo som prišla aj keď ma už leici na chlamýdie nejaký ten čas a papiere od ostatných odborníkov ktoré som musela pri Ma postúpiť si vypýtal pomaly po roku.... Doteraz mu ani nechýbali a mam pocit ze on to berie ako na nejakom páse už som vymenila druhého ženského doktora a som už zúfalá z toho lebo aj ja chcem aspoň jedno dieťatko svoje a tká rozmýšľam ci odísť od neho a nájsť si ineslho štátneho alebo radcej súkromného.. Dakujem vám za každú odpoveď...

mirola
6. nov 2019

Ja som isla k sukromnemu presne pre toto, statny ma mal tazko na haku, dokonca pri dalsiom tehotenstve mi dost necitlivo zdelil, ze som zas po potrate a rovno ma objednal na kyretaz. Ja som sa tam samozrejme rozplakala ani buu ani muu odisiel a uz sa so mnou viac nebavil, na kyretaz som proste neprisla, ale isla som na druhy den za sukromnikom, on nasiel bijuce srdiecko, nasadil mi lieky a kludovy rezim, mohla som mu zavolat vo dne v noci a jeho pristup bol uplne iny. Teraz mam uz 17 mesacneho drobca. Choval sa ku mne nadstandardne.. co sa tyka aj porodu aj celej starostlivosti, kludne prisiel aj ku mne domov, ale zaplatila som.. nie malo.

waggi
6. nov 2019

@janulienockanr ak chceš nadštandartné služby a aj starostlivosť choď k súkromnému zaplatíš, ale uvidíš, že sa to dá aj inak, bohužiaľ ale je to tak, lekári štátny dnes nič pomaly nestíhajú a aj vážnejší prípad niekedy riešia ako obyčajný

sonkam
6. nov 2019

Urcite by som odisla (aj ja som odisla od svojej gynekologicky ked nic neriesila) s bud teda sukromnik, alebo car a urcite by som si na tvojom mieste dala porobiť na vlastnu ziadost vsetky vysetrenia

janulienockanr
autor
6. nov 2019

@sonkam ahoj všetky tie vyšetrenia co sa robia mam spravené ale pomaly až po roku sa ma spýtal doktor že ako mi vyšli výsledky a ze aby som doniesla papiere..... Jeden co mi nerobili tak to je na tu toxoplazmozu.... Aj teraz ma. Lieči na nejaké chlamidi ci co a došla som vtedy keď som mala. Od neho nákaza ne po do užívaní tabletiek a povedľa mi načo som tak skoro došla mam si tam nechať aspoň 6 týždňov odstup lebo keby mi hneď teraz urobí testy tak môžu skreslovat výsledky... Už som z neho dúfala ako doktor fajn milý...

mogaa
6. nov 2019

@janulienockanr je to vždy o danom lekárovi a je uplne jedno či je súkromný alebo štátny....ja chodievam gynekologičke ktorá pracuje na gynekológii v nemocnici a určité dni má aj súkromne ambulanciu - a je super....neviem čo myslíš pod tým "súkromný" lebo je veľa lekárov čo majú vlastné ambulancie a zmluvy s poisťovňami (sú súkromní) a máš aj lekárov ktorý majú ambulanciu a všetky vyšetrenia si platíš lebo nemajú zmluvy s poisťovňami....v každom prípade je to o danom gynekológovi aké služby ponúka, nie každý ti urobí napr.sono prsníkov ale pošle ťa tam kde ti ho urobia....rovnako nie každý ti vie zistiť prečo k potratom prišlo, pretože dané vyšetrenia nerobí.....ďaľšieho si vyberaj podľa referencií pacientok, popýtaj sa známych kde chodia a ako sú spokojný...opäť ide o to či niekto chodí gynekologovi eln na preventívku alebo má problém a chodí k nemu ako na klavír

sonkam
6. nov 2019

@janulienockanr mas vysetrenu hematologiu, endokrinologiu, genetiku, priechodnost vajecnikov, reprodukcnu-imunologiu?

janulienockanr
autor
6. nov 2019

@sonkam všetko okrem priechodnosti vaječníkov... To mi nerobili možno koli tomu ze otehotnieť môžem len v 7 týždni sa mi plod prestane vyvijat

mogaa
6. nov 2019

@janulienockanr tak potom ťa na všetky vyšetrenia poposielal.....ono zmysel to má riešiť až keď sú všetky vyšetrenia s výsledkami kompletné.....a výsledky vyšetrení niečo zistili či všetko negatívne?na tvojom mieste sa obrátim na kliniku kde sa robia umelé oplodnenia a nechala sa vyšetriť u nich....napr.pri tých genetických testoch sú testy ktoré prepláca ZP ale aj špeciálne ktoré hradí pacient.....

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katty2012
6. nov 2019

@janulienockanr nasadit miniheparin.. doporucuje sa aj ked je hematologia v poriadku, su s nim velmi velmi velmi dobre vysledky a kopa donosenych deticiek

janulienockanr
autor
12. nov 2019

@katty2012 no mne nasadili len duphast9n a k ludovy režim a aj tká nič nepomohlo

luckamjar
12. nov 2019

@janulienockanr mám za sebou už 3 potraty, vždy rovnaký priebeh, hneď po prvom všetky základne vyšetrenia, v priebehu 3 rokov 3 gynekológovia. Všetko ti čo sa asi radia do súkromných, vyberaní podľa množstva recenzií. Dodnes nevieme prečo sa to deje a čo robiť dalej. Mala som už nasadenú aj liečbu a nič nezabralo. Prístup lekárov čo sa ľudskosti týka je vždy ok ale ešte ani jeden mi nikdy nepovedal prečo sa to deje 🤷‍♀️ Momentálne ani nevieme ako dalej...😔 kľudne mi napis IP ak sa chceš vyrozprávať.

katty2012
13. nov 2019

@janulienockanr no duphaston a miniheparin je rozdiel, asi nestacil... stacilo by, keby sa gynekologovia priebezne vzdelavali a doplnili si info, kore ziskali pred x rokmi na skole...

system
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beie
5. dec 2019

@janulienockanr chodí do Žiliny, Dr. Walenfels, zaoberá sa plodnosťou ženy a hľadá príčiny. Taký je len jeden na Slovensku

sonkam
5. dec 2019

@beie to nie je pravda ze je len jeden taky na slovensku. Moj gynekolog nie je ani sukromnik a veru tiez sa zaobera hladanim pricin a vela zien vdaka nemu otehotnelo, aj ked mali problemy. Chodi na rozne skolenia a spolupracuje aj s jednym primarom reprodukcneho centra ktore spolocne aj zakladali. Je to velky odbornik s velkym prehladom v dnesnej dobe

beie
5. dec 2019

@sonkam som sa nedostatočne vyjadrila. Tento pán doktor sa venuje konkrétnej metóde a tou lieči jediný na Slovensku. Ale je pravdou že je to bieda s hľadaním príčin aj v iných oblastiach zdravotnictva

domculik
5. dec 2019

@mirola wau to teda musel byt iny pocit ked z beznadeje sa vyklulo bijuce srdiecko ! 😍 len teda ten predosly doktor bol bud riadny chrapun alebo riadny amater, alebo oboje, ked ta objednal ocividne bez riadneho vysetrenia na kyret a este ti to aj takto povedal. kazdopadne, uzasny pribeh a prajem vsetko dobre ! 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre