Krvné testy pred otehotnením

veri_lb
5. apr 2024

Dobrý deň,
viem, že mnoho ľudí to nerieši, nejdem sa z toho zblázniť ani ja, ale ak by bol niekto skúsenejší kto vie.. Oplatí sa podľa Vás dať si urobiť pred plánovaným tehotenstvom napr. test „pred otehotnením“, ktorý ponúka Medirex https://www.medirex.sk/vysetrenie/pred-otehotne... ? Idem tento rok na klasickú preventívku s rozšíreným krvným obrazom k všeobecnej lekárke. Keď som sa pýtala na možnosť urobiť nejaké ďalšie testy, napr. aj len na vitamíny/minerály a pod. (aby som vedela či napr. upraviť stravu), odpoveď bola, že balíčky neponúkajú a musela by som si rozmyslieť, čo konkrétne chcem otestovať naviac. Taký hlboký prehľad, aby som vedela premýšľať nad všetkým čo sa dá otestovať v súvislostiach so správnym fungovaním procesov v tele nemám (samozrejme základy ako C, B12 atď. áno ale širšie vôbec)..Ďakujem

kiki68
5. apr 2024

@veri_lb jedine co sa fakt oplati pred tehu je nejaka lepsia verzia testu na hodnoty stitnej zlazy a potom zrazanlivost krvi, nejake vitaminy a pod nehraju velmi rolu ( aj tak budes brat femibion)

zuza265
5. apr 2024

Ja napr by som si dala urcite otestovat vitamin D. Ja som ho mala sakra nizky a to som brala silny vitamin d… a ten je podstatny

lucia0202
5. apr 2024

@veri_lb ach, podajby som si toto dala ja pred tehu. Určite oplatí. Vitamin D je dôležitý, TSH… Ja som napríklad prvé potratila iba preto, že som mala vysoké TSH. Keby som toto vedela, brala by som lieky a niečomu takému sa vyhla.
Ta toxoplazmoza je toez super vedieť. Za mna Ano…

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre