Krvná skupina A negatív a snaha o bábo

matilda72
13. apr 2018

Chcela by som sa opýtať mamičiek čo majú už doma jedno bábo...Do teraz mi to vŕta hlavou. Ked som čakala nášho prvého anjelika ktorý odišiel v 21tt zistili mi, že mám krvnú skupinu mám A. negat. a ja som mala v papieroch od narodenia, že 0negat. potom mi bolo povedané, že detom sa berie krv z pupočníka a tam koluje ešte krv matky..a po potrate mi dali injekciu s protilátkami ale ked sa nám narodila dcérka tak mi len povedali, že má krvnú skupinu ako ja...a ja sa strašne bojím, lebo nepichli tú injekciu a čítala som, že by sa to malo preventívne robiť pri ženách, ktoré sú rh negat. a manžel má krv skupinu A.pozti. ....čo sa potom robí ak zistím, že pochybili, môžem mať ešte bábätko??? nie že moje telo začne proti nemu bojovať. ale mám dať zistiť, akú krv má malá??? neviem nejako im neverím, alebo sa teraz berie krv detičkám inak ako pred 30 rokmi,,, dakujem krásne za odpovede

lillystranska
13. apr 2018

@matilda72 ťažko povedať ale na tvojom mieste ak máš pocit že urobili chybu si to daj zistiť nech máš pokoj na dusi

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matilda72
autor
13. apr 2018

@lenkakravcova uf tak to to som rada 😀 😀 ale určite mu to poviem tie pochybnosti a možno dám overiť aj dcérku...som nevedela, že sa protilátky pichajú len raz??,ja že pri každom pôrode ak má žena rh negat.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bashawelle
13. apr 2018

ak ma dcerka rovnaku krvnu skupinu ako ty, teda A Rh negativ, po porode nebol dovod na podanie injekcie Rhega. ta sa podava pri Rh pozitivnom babatku alebo ak je krvna skupina neznama (pri strate babatka, najma v skorych tyzdnoch). dcerkinu krvnu skupinu si mozes overit aj na vlastne naklady, nie je to drahe a staci malo krvi. ale pri Rh negativnych mamkach to zvyknu v porodnici overit. drzim palce, verim, ze bude aj dalsie babatko a bez komplikacii 😊

cukricek4
13. apr 2018

ja by som sa na to asi spytala priamo doktorov ci sa stala niekde chyba a co mas vlastne ocakavat

eko22
13. apr 2018

A nemôžu ti to pichnúť aj teraz? Veď sa na to pýtaj doktorov a nie na koníkovi

matilda72
autor
13. apr 2018

@eko22 no ak budem tehu tak sa možno bude ale ja sa bojím, či to už pri plodení nebude mať negat. dopad ...ak ma chápeš čo ja viem, nebudem vedieť že som tehu, napr. starosti s malou a zabudnem že mi mešká dlho a moje telo začne s bábo bojovať a ja to nebudem ani vedieť....no napísala som to ako analfabet 😀 ale snád si ma pochopila...no aj sa chystám k dr. lebo posledne dlho špíním kým príde ms tak ak sa to bude opakovať tak musím ísť na hormonálne testy tak sa ho opýtam....a chcela som sa to opýtať aj tu. dlho mi to vrta hlavou a teraz sa snažíme tak nejako tá myšlienka vo mne opäť začala klíčiť 😀 😀

matilda72
autor
13. apr 2018

@bashawelle dakujem 😀 ja som si myslela, že sa to dáva preventívne každej mamičke rh negat. ale ja som už takéto protilátky mala dve pri amnio a pri potrate tak možno aj preto mi už dalšiu nedávali

ukulela
13. apr 2018

@matilda72 aj podla mna - ked dcerka je Rh negativ, tak po porode ti protilatky nebolo treba. zrejme pri pripadnom dalsom tehotensteve dostanes uz pocas tehotenstva preventivne opat (ked este nebude znama krvna skupina dalsieho babatka)

matilda72
autor
13. apr 2018

@ukulela dakujem 😀 ste ma upokojili

siska53
13. apr 2018

@matilda72 kedysi to bolo tazsie,nasi si tiez opacni, otec pozitiv,mama negativ a my mame krvnu skupinu po nej,ale nic jej nepichali.. Len mozno to bol dovod potratu 3.babatka u nej.
Mna sa len pytali,aku skupinu ma muz,on ma tiez negativ,ale inu ako ja nic mi nepichali, deti su obe negativne,jedno ma moji,druhe muzovu skupinu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre