Krátka luteálna fáza - rady, tipy

23. sep 2022

Ovu mávam najskôr 16DC, 17,18DC , cyklus 26 dňový. Nie je moja LF kratka ? Nemala by som po ovu užívať progesteron ?

ninka99865
23. sep 2022

A keď máš ovu 17 alebo 18 potom sa ti neposunie o 2 dni menzes? Lebo ta fáza býva rovnaká, každopádne 10 dni je taká hraničná, niektoré ženy takto otehu, iné nie. Nevie ti dr. nasadiť po ovulácii porgesteron?

liloastitch
23. sep 2022

No podľa výpočtu tá L. Fáza krátka je. Pri krátkych cykloch býva väčšinou ovulácia skôr, a LF býva nemenná. Určite sa to dá riešiť liekmi, akými by som konzultovala s doktorom.

autor
23. sep 2022

@ninka99865 neposunie sa mi MS a zdá sa mi kratka ta fáza, ved za cca 8 dní sa asi ani neuchyti do maternice

autor
23. sep 2022

@liloastitch presne , pri krátkych býva skôr ale ja som nejaká výnimka a isto mávam ovu najskôr 16DC, co je pri mojich cykloch neskoro

ninka99865
23. sep 2022

A máš odsledovanu ovu bt, testami alebo sonom?

autor
23. sep 2022

@ninka99865 všetkým

sense
23. sep 2022

Ak máš odsledovamu ovuláciu na 17-18dc, Tal áno LF je krátka, máš robený aj hormonálny profil? Ja keď som mala LF menej ako 10 dní som dostala Utrogestan 2x200 na vkladanie, keďže sme sa snazili

sense
23. sep 2022

Ak máš odsledovamu ovuláciu na 17-18dc, Tal áno LF je krátka, máš robený aj hormonálny profil? Ja keď som mala LF menej ako 10 dní som dostala Utrogestan 2x200 na vkladanie, keďže sme sa snazili

ninka99865
23. sep 2022

Tak to potom treba riesit progesteronnm, doktorka ti to nenavrhla?

nina004
23. sep 2022

Moja skúsenosť je , že sa dá otehotnieť aj s krátkou LF. Ja mám polycystické vaječníky a vysoký prolaktín. LF 9 dní a otehotnela som prirodzene. Ale teda trvalo nám to 4 roky ,kým sa zadarilo.Teraz druhý krát dokonca aj napriek ochrane som otehotnela a pritom mi dr vravel,že bez liekov neotehotniem. Vajíčko sa asi vie uhniezdiť aj skôr ,pretože u druhého tehotenstva mi na 8DPO vyšiel už slabo pozit.test a u prvého na 9DPO. Tak držím prsty. Podľa mňa veľmi veľa robí hlava.

autor
24. sep 2022

@sense áno aj HP, ale tam vyšli všetky hodnoty na 23DC ôk, v medziach normy. Tak ja teraz neviem

sense
24. sep 2022

Povedz gynek. Ze sa snazite o dieta a dlho sa nedari

autor
25. sep 2022

@sense hovorila som, ...on mňa vôbec nerieši lebo vie ze manželov spg nie je najlepší..takze automaticky len ze zle spermie s vami nemám čo riešiť...akože ma.oravdu na jed ej strane ale sa hovorí že ked je žena v 100%stave tak sa možno môže podariť aj so zlými spermiami

sense
25. sep 2022

Možno by som zvážila gynekológa. Môj vedel ze sa snažíme, keďže som mala M A a potom sa mi skrátil cyklus a teda hlavne LF, pritom horm. Profil bol v poriadku. A sam mi navrhol ze ak sa snažíme dá mi preventívne Utrogestan. Aj keď je pravda ze tehotná som neostala ale už sa ani nesnazime resp žiadne sledovanie ovulácie, žiadne extra výživové doplnky, ani Progesteron nič a aj keď chlap navrhoval umelé tak ja už nechcem vzhľadom na vek. Nie som síce veriaca ale beriem to ze to tak ma asi byt

ninka99865
25. sep 2022

Skús vymeniť lekára.. aj so zlými spermiami sa dá prirodzene otehotnieť a môj vraví že keď vidí 1-2 x ročne naozaj dobrý spg tak je rad.. kamoska teraz otehu prirodzene a mali tiež slabší..

autor
25. sep 2022

@sense ved to ze žiadna snaha , asi tam prídem sama s tým se chcem progesteron..

autor
25. sep 2022

@ninka99865 ved to, tiež som čítala štúdie o tom ..a proste aj ja chcem byť ozaj 100 % v pohode a možno sa podarí. Jasne ze sa na to nespolieham, ale bola by som rada keby je koná LF aspoň 11 dní

ninka99865
25. sep 2022

Ešte mi napadlo, ale to sú len doplnky - vitex jahňací by mal zvyšovať progesteron, tak ci by to nemohlo pomôcť, ale je to len doplnok čiže treba dlhodobejšie užívať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre