Krátka luteálna fáza - rady

bibiankaka
5. feb 2018

Dobrý deň. Prosím vás veľmi pekne o radu. Snažíme sa s mužom o dieťatko už niekoľko mesiacov. Môj cyklus trvá väčšinou 23 dní. Ovuláciu mávam 14-15ty deň (odsledované aj ovulačnými testami), čiže luteálnu fázu mávam 8-9 dní kým príde menzes. Je to došť času ? Je možné niečím túto fázu predžiť aby malo prípadne vajíčko viac času sa uhniezdiť? Myslím skôr niaké doplnky, čaje .. nie rovno tabletky na predpis. Ďakujem za odpoveď a skúsenosti či ste niektorá oyrhotneli aj takto 🙂

lenakiss
5. feb 2018

@bibiankaka môže to byť krátka doba ...Ja mávam cyklus 24 dňový...ms 5 dní...A na 7 deň mám ovu ...A viem to určite kedze sa mi to aj podarilo vtedy....
Či su nejake čaje alebo niečo to neviem ...ale na predpis lieky určite

bibiankaka
autor
5. feb 2018

@lenakiss ďakujem za odpoveď. Tiež si myslím že mám ovuláciu neskoro na to aké mám krátke cykly. Dúfala som že existuje niečo čo by mi ich predĺžilo aspoň o dáky deň - dva. Nechcem sa zbytočne napchávať chémiou kým nemusím. Skúšam piť alechemilku ale to mi dáko nepomohlo.

ammellia
5. feb 2018

@bibiankaka vitamín B5 vo veľkých dávkach a bylina vitex. Pogoogli si o tom

libawet
5. feb 2018

@bibiankaka skús Gynex, čisto bylinné tonikum.

deniky
5. feb 2018

Skús Alchemilku čaj .
@bibiankaka

ejanjelik
5. feb 2018

Vitaminom c oddialis menstruaciu

bibiankaka
autor
6. feb 2018

@deniky
@libawet
@ammellia
@ejanjelik
Ďakujem za rady. Alchemilku pijem kazdy den uz dlhšiu dobu. Zatiaľ bohužiaľ nemala žiadny účinok na mňa. Skúsim tento cyklus ten vitamím C. Uvidíme či to posunie aspoň o dáky deň - dva a ak nepomôže pokukám ten gynex a vitex ... niečo z toho zabrať musí :D aj keď najradšej by sim bola keby menštrúcia už neprišla ;) ešte raz ďakujem za rady ! Ste zlaté

ejanjelik
6. feb 2018

Pozri si to na nete. Ja som si kvoli jmunite davala 2 celaskony denne nie za ucelom oddialit menstruaciy a ked mi meskala nasla som na nete zw to mohli byt z toho

johanna_b
7. feb 2018

@bibiankaka Vola sa to Utrogestan a je to prirodny hormon. Uziva sa od 15 dna cyklu cize po ovu aby ju liek nezablokoval. Pytaj si to u svojho lekara

alobalka
7. feb 2018

@bibiankaka presne takto to mám ja: ). ..aj ovu testami odsledovanu ovulaciu v tých dňoch, možno o deň skôr, mne lutealka vychádzala 10dní.
Nebrala som nikdy prírodné doplnky na úpravu cyklu, ani čaje a čakám 4.🙂
Ale je pravda, že o krátkej LF viem, vždy som kvôli nedostatocnosti progestoronu po otehotneni začala pri meskajucej ms spinit. Pri ďalších deťoch som teda hneď po pozitívnom teste nabehla k dr a dostala utrogestan.
A snažila som sa otehotnieť v cykle, kedy som mala ovulaciu skôr, i keď väčšinou práve poovulacna fáza je dĺžkou nemenná a aj keď ovu bola o 3 dni skôr, LF trvala stále rovnako krátko a teda sa to prejavilo skorsou ms (kratším cyklom) .
Dr ti môže ten utrogestan predpísať aj dopredu na povedzme 3 cykly a uvidíš, či to trochu naštartuje prirodzený posun LF. Ale potom v tehotenstve sa asi utrogestanu aj tak nevyhnes. ..

johanna_b
8. feb 2018

@alobalka 4 akoze 4cata? dobre som to pochopila?

bibiankaka
autor
13. feb 2018

Tak už asi 5ty deň jem vitamín C a kúpila som si aj ascorutin - na oddialenie menštruácie, aby mal prípadný malý parazitko dostatok času sa poriadne zavŕtať ! 😄 od 19DC mám ale pocit že idem každú chvíľu dostať krámy. Pichá ma v podbušku, mám jemné kŕče, prsia bolia... som zvedavá. Najradšej by som bola keby už neprišli, prípadne sa yo posunuli z 23dní adpoň na dákych 26.... Určite dám info.

johanna_b
13. feb 2018

@bibiankaka viem ze chces byt vtipna ale parazitko?,smutne...

bibiankaka
autor
13. feb 2018

@johanna_b ako na čo sa k tomuto vyjadruješ ??? Ja sa nestarám ako ty niekoho alebo niečo nazveš, je to hádam moja vec. Neviem v čom bol tento komentár prínosný.

johanna_b
13. feb 2018

@bibiankaka fajn, dufam, ze sa tvoj parazit co najskor ohlasi a urobi ta stastnou

bibiankaka
autor
13. feb 2018

@johanna_b veľmi pekné .. tlieskam ti ;)

dadus_ka
26. mar 2018

@bibiankaka ahoj ako to dopadlo ak sa mozem opýtať? Ja mam lutealnu fazu 9 dni tak hladam na nete nejake infosky 🙂

bibiankaka
autor
26. mar 2018

@dadus_ka ahoj. No nedopadlo to slávne 🙂 ms prišla ako furt, na 24 deň a to som brala poctivo Cčko aj ten ascorutin. Ale iba jeden mesiac, neviem či by to malo dlhodobejší účinok.Teraz skúšam B6, čítala som aj o ňom že by mal predĺžiť luteálku tak uvidím o dáke dva týždne 🙂

dadus_ka
26. mar 2018

@bibiankaka ach tak to si ani mna moc nepotesila. A mne ta alchemilka akurat tak oddialila ovulku :/ ale drzim palceky 🙂

bibiankaka
autor
26. mar 2018

@dadus_ka každopádne ak by si na niečo prišla ako to predĺžiť daj vedieť, rada sa nechám inšpirovať aj keď teraz vkladám dosť veľké nádeje do toho pyridoxínu 🙂 držím palec

dadus_ka
26. mar 2018

@bibiankaka urcite dam 🙂 a to si kupila bez predpisu?

bibiankaka
autor
26. mar 2018

Ano. Je to bez predpisu a stoji niečo cez 3€ 60tbl.

wevusska
23. apr 2018

@bibiankaka ahoj, presne aj ja dnes cely den googlim co by pomohlo predlzit lutealku. Uz druhy mesiac beriem matersku kasicku vraj celkovo upravuje cyklus, no lutealna stale cca tyzden. O B6 som sa tiez docitala, planujem kupit, tak som zvedava, ci Ti pomoze. Ja som dnes 1 DC. V akych davkach ju beries?

myjusiatko
23. apr 2018

Mne pomohol sarapis pre muzov a magne b6. Oboje som brala podla davkovania v pribalovom letaku.

bibiankaka
autor
24. apr 2018

@wevusska ahoj. Brala som B6 60mg denne a predlzila sa mi asi o tri dni. Tak asi pomohlo. Kazdopadne som bola u dr a tomu sa tak kratky cyklus nepozdava tak teraz berem len sporadicky a idem na hormonalny profil ked budem 3dc.

calmmeadow
7. jan 2019

@bibiankaka ahoj,prosim ta nepamatas si ci si ten vitamin b6 brala v mnozstve 60mg kazdy den alebo len od ovulacie do zaciatku menzesu?

bibiankaka
autor
12. jan 2019

@calmmeadow ahoj. Ruku do ohna za to nedam ale zda sa mi ze od ovulacie do ms.

calmmeadow
13. jan 2019

@bibiankaka a po vysadeni pyridoxinu sa ti lutealna opat skratila alebo zostala dlhsia?

zuba1987
30. sep 2020

@bibiankaka ahoj, ako si dopadla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre