Koľko času treba pokým sa znovu začneme snažiť?

ingrida1127
14. dec 2020

Dobrý večer,chcem sa spýtať či je podľa vás ktoré ste si tým prešli čakať 3 mesiace na ďalšie snaženie
20.11.mi robili kyretu a 2.12.laparoskopiu (potvrdilo sa tým mimo maternicové tehotenstvo)zobrali mi ľavý vajcovod
V sobotu som už dostala menstruaciu
Chcela by som ešte jeden cyklus počkať a skúsiť
Myslíte že je to skoro ?lekár odporučil 3 mesice ale zdá sa mi to dlho
Momentálne pijem čaj z alchemilky chcem aj o to poprosiť o radu ako ste ho ktorá užívali kolko krát do týždňa ďakujem pekne za každú radu

anjelicek26
14. dec 2020

@ingrida1127 tak v tomto pripade pockat urcite 3-6 mesiacov. Ved to je velky invazivny zakrok, ktory sa musi zahojit, ked ti vzali cely vajecnik. Nechaj telu cas sa zotavit.

ingrida1127
autor
14. dec 2020

@anjelicek26 nevzali mi vajecnik iba vajcovod

anjelicek26
14. dec 2020

@ingrida1127 vajecnik ci vajcovod - to stale znamena chirurgicky zakrok. Nafukli ti brucho a mas na nom jazvy. Neuponahlaj to.

c_est_la_vie
14. dec 2020

@ingrida1127 vajcovod ústi do maternice, takže ti v mieste spoju maternicu pravdepodobne fixovali. Tehotenstvo je tlak na maternicu a môže zle pôsobiť na ranu.
Určite by som preto pár mesiacov počkala, aby si si nenamahala maternicu.
Mne po cisárskom zakázali otehotnieť 2 roky. Výber vaječníka je síce oveľa menší zákrok, ale určite nie na rýchle snaženie.
Nechápem prečo tu teda chces radšej počúvať rady jedna-pani-povedala, ako odborníka ktorý pozná tvoj zdravotný stav.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre