Koľko čakať po spontánnom potrate v 6. týždni?

alexandramb
17. aug 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať koľko máme čakať po potrate. Potratila som spontánne v 6tt , nebolo treba ísť na čistenie. Lekár mi poradil 3 mesiace ale mne to príde ako večnosť. Ďakujem za každý komentár.

miskamicha
17. aug 2021

@alexandramb bolo uz nieco vidno aj na USG? Aspon 1 cyklus by som urcite pockala.
A mozno preventivne po ovu nasadila progesteron.

rosalie1411
17. aug 2021

@alexandramb mrzí ma, že si si tým musela prejsť aj ty.. 😒 Co sa týka ďalšieho snaženia, ak si nemala kyret, stačí počkať jeden cyklus. Neboj, telo samé vie, kedy už je na to znova pripravené. Iné by bolo, ak by bolo čistenie v nemocnici.. Držím palce 😊

nana8989
17. aug 2021

Ja som tiež potratila v júni v 6 tt, vyčistila som sa sama, nebol potrebný kyret a doktorka mi kázala počkať na prvú menštruáciu a potom sme sa mohli začať znovu snažiť.

julie19
18. aug 2021

nemusíš čakať vôbec, ak si sa sama vyčistila a doktorka ťa skontrolovala že je všetko OK, tak v pohode môžte ... ja som mala biochemicke čo skončilo v 6+2tt a ďalšia menštruácia už neprišla 🙂 máme zdravú 9 mesačnú dcérku ;)

zuzanaete
18. aug 2021

Mne lekarka odporucala v takomto pripade pockat jeden cyklus. Necakali sme, ale zadarilo sa po prvom menzese a vsetko ok. Drzim palce.

kristina0103
18. aug 2021

mne doktor povedal, ze pockat dve menstruacie. Doplnim, ze som bola po kyretazi. Ale vsetko sa dobre zahojilo a po prvej menstruacii som ostala tehotna 🙂

dejna_
19. aug 2021

@alexandramb po spontánnom potrate stačí jeden menzes ale poznám také aj čo nečakala a bábätká sa podarili hneď ..držím palceky nech sa to už neopakuje 🙏 viem čo prežívas

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre