Kojenie a snažilkovanie

adriano11
1. jan 2016

moj 2 a pol rocny syn je stale kojeny, chceli by sme dalsie miminko, no nedari sa. Moze byt, ze som tym kojenim stale chranena pred otehotnenim? To nie je ina sanca, len prestat kojit, aby sme mohli znova otehotniet?Baby, co myslite 😉

dena10
1. jan 2016

Ja som otehotnela počas obdobia, keď som plne dojčila...

heda_k
1. jan 2016

Ahoj. Podľa mňa je to veľmi individuálne či a u koho je kojenie ochranou pred otehotnením. Mnohé ženy keď koja (teda aspoň v období kým je dieťa iba kojené bez príkrmov ) vôbec nemajú menštruáciu, no napr. ja (a určite aj ďalšie 🙂 )som nebola ten prípad. Po oboch drobcoch som dostala menzes hneď po šestonedelí a to som nikdy nepoužila umelé mlieko ani som neodsávala do zásoby čiže som kojila veľmi pravidelne. Druhé dieťa sme počali keď mala dcérka 10 mesiacov a to som stále kojila pomerne husto cez deň aj v noci... Tvoj synček má 2 a pol, čiže kojenie už určite nie je také intenzívne ako prvé mesiace. Nepredpokladám že po takom dlhom čase od pôrodu nemáš menzes, kojenie však moze v niektorých prípadoch ovplyvniť ovulaciu, aj keď je menzes prítomní. Každopádne každý ľudský organizmus reaguje trochu inak, určite tu časom nájdeš protichodné názory na to či kojenie je alebo nie je príčinou zatiaľ neúspešnej snahy. Odpoveď na Tvoju konkrétnu situáciu Ti napokon aj tak dá iba lekár (alebo sa to vyrieši samo skôr ako k nemu stihneš zajst 🙂 ). Každopádne drzim palce 😉

stepanka274
1. jan 2016

Aj ja som otehotnela pri dojceni

zuz02
1. jan 2016

@heda_k presne tak. Asi to chce este cas. Ja som popri kojeni, necele dva roky od porodu tiez bez problemov otehotnela. Ale menzes mi pri plnom intenzivnom dojceni aj niekolkokrat v noci nabehol hned po sestonedeli. A odvtedy bol relativne pravidelny. Ale kazda sme ina.

popilka
2. jan 2016

@adriano11 Ja poznam strasne vela bab, co otehotneli, ked kojili. Podla mna je to velmi individualne. Mne dr najskor po porode, ked som nechcela antiku, hovorila, ze kojenie nechrani pred otehotnenim a teraz, ked som jej vravela, ze este kojim, ale ze by sme uz chceli druhe, tak mi povedala, ze to moze ist horsie... Tak si vyber, ani doktor v tom nema jasno 😀 Uvidime, ci sa nam podari tento mesiac. Potom by som ju uz chcela odstavit, tak ked sa nepodari teraz, hadam to vyjde potom.

majaon
2. jan 2016

@adriano11 ahoj...je pravda,ze u kazdej je to ine,zalezi na tom,ci mas ovulku...ja som nemala mrchu cely cas ako som kojila - 19 mesiacov a aj ked po odstaveni mrcha nabehla,nase snazenie sa o dalsie babo od oktobra je zatial bezuspesne...no idem 5.1. na preventivku ku gyndovi,tak sa podebatime 🙂 vela stastia vsetkym snazilkam...

zdena12345
3. jan 2016

tiez som otehotnela pri kojeni ked mal maly rok a kojil sa uz iba vecer ale uz som 2 x predtym dostala menstruaciu

adriano11
autor
3. jan 2016

no napriek tomu, ze ma uz 2 a pol, kojim ho pomerne casto, to asi kvoli tomu cickos jeden 🙂

imbecilia
17. jún 2016

ja som dostala 1x menzes od porodu ked malo moje prve dieta 2 aj pol roka. potom snazenie asi 5mesiacov, potrat - dalsie tri mesiace snazenie a devat mesiacov tehotenstvo, sup a uz mal skoro 4roky ked sa mu narodila sestra. och a uz sa mi na dalsie nechce tolko cakat :P

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre