Kedy znova otehotnieť po dvoch potratoch?

lucinka12356
6. dec 2016

Ahojte, v priebehu pol roka som dvakrát potratila (11tt a 9tt). Teraz chodím po hematologickych a genetickych vyšetreniach. V auguste 2017 plánujeme svadbu a vždy som snívala o tom, že tam už bude naše maličké alebo budem aspoň tehotná.No teraz mám obrovský strach! Neviem či mám čakať a skúsiť po svadbe alebo to risknut...Bojím sa aby sa to nezopakovalo alebo aby som nemala nejaké problémy kde by som bola v nemocnici.Je to 9mesiacov do svadby a nechcem čakať :( poraďte mi,ak máte nejaké skúsenosti. Dakujem

pribinak
6. dec 2016

toto je najlepsie konzultovat s tvojim gynekologom, kedze asi aj on bude zvedavy na vysledky vysetreni

vies, my tu nepozname tvoj zdrav. stav, cize nase rady, odporucania, usudky a .....maju nulovu hodnotu

lobic
6. dec 2016

No ved skuste co sa ma stat stane sa. Pockala by som ale na vysledky vysetrenia ako dopadne a potom ak aj lekar povie ze z hematologickeho hladiska je vsetko ok tak sa mozete znova pokusit svadba s tym nic nema nemysli na to ako sa to znova stane ale ak nieco nebude v poriadku tak az po liecbe budes musiet tak ci tak pockat

angels123
6. dec 2016

Mala som ten isty problem 2x zamlcany potrat v 9tt oba...chodila som po vysetreniach hematologia, stitna zlaza atd...nakoniec mi zistili vysoku zrazanlivost krvi a dalsie tehotenstvo som si pichala injekcie na riedenie a dockala som sa vytuzeneho bábätka...tak na tvojom mieste by som urcite pockala na vysetrenie aspon z tej hematologie...

lucinka12356
autor
6. dec 2016

@angels123 zajtra sa to dozviem...

angels123
6. dec 2016

No ja hned ako som sa dozvedela vysledok sme sa zacali snazit a po dvoch mesiacoch sa zadarilo...ale kupila som si kvapky gynex pomahaju pri otehotneni... Tak drzim palce nech vysledky dopadnu dobre a ty budes krasna nevesta uz s bruskom 🙂

lucinka12356
autor
6. nov 2017

@angels123 tak sa znovu hlásim skoro po roku...bohužial sa odvtedy nič nezmenilo.(až na moju váhu po toľkých hormónoch).akurát všetky moje vyšetrenia ajj manželove aj spoločné sú v úplnom poriadku. Nikto nevie prečo sa ani jedno bábo neudržalo,...Chodíme do sanatória kde sa nám snažia pomôcť. Momentálne po 9mesiacoch rôzneho plánovnia pohl.styku z množstvom hormónov sme podstúpili IUI (insemináciu) momentállne čakáme na výsledok.

angels123
6. nov 2017

@lucinka12356 tak to mi je velmi luto dufam ze aspon to IUI sa podari a budete sa tesit na prirastok do rodinky....tak to je teda ale zahada ze vsetko je OK a nakoniec to dopadne zle...budem vam veeeelmi drzat palce nech to vyjde...a hlavne vela sil vam prajem

margareta1379
6. nov 2017

@lucinka12356 Skus creightonov model/gynekologa, ktory je vyskoleny na naprotechnologiu. V centre alebo sanatoriu ti pomožu akurat tak predať kopu liekov zakrokov. Hovorim z vlastnej skusenosti - 2x sme prisli o dieta tiez za pol roka, teraz pojdem za chvilu druhy krat rodit bez akychkolvek umelych oplodneni a hormonov.

lucinka12356
autor
6. nov 2017

@margareta1379 a kde takého nájdem?

margareta1379
6. nov 2017

@lucinka12356 Tu som vyguglila nejakych, ale neviem, ci je to aktualne. Podla mna, ked sa skusis hocikomu odtial ozvat, tak ti poradia. Oni su dost zosietovany, takze ak aj nenajdes niekoho blizko, alebo nebude vediet, tak nemaju problem to skonzultovat aj na druhom konci sveta. http://www.plodar.sk/o-nas-2/

lucinocka
6. nov 2017

@lucinka12356 a na hemato ti potvrdili nejaku mutaciu?

luciola
6. nov 2017

ahoj najlepšie maš počať aby sa maternica trocha pozviechala
ja som po dvoch potratoch čakala rok a pol a pomohlo 🙂

lucinka12356
autor
8. nov 2017

@lucinocka nikde nič nezistili,vsetko ok obaja, zdravi ako rybky...

lucinka12356
autor
7. dec 2017

Tak po druhej IUI sa to konečne podarilo!

angels123
7. dec 2017

@lucinka12356 blahoželám a držím palce nech ste zdravi hlavne 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre