Kedy testy ukazuju ovu?

andreaak05
15. júl 2022

Ahojte, prosim, neukrizujte ma teraz, ale som zmatena z ovulacie. Doktorka a testy sa mi nezhoduju. Kedy testy ukazuju ovu? Ked uz praskne folikul alebo predtym?

anjelicek26
15. júl 2022

12-48h pred ovulaciou je vrchol...ale su aj vynimky... riad sa lekarkou a sonom...

andreaak05
autor
15. júl 2022

Lenze praveze predtym mi sedeli testy s tym, co povedala doktorka a teraz nesedeli.neviem teda, kedy je naj sexovat. Ci ked test ukaze pozitivitu, alebo uz vtedy praskol folikul a uz je “neskoro”, lebo sak bola som v tom, ze testy ukazuju dva dni pozitivitu a vtedy je naj sexovat

anjelicek26
15. júl 2022

@andreaak05 tak pri pravidelnom cykle si to vies odsledovat a ideal kazde dva dni cez plodne obdobie... v den pozitivneho testu a den po nom ale urcite na istotu... mne to s ovulacnymi sedi, vacsinou je ovulka este ten den, druhy den uz skoci bazalka hore...

andreaak05
autor
15. júl 2022

@anjelicek26 no vidis, mne povedala predvcerom, ze dnes a zajtra ovu (cize predvcerom a vcera), tak sme aj sexovali, ale testy ukazovali negativitu. Dnes uz test pozitivny. Takneviem, comu verit. Vajecnik ma boli uz treti den, takze na zaklade toho to tazko povedat.

anjelicek26
15. júl 2022

@andreaak05 tak ono je to +/- jeden den s tym, co ti povedala lekarka... ak ste sa posnazili, spermie uz vydrzia...

andreaak05
autor
15. júl 2022

@anjelicek26 len by som chcela rozlustit tuto otazku, ktoru mi nikto nevie zodpovedat. Ci ovu testy ukazuju pozitivitu predtym ako praskne folikul alebo az po prasknuti. Lebo sak nie je to tak, ze ked praskne folikul, prezije max 12 hodin? Test mi vzdy ukazuje pozitivitu az dva dni po sebe, takze to vyzera tak, ako keby to ukazovalo pred tym, ako praskne folikul. Ja neviem, fakt sa v tom volako nevyznam.

anjelicek26
15. júl 2022

@andreaak05 tak oficialne by mal byt pozitivny test 12-48h pred samotnou ovulaciou... ale kazda zena je ina... su niektore, kde je test pozitivny a ovulka uz prebieha...

andreaak05
autor
15. júl 2022

@anjelicek26 dakujem 😘😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre