Kedy sa upraví cyklus popri dojčení?

vierakuli
31. jan 2019

Ahojte. Som rok po porode, kojim a blbne mi menstruacny cyklus. Chodi si velmi nepravidelne kazdych 28-85 dni, mam velmi kratku 6 dnovu lutealnu fazu, krvacam aj 14 dni vkuse. Toto je moj 3. cyklus. Lekar mi asi kym kojim nepomoze a chceli by sme druhe. Po kolkych cykloch sa vam to upravilo, az ked ste prestali dojcit?

sashik
31. jan 2019

@vierakuli ja som dostala po porode menzes po 1.5roku, furt kojim, menzes blbol dalsi polrok, potom plus-minus ok, ale aj tak sa nedarilo otehotniet. Zacala som brat Valovicove Femi kvapky, po 2 mesiacoch som otehotnela.... Ale kazda to ma fakt inak, niekto otehotnie ani nevie ako, ani menzes nestihne dostat ;)

lubbi1
1. feb 2019

neviem ono kym kojis tak to bude asi dost dlho este take neurcite a nepravidelne, len vydrzat no

panipanka
1. feb 2019

popri dojcenni len velmi tazko :/

lula313
1. feb 2019

Ja mám dceru 10mesacnu a cyklus je už ako tak pravidelný a pravdepodobne ovulka na 13den. Ale už oducame od nočného kojenia a kojí sa cez deň asi 4x

patrica8
1. feb 2019

Toto je extremne individualne. Niekto aj pol roka po ukonceni kojenia nema pravidelny alebo ziadny menzes. Niekto ho ma hned pravidelny.
Mne prisiel po cca 8m, par cyklov bolo rozhadzanych potom sa to upravilo, rok na to som otehotnela planovane hned na prvy krat, stale pocas kojenia. Kojila som veeeelmi castoo, maly bol zavislak 🤭

ellieellie
1. feb 2019

Ja som dostala menzes po 8 mesiacoch a cyklus bol hneď úplne pravidelný, ako aj predtým. Tiež som dojčila.

deti95060810
1. feb 2019

mne sa všetko upravilo po kojení...

snehulienka82
1. feb 2019

@deti95060810 ja som rok menzes nemala vobec, potom som uz mala pravidelne, ale otehotnela som az 3 mes.potom, ako som prestala kojit. Aj ked to neskoncilo dobre...

tana85
2. feb 2019

mne prisiel az rok po porode ked som uplne prestala dojcit. a od zaciatku viacmenej pravidelny. dojcenie velmi ovplyvnuje hladiny hormonov, mozno je aj zbytocne pozorovat teplotu a cykly. otehotniet mozes aj s takym cyklom predsa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre