Kedy sa splní moja túžba po dieťatku?

24. dec 2023

Ahojte, dolieha na mňa smútok v tomto vianočnom období, len sa chcem vykecať. Kedy už konečne aj k nám príde bábätko? Snažíme sa, nedarí sa. Začali sme s vyšetreniami, ja aj partner. Úprimne sa teším z dnešných tém "Je to tam?"...tak veľmi to chcem už zažiť aj ja. Prosím kto toto číta, pošlite nám pozitívnu energiu na diaľku, budem si to veľmi vážiť. Prajem vám krásne a veselé Vianoce, nech sa každému splní to, po čom túži❤️

medda_beda
24. dec 2023

Pochoďte všetky vyšetrenia, dovtedy sa uvoľni a nerieš to tak, že kedy kedy.To nikto nevie 🙂.
Podstatné je nájsť príčinu.
Ja ešte stále poriadne nepoznám dôvod a tak sa zameriavam vždy na to, že čo sa dozviem.
Nečakám každý mesiac na zázrak, teším sa z prítomnosti.Vždy máš nádej, takže nezabúdaj aj žiť svoj život.Posielam ti pozitívnu energiu a veľmi ti to prajem.

beata_k
24. dec 2023

Vela stastia prajem 🍀✊

mikadooo
24. dec 2023

Posielam ti veľa veľa pozitívnej energie, trpezlivosti a psychickej pohody a držím palce, nech o rok už ste komplet rodinka ❤️❤️❤️. Držte sa, nech všetko dobre dopadne!

petamich
24. dec 2023

velmi drzim paste 🤞🏻🤞🏻❤️

zuzana11j
24. dec 2023

drzim palce 🙂) my sme sa tiez snazili, potom sme od toho opustili na chvilu a zrazu som bola tehotna.. netreba nejak nato mysliet..alebo si dajte nejaku zmenu, chote niekam na pobyt, na nejaky vikend. dajte si vecer vino, pivo zabavte sa a uzijte si jeden druheho 🙂 a vobec nato nemyslite

cyberk
24. dec 2023

kazda dobra dusa by si zasluzila maleho cloviecika, drzim palce ❤

skatloka
24. dec 2023

Ahooj, ja som na tom podobne, najradsej by som cele tieto sviatky preplakala, ze este stale nie sme traja, uz niekolko vianoc po sebe 😢 rovnako sme v CAR dva mesiace, v januari idem na hyfosy, ale uz som nastavena na velmi zle vysledky… ak mas chut pokecat, kludne mi napis, mozeme sa povzbudit navzajom… Zatial si teda uzivajme sviatky s nasimi najblizsimi, ktori su tu vzdy pre nas a verme v zazraky, ktore sa vraj dokazu udiat 🍀 a hlavne nacerpajme sily, snad v novom roku sa pohnu veci vpred ☺️

beruska.jk
24. dec 2023

Keď sme sa snažili o prvé dieťatko, dostala som MS aj presne na Nový rok. Dodnes si pamätám na ten pocit, aj som si poplakala vtedy, ako to na mňa celé doľahlo... Bola to prvá aj posledná MS v tom roku, následne som otehotnela. Držím palce,nech sa to v ďalšom roku podarí a ďalšie Vianoce oslavujete traja,alebo minimálne v očakávaní!

petronellla87
24. dec 2023

❤️❤️❤️

zanzilady
24. dec 2023

Veľa šťastia, príde to ku vám určite v ten správny čas 😍😍😍😍treba veriť. Držím veľmi palce a prajem krásne viwnice 🥰

blonde_bella
25. dec 2023

Čauko, dávaš si gestageny?

autor
25. dec 2023

@blonde_bella ešte zatiaľ nie. Môj lekár povedal, že mi bude 3x robiť folikulometriu, zatiaľ som mala jednu, druhá ovulácia vychádza na 1.1., takže to skúsime bez merania a poslal muža na spermiogram, ktorý má 9.1. Podľa prvej folikulometrie to vyzerá dobre, folikul bol veľký na 15ty deň, doktor povedal, že v ten deň, alebo na druhý deň praskne, endometrium 8mm. Nepodarilo sa. Beriem Femibion 1, Inofolic, zinok, muž berie taký multivitamín na dobrú tvorbu spermií. Mám 32, muž 35. Aké ďalšie vyšetrenia si mám pýtať okrem folikulometrie?

blonde_bella
25. dec 2023

No ale berieš duphaston, Utrogestan alebo progestanelle? To sú hormóny, ktoré pomáhajú udržať tehotenstvo.

medda_beda
25. dec 2023

@blonde_bella Nedávajú to vždy.Ani mne to nedali kedže ani nie je aké tehotenstvo udržať.

medda_beda
25. dec 2023

Autorka ďalšie vyšetrenia môžeš podstúpiť hyfosy, odber krvi hormonálny profil, pct test, endokrinológiu, hematológiu, imunológiu obaja, možno aj genetiku obaja a muž spermiogram, ak by vyšiel zlý tak rozšírený spermiogram.

Ale to už asi len v CAR.

nafka0483
25. dec 2023

Ty:
- hormonalny profil vratane amh
- stery na mykoplazmy, ureaplazmy, streptokoky...
- priechodnost vajickovodov (hyfosy) pripadne diagnosticku laparoskopiu - to az ked budu ostatne vysetrenia ok
- PCT
- endokrinologiu
- hematologiu
- genetiku paru
- reprodukcnu imunologiu

Partner:
- spermiogram
- hormonalny profil
- komplet urlogicke vysetrenie vratane tych sterov co aj ty
- genetika paru
- reprodukcna imunologia

blonde_bella
26. dec 2023

@medda_beda keď chce otehotnieť, je to základ.
Jedine, že by jej robili hormonálny profil...

medda_beda
26. dec 2023

@blonde_bella Mne toto nespomenuli ani v CAR a to už mám pomaly všetky vyšetrenia za sebou, ale mne hormonálny profil robili a vyšiel v poriadku.

blonde_bella
26. dec 2023

@medda_beda mne to v CAR tiež neodporučili, spravili mi všetky vyšetrenia (okrem HP) všetko v poriadku, nevedeli čo ďalej....
Tak že poďme umelé oplodnenie.
Naštudovala som si to sama a dala si hormóny ( ptrogestanelle) .Otehotnela som na 1x.
2x tehotná, volám doktorovi, že som tehotná, či mi dá hormóny... Nie, netreba... ...MA....
Ak aj budeš chodiť do CAR, študuj si aj sama....
Ja keby idem podľa doktorov tak by som hádam nemala deti doteraz

medda_beda
26. dec 2023

@blonde_bella Tak u mňa sa nezistilo nič s plodnosťou zatiaľ, skôr by som mala problém po otehotnení.

A kto ti to predpísal?

blonde_bella
26. dec 2023

@medda_beda ja som otehotnela vždy hneď. Sama som si zohnala

medda_beda
26. dec 2023

@blonde_bella To sa dá?
Tak ja neviem, že či by som otehotnela lebo mi chýba ešte jedno vyšetrenie a manžel má tiež trochu problém.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre