Kedy prestať fajčiť pred snažilkovaním?

renatka1985
23. máj 2012

Ahojte dievčatá!

pomaly uz pomyslame na babatko, a priznam sa uz mi moje telo zacina coraz silnejsie vraviet ze je ten spravny cas 🙂
som fajciarka, nie tuha, v najhorsich dnoch max 10 cigariet.

partner mi dal podmienku, ze minimalne rok pred otehotnenim nesmiem fajcit... 😖

ako argumentovat? ja viem, ze fajcenie nie je spravne, ale nechce sa mi cakat ROK,,, 😒

vopred vdaka za rady/nazory .

R

jessie222
23. máj 2012

no tak toto by aj mna zaujimalo, ako ovplyvni dieta to, ze som napriklad iba mesiac pred pocatim nefajcila....

jurkovamiluska
23. máj 2012

@renatka1985 aby sa vyplavili z teba vsetky toxiny z fajcenia moze trvat aj 7 rokov, tak sa opytaj praiatela, ci chce tak dlho cakat. 🙂

renatka1985
autor
23. máj 2012

juj, ked s nim sa tak tazko argumentuje 🙂

....vazne som zufala!

A 7 rokov by on mozno aj pockal - mam pocit, ze chlapom je to celkom jedno - nemaju take to hormonalne nutkanie, ale ja teda urcite nie! 😝

llia
23. máj 2012

no toto ti nepoviem, ale ja mám krásneho, zdravého synčeka a fajčila som pokiaľ sa na teste neobjavila 2 čiarky. Od vtedy ani jednu a to má malý už 14 mesiacov, a ani nemienim začínať znovu. Môj osobný názor je, že čakať rok je riadna blbosť, lebo keď začnete robiť po roku na dieťati, tak aby ste ešte neriešili problémy s otehotnením a pod.Poznám veľa párov, kt. chceli dieťa a podarilo sa im to až po niekoľkým mesiacoch aj rokoch. Nám na prvý šup ale nemusí sa zadariť. Držím palce, aby si ho presvedčila. 🙂

renatka1985
autor
23. máj 2012

@jessie222 nuz, v tele ostavaju skodlive latky niekolko mnoho mesiacov potom, ako prestaneme fajcit...ale ako to naozaj moze ohrozit dieta netusim.. /nejake statistiky alebo clanky musim pohladat.../

jednoducho, ano, som zavisla na cigaretach, a tazko sa mi bude prestavat ale som rozhodnuta s tym skoncovat...ale ROK?

exupery
23. máj 2012

@renatka1985 no ja som bola fajciarka ako ty...tak max 5 za den,nikdy som neriesila,ze mam prestat,ked chcem otehotniet,ale ked sa tak stalo,prestala som zo dna na den,aj ked sam dr.mi vravel,ze ak som tuha fajciarka a dostanem chut mam si dat par slukov-nervozna matka-nervozne dieta...nikdy som si nedala,v tehu sa mi cigarety sprotivili,aj ked musim povedat,ze teraz si prilezitostne vonku pri pivku dam jednu ,dve 😉

jurkovamiluska
23. máj 2012

@renatka1985 tak mu povedz, ze teraz alebo nikdy 😀 😀 😀 😀 😀
mozno ho tym presvedcis

alena16
23. máj 2012

@renatka1985 Uz po 48 hodinach sa ti v tele nenachadza nikotin. Roky akurat trva, kym sa telo zbaví tých zdravotných rizík, ako infarkt, rakovina pluc atd...). Zas to netreba prehanat 🙂 My sa chceme zacat snazit o babo v auguste a akurat vcera som si zapalila poslednu 🙂 Vecer som bola na biorezonancii a dnes prvý deň nefajčím. Tiež som bola ako ty, tak 7-10 denne. Dnes je to trochu kritické, ale musim vydrzat 🙂

renatka1985
autor
23. máj 2012

@alena16 držím palce!!!

malinkaaninka
23. máj 2012

to naozaj neviete použiť normálnejšie slovo ako snažilkovanie?

renatka1985
autor
23. máj 2012

@katren v tych diskusiach je ale debata o fajceni pocas, a ja rozhodne pocas fajcit nechcem! ja len hladam rozumny argument pre mojho chlapa ako mu vyvstelit, ze netreba cakat rok po tom, ako prestanem. hm? 😖

bosorka3113
23. máj 2012

Podla mna je to iba vyhovorka tvojho partnera ako nemat este dieta.... Ja som tiez fajcila, a prestala som mat chut na cigaretu ked som este len tusila ze asi som tehotna 🙂 ja som si vzdy hovorila ze prestanem fajcit ked zistim ze som tehotna a tak sa aj stalo, moje telo to same odmietlo ... a dokonca niektori doktori zakazuju zenam hned prestat fajcit lebo ze je to velka zataz na telo a plod... Ja na tvojom mieste sa ho razne opytam o co mu ide a ci to dieta fakt chce, alebo ci je to len zamienka ako to oddialit :-/

renatka1985
autor
23. máj 2012

@malinkaaninka ja som sa na tom slove nahodou celkom pobavila :D pouzivam ho s nadsazkou lebo mi pride vtipne 😀

tea333
23. máj 2012

@renatka1985 nechapem - ak sa chcete zacat snazit o babo, nie je ti jedno ci prestanes ihned alebo o mesiac?ja z tvojho prispevku citim hovorit zavislost. ja sama som bola fajciarka niekolko rokov, a to tuha.
budes tehotna a potom budes dojcit- a potom budes matkou malemu dietatu - chces pri nom fajcit?
mnoho mam sa ohana tym, ze znovu zacne az ked nebude dojcit, ze nikdy nebude fajcit pri dietati a podobne debiliny. ja to poznam, moji rodicia obaja fajcili. aj ked si nezapalili pri mne, isla som napriklad za nimi na balkon, do obyvacky kde sa fajcilo s navstevou a bola som pasivny fajciar. davali mi velmi nespravny priklad a ja som zacala fajcit ked som mala len nieco cez 10 rokov (znie to neuveritelne, ale nie som z osady ani nic podobne)
jednoducho som isla v ich slapajach. mimo toho si stale pamatam ako vsade fajcili a ako hrozne smrdeli, aj ked si to neuvedomovali.
je jednoducho mnoho dovodov, preco si rodicia maju povedat, ze fajcenie a deti nejdu dokopy.

skodlive latky po fajceni naozaj ostavaju v tele.nie som lekar, aby som vedela ako presne to ovplyvni alebo neovplyvni babo, ale chap svojho partnera. chce zdrave dieta a chce, aby si to tak tiez videla.

renatka1985
autor
23. máj 2012

@tea333 Nie nie, ja som skusala prestat a vydrzala som tri mesiace, nebyt problemov v praci asi by som vydrzala dodnes. ja nemam problem s tym prestat aj hned a urcite ak vydrzim teho a dojcenie bola by strasna hlupost zacinat znova!

ja len hladam sposob, ako vyvratit ten argument s jednym rokom 🙂

marcelatje
23. máj 2012

Neviem prečo trvá práve na jednom roku. Vie to nejako tvoj partner zdôvodniť? Je to príliš krátka doba na to aby sa z tela vyplavili všetky škodliviny nahonobené fajčením. Ja som fajčila 25 denne a prestala som hneď ako sme sa dohodli že budeme pracovať na bábätku, môj partner fajčí stále a neláka ma to. Otehotnieť sa nám podarilo pár mesiacov po tom ako som fajčiť prestala. Ja si myslím, že netreba čakať roky, nakoľko škody spôsobené fajčením (a vlastnou hlúposťou) asi už neodstránime 😅 Držím palce aby si to vydržala a čím skôr vám to vyšlo 🙂

katren
23. máj 2012

@renatka1985 prepac, ale myslim, ze tie dve prve diskusie to vystihuju.....

tea333
23. máj 2012

@renatka1985 myslim ze keby si hned prestala, tak by sa nechal ukecat aj skor.
pravdepodobne si ten cas stanovil, aby si bol uplne isty, ze zavislost a skodliviny neprejdu na plod.
aby mal pokoj v dusi, ze je vsetko tak ako ma byt. pravdepodobne je starostlivy a boji sa o buduce potomstvo.
podla mna sa tam da rozumne diskutovat aj o inych mesiacoch, ale ty chces vyjednavat, este si preto
absolutne nic neurobila.ty strach zo skodlivin a zavislosti nemas?? to nie je otazka okamihu, kedy prestanes,
ale dlhotrvajuci boj, najma psychicky.

renatka1985
autor
23. máj 2012

@tea333 Tei, ja viem, ze mas pravdu a samozrejme strach mam, preto nad tym premyslam, preto sa snazim vsetko si o tom precitat a preto mi je jasne ze prestat musim cim skor 😔 nechcem vyzerat ako nezodpovedna zena, myslim, ze taka nie som. chcem prestat asap ale rovnako nechcem cakat rok... ☹

omnia23
23. máj 2012

Ihned.A ze sa ti nechce cakat rok tak to je dost odveci argument si myslim,robis to pre zdravie svojho dietata a otehotnenie...

malinkaaninka
23. máj 2012

@renatka1985 mne to príde ako przdenie slovenčiny 😒

renatka1985
autor
23. máj 2012

@malinkaaninka to hej ale stale je to vtipne... kym je to napisane, ked si to poviem nahlas, je to prznenie 😀

renatka1985
autor
23. máj 2012

@omnia23 takze ty suhlasis s tezou ze rok je optimalna doba na precistenie po fajceni pred oplodnenim? 😖

bosoriak
23. máj 2012

@renatka1985 Ako pise alena16. Deht a nikotin su z tela von rychlo. Ostatne su tvoje rizika, nie dietata. Ja som prestala fajcit 4 roky pred otehotnenim (nie planovane 🙂 ale kvoli sebe).

Ostatne je vecou komunikacie vas dvoch. Skor mi to pride ako jeho vyhovorka, pretoze sa mu do dietata este nechce, ale to uz je medzi vami dvoma. 😉

Drzim palce pri prestavani, je to tazke, ale da sa to. Ja nefajcim "uz" 7 rokov.

omnia23
23. máj 2012

@renatka1985 nesuhlasim so ziadnou tezou.Ja si myslim,ze pokial naozaj chces dieta,tak sa snazis robit vsetko preto,aby si otehotnela,eliminujes vsetky nepriaznive vplyvy a zabezpecujes dietatu ten najlepsi vyvoj.Pokial takto nezmyslas tak si myslim,ze nie si pripravena mat dieta.

Pozri,za prve,mna by ani nenapadlo nad tym polemizovat.Za druhe,aj ja fajcim,obcas ale pokial sa budem snazit o dieta,tak ani nebudem premyslat,ci s tym skoncim a kedy.Proste s tym seknem a hotovo.

renatka1985
autor
23. máj 2012

@bosoriak takze myslis, ze ak prestanem este pre teho tak to nema vplyv na zdravie plodu? len na moje? 😕

renatka1985
autor
23. máj 2012

@omnia23 isteze! to co pises je pravda. a bola by som velmi nerada ak by si aj dalej sudila mna ako niekoho kto nie je pripraveny na rodicovstvo ked nie celkom dobre rozumies na co sa pytam.

ja som nikde nenapisala, ze mam chut polemizovat ci fajcit alebo nie. ak sa dostanem do stadia ze "ano ideme sa snazit" nikdy by som si nezapalila ani sa neopila ani nic podobne.

ja len premyslam, ci obdobie ROK pred ma vyznam, opodstatneny - presne jeden ROK

renatka1985
autor
23. máj 2012

btw...ja naozaj nerozumiem, preco sa tu niektore spoludiskutujuce tvaria akoby boli majitelkami patentu na vsetko. nemam rada ofenzivny styl, snazim sa byt priatelska. vyprosim si utocenie na moju osobu.

dakujem

omnia23
23. máj 2012

@renatka1985 ja ta nesudim,ja som napisala,AK takto zmyslas.Nenapisala som,ze urcite tak zmyslas.

Nerozumiem teda,preco premyslas nad rokom?Co ma urobit ten rok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre