Kedy prebehne ovulácia?

point111
24. mar 2014

chcela som sa opytat, na 12 den ma velmi zacalo pichat v pravom vajecniku, neskutocna bolest, urobila som si ovu test, silne pozitivny, co ma ale zaujima, kedy vlastne prebehne ovulacia... na zaciatku ked to zacne boliet... alebo na konci bolesti? lebo mna vo vajecniku zvykne pichat takmer cely den....

tamarka9
24. mar 2014

ahoj, ja mavam ovu blesti aj 3-4 dni takze tiez ma zaujimalo kedy to vlastne ta ovulka prebehne a preto som citala vela informacii aj zahranicnu literaturu a nazory sa zhroba zhoduju na tom, ze priciny nie su presne jasne, ale moze to byt rastucim folikulom napinajucim membranu ovaria- teda pred ovulaciou alebo borusnica moze byt iritovana krvou alebo tekutinou po prasknuti folikulu a teda po ovulacii- kazdopadne ked to mas len jeden den treba sa vtedy snazit 🙂

zuzmag
24. mar 2014

Ahojte,aj ja mavam take pichanie pocas ovu aj 2-3 dni.Potom to prejde ale bola som na preventivnej prehliadke a Dr.mi zistila ze mam dost velku cystu na vajecniku ktora mi zrejme sposobuje to silne a bolestive pichanie...

denkatn
24. mar 2014

ahoj, ak chces zistit kedy presne prebehla ovulacia vo vztahu k tvojej bolesti alebo je to nieco ine, tak si skkus merat bazalne teploty. ak si nahodou to nerobila postup je takyto: kup teplomer digitalny specilane povedz ze na bazalne teploty (stoji okolo 7 eur) a kazde rano si odmeraj teplotu v ustach tesne po prebudeni,(teplomer si daj po ruke, lebo ak vstanes, uz sa zmeni teplota) ked si budes merat a pisat teploty po cely cyklus - uvidis presne ktory den si mala ovulaciu. teploty si potom nanes na graf - je to aj na internete, je to velmi lahke a zabavne, mne ten graf robi software na stranke fertiltyfriend.com a uvidis ze ti to pomoze spoznat tvoj cyklus, lebo po troch mesiacoch budes vediet, ci mavas ovulaciu 12 den alebo 13 alebo 14. po ovulacii sa totiz zvysi teplota o dve desatiny napr. z 36,45 na 36,69 a potom uz zvysok cyklu zostane vyssia (je to iba teplota rano pri vstani, takze aj ked je zvysena nie si chora, ona sa potom cez den vyrovna). Ale ak je bolest vascia mala by si ist k lekarovi, lebo moze to byt aj nieco ine ako bolest pri ovulacii

point111
autor
24. mar 2014

snazili sme sa den pred tym, tak snad to bude tam, tu bolest mavam takmer kazdy mesiac.... od mlada.... nemyslim ze je to nieco ine, naposledy bolo vsetko fajn u lekarky,

paskolinka
25. mar 2014

@point111 presne toto by zaujimalo aj mna 😉 ja niekedy citim taky tlak vo vajecniku aj niekolko dni a neviem presne urcit, kedy ta ovulacia vlastne bola. co sa tyka grafov BT, tak mne ani to nepomohlo (@denkatn ), pretoze mne teplota po ovulacii nevyskoci hned, ale skor tak postupne, takze ani z toho grafu sa to neda vycitat jednoznacne. spolieham potom skor na vlastne pocity a plodny hlien... ale ako som pisala, presny den len tipujem 😕

point111
autor
25. mar 2014

ja si teplotu nemeriam, lebo ja aj ked som chora poriadne, teplotu zvycajne nemam, takze sa jej v mojom pripade neda verit, u mna je to tak, najprv kolajnice na ovu teste, do par hodin povedzme 3- 4 neskutocna bolest ktora trva par hodin, mozno take 3-4 tiez, a potom taky pol den ked sa to vsetko skludnuje a bolest doznieva.....

paskolinka
25. mar 2014

@point111 ja by som povedala, ze ked mas najskor pozitivny ovu test a potom pride bolest, ktora ten isty den aj odoznie, tak to bude ovulacia. a ci to je ked bolest zacne alebo prestane, to je v tvojom pripade vlastne jedno, kedze sa to vsetko odohra v priebehu niekolkych hodin 😉 mna napr. zacal pobolievat vajecnik v sobotu a trva to doteraz (nie je to ziadna vyrazna bolest, len taky tlak, ktory si ani stale neuvedomujem)... a ovu som mala podla mna prave v sobotu, ked to zacalo

point111
autor
25. mar 2014

u mna to ide rychlo.... no su mesiace ked nic necitim... no viem ze ked mam ovu test pozitivny... v ten isty den mam aj ovu lebo aj ked bolest nie je pritomna na dalsi den uz test pozitivny nie je... niekedy ked je poz rano vecer uz nie je.... u mna neexistuje ze do 24 -48 hodin... to je rozpravka, u mna je to otazka par hodin po pozitivnom ovu teste...

point111
autor
25. mar 2014

len som bola zvedava ci sa ovulacia deje na zaciatku bolesti alebo az ku jej koncu...

paskolinka
25. mar 2014

@point111 ono je to asi fakt roznorode, ako je uz vyssie pisane, moze to byt sposobene rastom folikulu (teda pred ovu) alebo tekutinou po prasknuti (teda po ovu) a u niekoho je to tak a u niekoho tak. u mna si myslim, ze to je ten druhy pripad... 🙂

zuzi0911
25. mar 2014

Asi mas bolest ked sa uvolnuje vajicko...presne tineporadim bo ja mam bolesti tyzden v kuse...

lauritka
26. mar 2014

@point111 do 48 hodin po vrchle LH.. cize ked mas pozitivny, tak na druhy den , alebo na dalsi.
presne na hodinu to neurcis.. to by si musela mat domaci ultrazvuk..
ale co mam vypozorovane podla bolesti.. tak su pred ovu , vacisnou ten dens ked mam pozitivny testik, a este dalsi den.. potom to pomaly ustupuje....

point111
autor
28. mar 2014

no keby to u mna bolo na dalsi den po pozitivnom teste tak uz som tehotna....u mna ide o hodiny, nie dni...

lauritka
28. mar 2014

@point111 ale hodinu neurcis. jedine ak by ta sledoval lekar.. non stop na usg..

ale ved to staci. ked s vezmes, ze spermie dokazu v tele zeny vydrzat aj 2-3 dni a vajicko zije 12-24 hodin... podmienkou je, aby tam boli dodane v tom obdobi a potom je to uz len na prirode.. ty to neovplyvnis.

point111
autor
8. apr 2014

ok, tak len zo srandy som si dnes spravila tehu test... den pred planovanou menstruaciou.... a lala ho...

sono2
8. apr 2014

Tak gratulujem moc! Kedy si robila, keď máš taký silný pásik? Aj ja sa chystám, ale nedúfam. Cítim sa klasickyako pred mrchou prsia a tak, máš už nejaké pocity? Si aj predpokladala, či úplne prekvapenie? Ja sa aj bojím testovať ale dám dnes je 8deň po ovu.myslíš, že ukáže ak by niečo bolo? Mám 28dňový cyklus a ovu bola na 11 deň. Ďakujem!

sono2
8. apr 2014

@lauritka ahoj, tak myslíš, keď na 11deň bolo potvrdené od doktora že praskne fol.a večer bol sex. Myslíš, že by to stačilo? Či sme mali ešte pokračovať v snažení aj po. Už si to nepamätám či sme dali ešte aj v stredu, myslím že nie. Ďakujem za odpoveď 🙂

point111
autor
8. apr 2014

dnes poobede...viem ze by sa malo rado az prvy den po vynechanej menstruacii..... zajtra som mala dostat kramy... teda uz nepridu.... some bola nahnevana na cely svet... tak trochu som hladala dalsi dovod sa vyrevat a lala ho.... dost silna ciarka... ja som nemala ziadne teda ani nemam ziadne priznaky.... len prsia ma pobolievaju od ovulacie.... ale nie moc... len ich citim..... citila som uhniezdovanie... neskutocne ma bolelo v podbrusku a bola mi hrozna zima nakolko v ten den som stravila na bicykli skor 2 hodiny myslela som ze to z toho.... moja ovu bola na 12 den teda poz ovu test....... uhniezdovanie som citila na asi 11 den po pozitivnom teste...ziadne spinenie......len bolest podbruska....celkova.... a casto mi byva zima.... to su jedine priznaky co mam... inka nic... ani som necakala ze to vyjde..... sex bol na 11 den.... test pozitivny na 12.... u mna je to rychle... takze myslim ze ten 12 den som aj ovu mala...

point111
autor
8. apr 2014

@sono2 ja na tvojom mieste by som pockala do terminu menstruacie... ja som skusala testovat asi tyzden aj daco po ovu teda myslim ze to bolo prave vtedy ked bolo uhniezdovanie.. a nic.... inak pisem jak hotentot bo tomu nemozem uverit....

sono2
8. apr 2014

@point111 🙂 tak mám nádej. Ja som skúšala už, priznám sa v nedeľu a nič. A to nebol ešte týždeň ten bol len včera. Tak sa neunáhlim. Zdieľam s tebou radosť! Fakt!

sono2
8. apr 2014

@point111 uhniezdovanie až na jedenásty deň? Nieje to nejako dlho? To by u mňa ešte ani neprebehlo. Myslím ako momentálne. Ja som bola u doktora minulý pondelok, lebo ešte kvôli krvi, výsledky boli v poriadku a že urobíme sono. No a že som presne v strede teda, bol to jedenásty deň a že večer máme dať že je to tam pripravené. Tiež sme mali cez víkend sex, lebo som na ten jedenásty deň bola istá tak aby to ob ten deň vyšlo. No a potom sme nemali nič. Po ovu všetko cítim, aj som bola presvedčená že ešte nebola aj doktor povedal že nie no ale po ovu je to klasika už tak šiesty deň prsia a akoby na krámy. A takto je to každý mesiac. Preto si myslím asi že opäť nič. Prepáč že takto vyzvedám, ale zbieram info a ty si čerstvo 🙂 tak mi to nedá. Pekný deň!

point111
autor
8. apr 2014

vravia ze 5 az 10 dni.... ked som mala pozitivny test na 12 den.... tak ovu mohla byt na 13 a v tom pripade je to 10 den.... neviem.... ale to bola jedina bolest podbruska co som citila.... oh.... to bolo v stredu... a ked tak rozmyslam.... v sobotu a nedelu ma dost pichalo v podbrusku a to by vychadzalo na taky 6 7 den... tak mozno ze toto bolo uhniezdovanie.... a tamto bola fakt bolest z bicykla.... hmmm... asi si musim davat pozor...

lauritka
8. apr 2014

@sono2 no mohli ste este aj na druhy den ;) ale niekedy staci uplne aj jeden jediny sexik a vyjde to ak to vyjst ma ;)

point111
autor
9. apr 2014

@lauritka inak, chcem sa opytat, je normalne mat slabe bolesti v podbrusku? a obcasne pichnutia? trocu sa bojim....toho

lauritka
9. apr 2014

@point111 no ale po ovu si ci ?

point111
autor
9. apr 2014

@lauritka vid foto hore v tej teme.....tehu test mi vysiel pozitivny aspon si myslim ze je pozitivny....

point111
autor
13. apr 2014

@sono2 hey, tak ako uz vies co a ako? som zvedava ci sa ti podarilo..

sono2
13. apr 2014

@point111 asi nič. No, robila som poobede test a prázdne. Krámy majú prísť v stredu a už by na teste asi niečo bolo... Musí byť nejaká chyba vo mne, neni možné... Všetko pripravené ovu.potvrdená a nič. Je možné, že by boli nepriechodné vajcovody keď bolo vidno ovu? Neviem. Manžel bude neuveriteľne sklamaný. A ja tiež. Začnem cvičiť nejako sa zamestnám. Ale k doktorovi budem musieť. Asi budem apelovať na tú laparku ☹ tebe prajem veľa zdravia! Teším sa s tebou 🙂

point111
autor
14. apr 2014

@sono2 skusila si brat inofolic? to bolo vsetko co som ja robila, brala som ho 3 mesiace..... inak dnes som bola u lekarky..... pozerala ma ultrazvukom, baby je tam kde ma byt.... vsetko ok

sono2
14. apr 2014

@point111 tak to je paráda! Neskúšala. Rozmýšľala som nad tým, ale bojím sa si niečo sama naordinovať. Pôjdem ale k doktorovi sa na to Opýtam. Si to brala len tak? Ste sa dlho snažili? Si aj nejaké vyšetrenia absolvovala? Hrozne, každý meria sa cítim rovnako keď začnú bolieť prsia hneď viem že do tyzdna prídu krámy. Každý mesiac to isté, tie isté pocity. Po ovu akoby uťalo príde za chvíľu ten pocit na krámy potom nič potom prsia a mrcha a opäť hlien, ovu ako hodinky, ale píš priebeh. Teším sa s tebou!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre