Kedy prebehla ovulácia?

10. aug 2024

Zdravím, baby, ktoré si meriate bazálnu teplotu môžete mi poradiť? Kedy prebehla ovulácia? Je už 20. deň cyklu a ja som trochu zmätená. Pred ovuláciou by mala byť teplota do 36,5 a po ovulácií nad 36,5 ale ja to tak nemám. Skúšala som súčasne testovať aj ovulačnými testami ale tie mi ovuláciu ešte doteraz nezachytili (skúšala som ovulačné testy aj v minulosti ale nepomohli mi v určovaní ovulácie). Cykly mávam 30 dňové. Vďaka

katariiinkaa
10. aug 2024

Z tohto grafu sa podľa mňa zatiaľ nedá povedať kedy a či ovulacia prebehla, určite meraj ďalej

autor
10. aug 2024

@katariiinkaa mohla by som ti napísať súkromnú správu?

bambulka711
10. aug 2024

Ešte neprebehla 🙂 nie je pravidlom, že pred je do 36.5 a po je nad. Všetko závisí od hladiny hormónov. Nedaj ďalej, možno ešte príde, alebo bude anovulačný. Ak mávaš 30 dňové cykly, je dosť možné, že aj neovuluješ. To by si na 20dc už mala mať výskok teploty. Aj negatívne testy tomu nasvedčujú. Meriaš prvýkrát?

autor
10. aug 2024

@bambulka711 nie, meriam už pár mesiacov ale som z toho celkovo zmätená.. stále mi ukázalo kedy mám ovuláciu a cyklus predtým neukázalo nič ani tento nič zatiaľ neukazuje.. väčšinou mávam 30 ale cyklus predtým bol len 27 dňový.. pozorujem aj hlien aké raz mám taký raz taký.. aj po ovulácii niekedy mám hlien, ktorý vy som zhodnotila ako plodný hoc by som mala mať už neplodné dni a aj naopak.. no proste neviem

den666
11. aug 2024

Presne taky nejasný mesiac mám aj ja teraz. Nikdy som si nemerala teplotu no viem že na 13. Deň cyklu mám ovulaciu lebo mám silne pár hodinové bolesti. Keďže sa nám zatiaľ nedarí babo rozhodla som sa merať teplotu. Presne na 12. Deň cyklu som ochorela a podľa mňa už ovulacia neprebehla. Stále som mala ešte nádej lebo hlien raz taký raz taký. No som z toho mesiaca akurát zmätená 🙂

katariiinkaa
11. aug 2024

@autorka jasne kľudne mi napis 🙂

bambulka711
11. aug 2024

Mohlo sa stať, že teda ten cyklus predtým ani teraz ovulácia nebude. Stáva sa to. Neviem, koľko máš rokov, ale väčšinou, čím staršia žena, tým častejšie. Neviem, ako dlho sa snažíte, ale možno by stálo za to absolvovať aspoň folikulometriu a základný hormonálny profil a partner spermiogram.

pet888
12. aug 2024

@den666 niekedy sa telo pripravuje na ovulacie,ale nakoniec sa nemusi podarit,preto tie priznaky mozu byt,aj ked vo finale nenastala.Preto je dobre merat,nech viete na com ste.

den666
12. aug 2024

@pet888 ano môže byt, prvý mesiac teraz meriam, a to mi len potvrdilo že som asi ovu nemala. Aj keď 4 dni na to som mala opäť plodný hlien dokonca aj mierne bolesti, ale teplota zase nič neukázala. 🤔 pripojím graf

den666
12. aug 2024
pet888
13. aug 2024

12.je narast teploty, cize uvidite dalsie dni, ci narast bude pokracovat alebo nie.

den666
13. aug 2024

@pet888 nie, nastal opäť pokles, musím sa s tým zmieriť že tento cyklus bol anovulacny. Len som zvedavá kedy dôjde vlastne menstruacia 🤔🤔

majusik1304
13. aug 2024

lpp.sk tam sú kontakty na lektorov, s ktorými to môžeš skonzultovat

pet888
13. aug 2024

@den666 to nemusi, ovulacia moze prist este neskor, ked opat bude dozrete nejake vajicko. A menstruacie dojde nasledne. Alebo teda skor a bude to anovulacny, ale nie je to stopercenta istota.

den666
13. aug 2024

@pet888 nevadí, vďaka. Už to bude ako bude.. Ideme teda ďalej.. 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre