Kedy otehotnieť po revízii?

cillamilla11
2. feb 2012

Caute🙂co myslite aka je najvhodnejsia doba na tehotenstvo po revizii,ked niekto bol len v 9 tom tyzdni a kyretaz prebehlo bezproblemovo.aj vseobecne s pytam,je to problem ked sa niekto zacne snazit po prvej menstruacii?naco treba dbat a ake praktiky mate vyskusane na otehotnenie.;)

lussinkaaa
2. feb 2012

@cillamilla11 Ahojky, niektori lekari odporucaju pockat 3 cykly, niektori dokonca 6, niektori odporucaju otehotniet co naskor, vela dievcat otehotnelo uz po 1 alebo 2 cykloch a donosili zdrave babatko. Je to velmi individualne. Z vlastnej skusenosti: zacali sme sa snazit po 3 menstruacii, trvalo 8 mesiacov kym sa zadarilo. Mozno keby sme necakali az na tretiu MS bolo by sa podarilo aj skor. Ale to nikdy nevies. Takze je to vsetko na tebe, ak sa citis dobre po kazdej stranke tak myslim si, ze nie je problem zacat snazit sa trebars aj po prvej menstruacii. Drzim palce nech vam to vyjde podla vasich predstav 🙂

cillamilla11
autor
2. feb 2012

@lussinkaaa rozumiem 🙂 no asi cez vikend mam plodne dni tak mozno ze ideme nato 😉 a uz si tehotna? alebo este stale nic?mne lekar hovoril ze po revizii niektore aj lepsie oostanu tehotne lebo maternica je cista a vacsia no uvidime :/

stastnunka
2. feb 2012

@cillamilla11 názory lekárov sa líšia, niektorí kážu počkať, iní zase, že netreba, nám odporučil lekár po 3 normálnych cykloch, ale skúšali sme už po 2, mám rok aj 2 mesice od kyretáže, zatiaľ nič. Takže je to veľmi individuálne, tento mesiac jedna kočka písala, že je napr. neprišiel MS a otehotnela presne po kyretáži, takže držím palce.

lucka1987
2. feb 2012

@cillamilla11 ahoj je tu vela tem o tom..ja som sla na kyret v 10tt tehot. o mesiac nato sa nam podarilo znovu babo.. tiez mi doporucovali cakat, ale uz sa mi nehelo kedze sme sa o prve babo snazili rok a pol.. tak sme sa do toho pustili hned, ale s tym ze asi neotehotniem hned a otehotnela som 😉 ziadne problemy co sa tykali predosleho kyretu.. aj ked som bola rizikova bolo to o inych veciach

delfinik855
2. feb 2012

@cillamilla11 ahoj ja som bola na kyret v 6tt, v oktobri, pockali sme dva cykly a teraz v january sme isli naplno, a na prvy sup som ostala tehotna, teraz som v 5tt, dnes som bola u doktora a zajtra rano idem do nemocnice, lebo ma bolia krize a brucho tak ma dal doktor na rizikove, kedze som po potrate, tak hadam to teraz pre mna dopadne dobre

lussinkaaa
2. feb 2012

@cillamilla11 ja som mala kyret zaciatkom marca 2011, koncom maja sme odznova zacali skusat a tehu som az teraz po 8 mesiacoch snazenia. Uz som ani nedufala, ze sa to podari 🙂 Tiez mi vraveli, ze maternica je po kyrete ako "pohnojena zahradka" 🙂 no u nas sa to teda nepotvrdilo. Ale presne ako kocky tu predo mnou spominali, je to velmi velmi individualne. Niekomu sa zadari hned, niekomu o par mesiacov a niekto ani po roku nie a nie otehotniet. Ale verim, ze to nebude tvoj pripad, drzim palce 😵 Fyzicky je telo pripravene cca po 1-2 mesiacoch, horsie je to po psychickej stranke. Psychika sa musi dostat do povodnych kolaji a to trva dlhsie. Takze este raz, silno drzim palceky nech si opat stastna s fazulkou v brusku 🙂

sssiska
2. feb 2012

mne odporucali pockat 5 mesiacov, reviziu som mala koncom novembra 2010...a zatial nic :( tak dufam, ze vam to vyjde skor... 😉

cillamilla11
autor
2. feb 2012

@delfinik855 ako to myslis ze na prvy sup?mala si raz sex a uz si bola tehotna alebo viac krat ....a cez plodne dni presne??

danu
3. feb 2012

@cillamilla11 pozri, pripadne sa opytaj v temach na ktore ti dala link lucia1987

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre