Kedy najlepšie otehotnieť po cisárskom?

tatiana1923
3. sep 2011

ahojte 🙂 mohli by ste mi poradiť kedy by som mohla najlepšie otehotnieť po cisárskom reze? Už som vyše pol roka po zákroku, bábatko mi zomrelo, s manželom sme boli na testoch a zistili mi trombofíliu. Poradte mi prosím niečo.

moncicip
3. sep 2011

Po cisarskom sa odporuca aspon rok pockat s dalsim tehotenstvom. ALe je to velmi individualne. No pri tvojej diagnoze sa radsej spytaj bud gynekologa alehbo hematologa kolko ti odporucaju cakat.

tatiana1923
autor
3. sep 2011

Ďakujem,,lebo ja už ani neviem vydržať, strašne by som chcela už bábo :(

eviq
3. sep 2011

Radsej sa porad s lekarom...velmi ti drzim palce, poznam tie pocity...

tatiana1923
autor
3. sep 2011

baby, ďakujem za rady ...

p.j.jacky
3. sep 2011

A tebe dr nepovedal co ti robil cisarak kedy mozes?Ja som tiez po sekcii a mne doporucil porodnik najskor po 2ch rokoch...neviem,tazko radit...asi by som minimalne rok a pol pockala aby sa maternica zahojila a zvladla dalsie tehotenstvo inak by si bola ohozena na zivote ty a aj babatko.POrad sa s lekarom. Tvoja strata ma mrzi,nechcela by som to zazit.drz sa a prajem uspesne tehulkovani a aby vsetko dopadlo dobre.,...deti by zomierat nemali!!!

sisipetka
4. sep 2011

@tatiana1923 - mne po prvej sekcii (tiez mimi zomrelo), dr. povedal, ze po 1 roku je to ok, po 6-tich mesiacoch, by to so mnou zvladli a ja som otehotnela 15 mesiacov po prvej sekcii. Vsetko bolo ok, bolesti po rane som pocas tehu nemala a dalsia sekcia tiez prebehla ok. Chceme este 1 dietatko, takze 3.sekcia ma neminie, ale hadam to vsetko zvladneme.
Drzim palceky a ked si nie uplne ista, tak sa porad s lekarom, ale podla mna by som tomu nechala volny priebeh. Telo a psychika to samo zariadi, tak aby to zvladlo. O ostatne sa postaraju lekari, ked uz mas bohuzial svoju diagnozu.

lucka33
4. sep 2011

@tatiana1923 ja som otehotnela polroka po sekcii. Dr. mi na to nič nehovoril, že je to príliš skoro a tak. Tehotenstvo zvládam úplne v pohode, rana nebolí, akoby som ani seckiu nemala 😉 Držím palce!!!

silvia545
4. sep 2011

@tatiana1923 ahoj 😉 ja som tiež mala sekciu,,náš synček odišiel do nebíčka po 45 min.po jeho narodení 😢 😢 nám dr.odporučil po pol roku,,ale zdá sa mi to skoro,viem ťa pochopiť,že by si chcela mať mimi čo najskôr a nevieš sa dočkať,,sme na tom rovnako 😉 ak sa smiem spytať,čo sa Vám stalo?
súhlasím s
@p.j.jacky deti by naozaj nemali zomierať!!!!!je to nespravodlivé!!!!!!!!! 😠

tatiana1923
autor
4. sep 2011

@sisipetka aj mne doktor odporucil rok pockat, lenze pomalicky uz s manzelom zaciname skusat...je to sice po pol roku ale ja uz neviem vydrzat....snazim sa nemysliet na to aby som hned otehotnela a nastastie sa mi to aj dari takze som na seba po tejto stranke hrda....co sa tyka mojej diagnozi(trombofilia) tak ma doktor ubezpecil ze to bude v poriadku a ze sa toho nemusim obavat...tak dufam, ze to bude dobre 🙂

tatiana1923
autor
4. sep 2011

@lucka33 dakujem pekne a aj ja drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo 🙂

tatiana1923
autor
4. sep 2011

@silvia545 no veru neviem sa dockat, chcem dat tomu cas ale uz sa znova tesim ak otehotniem.....
nas syncek mal hlhs ... nemal vyvynutu lavu komorku srdiecka...tak nam zomrel po siestich dni....a vam sa co stalo? ☹

silvia545
4. sep 2011

@tatiana1923 ked mám pravdu povedať ani sami nevieme,čo sa vlastne stalo 😖 povedali nám,že malého preložili na novorodenecké medzi deti a tam potom zbadali,že začína omodrievať ☹ do spravy nám napísali mrtvo narodeny,,ked som sa pytala dr.prečo to napísali,ked maly žil,povedal,že preto aby sme nemali zbytočné vybavovačky,,aké??? 😠 stale cítim,že niečo nieje v poriadku,,pravdu nám nepovedali ☹ keby začal omodrievať tak ako mi dr.povedal,tak by mal aj tvaričku omodrenú,,ústočka,,ale on mal ústočka pekne červené,len na tvaričke mal sem tam také červené fliačky a mal tam aj škrabanec na líčku od nechtíka,,a to si potom ako spravil,ked napísali mrtvonarodeny?nerozumiem viacerym veciam 😒 na ľavej strane hlavičky smerom k čelíčku mal modrinu a dosť veľkú,,z čoho ju mal,,kde sa mu tam vzala?neviem,ale viacerí si myslia,že im musel spadnúť 😢 čakali sme s priateľom na nášho anjelička 11 rokov,,aj to sa nám podaril na druhy pokus umel.oplodnenia ☹

vejula
4. sep 2011

@tatiana1923 je mi luto čo sa vam stalo... Ak chceš druhe rodiť normalne tak s otehotnenim minimalne rok počkaj, ak by si otehotnela teraz tak pojdeš automaticky cisarskym. Royhodnutie je na tebe.

@silvia545 je strašne čo sa vam stalo, a i ked chcem veriť v dobru vôlu lekara, nemyslim si že napisali nepravdivu spravu kvôli vam.. To by si na triko nevzali, podla mna to oni posrali niečo zanedbali a preto to takto zamaskovali. Ja by som asi patrala čo sa stalo a chcela by som to vyšetriť čo sa vlastne stalo. Ale vlastne neviem či by som mala v tom momente na to silu. Každopadne prajem vela sily. MAte obe moj obdiv že to zvladate

tatiana1923
autor
4. sep 2011

@silvia545 ked som si precitala tvoj pribeh presiel mi mraz po chrbte...je to strasne ja fakt neviem co na to povedat, velmi ma to mrzi. je to strasne ze si bezmocna a hlavne nevies co sa poriadne stalo :( bud silna a verim lze to vsetko dobre dopadne...ja tiez verim a to mi velmi pomaha, moj manzel sa strasne zmenil, takze som na vsetko vlastne sama ale mam vybornych rodicov, ktori mi dodavaju tu silu 🙂

tinka9075
4. sep 2011

@silvia545 bože to je strašne to čo ti doktory boli slepi alebo čo ved ked babo začalo omodrievat ved na to su tam aby pomohly nie sa vyhovarali že toto a hento proste neschopny personal.no ked som to čitala až mi slzy tiekli ja som prišla o babo v 7mesiaci a tiež som sa z toho zle spametavala ale ty to maš ešte horšie.skus pozistovat čo sa vlasne stalo a skusit dohlad nad zdravotnou starostlivostou nech to prešetria ja viem že malinkeho ti to nevrati ale aspon nech su nejako potrestany a potom že ver doktorom

silvia545
4. sep 2011

@vejula dakujem 😉 aj ja si myslím,že niečo posrali a takto to zamaskovali,ked nam to do spravy napísali 😠 a ešte sme zistili,že tam,kde som rodila sa malé detičky nepitvú,,posielajú do BA,,tak prečo mu robili pitvu tam a nie v BA?aj nato by som chcela odpoved,,očividne sa kryly 😠
@tatiana1923 máš pravdu,som bezmocná,,v hlave mám 1000 myšlienok,,1000 otázok,,na všetko by som chcela odpoved,,ale žiaľ tej sa nedočkám 😖 stále rozmyšlam,čo sa tam vlastne stalo,,myslím na malého aky by už bol,čo by sme robili 😢 ked vidím tehu baby,alebo mamičky s kočíkmi,,detské vecičky,,hned mám oči plné slz 😢 máme v nebíčku anjelíčkov a tí nás budú ochranovať 🙂 Pán Boh nám to určite vynahradí stratu našich detičiek a pošle nám druhé a naši anjeličkovia nás budú ochranovať,aby sa nám nič zlého nestalo 😉
@tinka9075 rozmyšlame nad tym podať žalobu,,ale neviem,či niečo dosiahneme,,ked nám do spravy napísali mrtvonarodeny 😖 ja už po tomto všetkom neviem,či budem schopná veriť nejakému dr. ☹

vejula
4. sep 2011

@silvia545 fu tak to čo tu čitam je mi z toho fakt hrozne. A kde si rodila? Bolo by najlepšie upovedomiť urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou, aby to tam prešetrili. ony zahaja vyšetrovanie Tam spišu protokol o tom ako to maju zdokumentovane, ked sa to nebude zhodovať s tvojou vypovedou až potom to dať na sud. Malo by to tak isť rychlejšie. A nebojte sa medializovať to velmi pomaha, napisať do novin či do telky. Ony sa zlaknu a budeš mať lahšiu cestu. Toto by som určite tak nenechala, zaslužia si trest!!!!!!!!!

A bolo by dobre keby ste podali žiadosť o ekzumaciu, lebo to trva dosť dlho aby ste to mali čo najrychlejšie.

Dufam že sa nehnevaš že ti pišem tak na rovinu ale som normalne nasrata, a dufam že budu za toto pikať, lebo ked už to aj dosrali nemožu sa z toho len tak vyvliesť a dufať že sa im to prepečie lebo rodičia su prirodzene po takejto tragedii slabí a nevladzu sa ešte aj naťahovať s vyšetrovanim. Ale jednoznačne by mali dostať to čo si zaslužia.

petkolasocka
14. feb 2012

Ahojte dlho som vahala ci sem napisem ale proste uz nedokazem mlcat a drzat svoju bolest!!! Pred dvomi tyzdnami som porodila mrtve dieta. Ked som prisla do nemocnici moj syncek este zil. Moje bolesti som pripisovala kontrakciam ale uz teraz viem ze to neboli bol to moj syn ktory sa dusil v mojom tele. Na monitore srdiecka este zil o pol tretej a o stvrtej bol koniec. Keby urobila doktorka ultrazvuk tak by vedela co sa deje vo vnutry a mohli zasiahnut v cas. Ale jeden na druheho zvaloval vinu. A mna to uz nebavilo pocuvat. isla som cisarskym rezom. Velmi tuzim po babetku ale uz sa bojim komu mam verit ak nie lekaro? Pochovala som si toho najkrajsieho synceka. Rozlucila som sa s nim a vydela jeho krasnu tvaricku.

ronja31
14. feb 2012

@tatiana1923 ahoj, ja som mala prveho syna cisarom a ledva mi rez vydrzal na koniec druheho tehotenstva - aj tak prisiel predcasny akutny cisar. Takze je to velmi individualne, na tvojom mieste by som mozno navstivila viacero gynekologov aby ti povedali nazor, pozreli ranu atd. Ja vzdy ked musim riesit nieco zavazne co sa tyka zdravotneho stavu ci uz mna alebo deti alebo niekoho z rodiny navstivim aspon 3 nezavislych odbornikov v danej oblasti a poziadam ich o nazor a az tak sa rozhodnem. drzim velmi palec!

bambi2
14. feb 2012

@petkolasocka to mi je velmi luto ☹ taketo chyby by sa nemali stavat vobec!!!! je to hrozne! vidis, na zaciatku robia sono hlavna nehlava a pri takomto pripade sa vykaslu na teba. nechapem preco ti to sono neurobili?!! 😖 treba si zrejme vsetko vydupat.. smutne

supi
14. feb 2012

@silvia545 to sa mi ani nechce verit co tu citam. Tu bolest si neviem ani predstavit a o to viacej ked evidentne za to moze personal...prosim Ta, viem ze je to velmi bolestive ale ti ludia musia byt potrestani....a to takyto hajzli strajkovali ze im je malo penazi? a s tou pitvou je to bravda ze iba v Ba! to je jasne ze sa kryly....potrestat ich treba ihned!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gabinap12
15. feb 2012

@petkolasocka ...je to naozaj veľmi smutné, viem ako sa cítiš mne dcérka tiež zomrela v 33tt, porodila som ju po vyvolávačke, najhorší zážitok môjho života, po pôrode mi ju priniesla sestra ukázať nemohla som uveriť že je mŕtva vyzerala ako spiace bábätko, nikdy nezabudneme...mne lekár odporučil počkať pol roka po pôrode s ďalším bábom, vraj je to najlepší liek určite ti to tvojho synčeka nenahradí, ale aspoň zmierni bolesť...teda aspoň ja mám takéto pocity...je to naozaj hrozné detičky by tu mali byť so svojimi rodičmi a nie v nebíčku s anjelikmi...veľa síl treba na zvládnutie tohto ťažkého životného obdobia, sama som si tým prešla....drž sa....alebo sa vyplač, vyrozprávaj...pomáha to teda aspoň mne to dosť pomohlo...

petkolasocka
15. feb 2012

@gabinap12 a na aku pricinu ti zomrela dcerka? Mas odvtedy druhe dietatko?

silvia545
15. feb 2012

@supi ahoj 😉 chceli sme s tym niečo robiť,aj sme sa vypytovali,ale bohužiaľ nám každy povedal,že ked nám do spravy napísali,že mrtvo narodený,s tym si nepomožeme,,vedeli,prečo to tak píšu ☹ poslali sme aj list a fotku nášho synčeka do BA,na Sasinkovu ulicu,kde sa robia pitvy,aby sa vyjadrili najprv ony k tomu,čo si myslia,ale odpoved sme nedostali ☹ a ani už odpoved vedieť nebudeme nikdy ako to bolo 😉 v apríli bude rok,čo nám synček zomrel a od toho dna,som neprestala nanho myslieť,,neprešiel ani jeden den čo by som si nanho nevzpomenula,,niekedy sa mu aj prihovaram,,rozpravam mu,,aj ked prídeme na hrobček 😉 keby ma tak niekto videl,by si pomyslel,že som cvok 😖 ale nech si myslí,lebo ten kto to neprežil nevie aká je to strašná bolesť ☹ 😢 moj anjelik ma bol už 3 krát pozrieť,ani si nevieš predstaviť,čo som vtedy cítila,,bola som zrazu šťastná,že je pri mne a v tych chvílach mi bolo aj lepšie 😉 viem,že mu je teraz tam v nebíčku dobre a prosím Pána Boha,aby sa tam o nášho anjelika postaral,aby mu dal veľa lásky za nás,ktorú sme mu nemohli dať tu na tomto svete ☹ odvtedy ako nám zomrel synček,tak v tej nemocnici zomrelo už 6 detičiek,,všetko chlapci 😢 a pred 3 týždnami dievčatko a mamičku odvážali v kritickom stave do NZ ☹ aspon o tychto detičkách viem,ktovie,či ich nebolo aj viac ☹
teraz sa chystáme znovu na ivf,je to naše posledné platené poisťovnou 😖 žiadosť mám už schválenú,tak už len čakám kym mi zavolajú z centra,že im prišla žiadosť a možem začať 😉 chcela by som začať okolo 25.2.vtedy mám dostať ms a ked mi dovtedy nezavolajú tak až v marci 😉 veľmi verím,že sa nám to podarí a náš anjelik sa nám vráti spať 🙂 aby sa zahojili naše ubolené srdiečka 😉

gabinap12
15. feb 2012

@petkolasocka ...do pitevnej správy napísali intrauterinná asfyxia čiže udusenie v maternici, ale predpokladám že to píšu všetkým mŕtvonarodeným detičkám....Inak nám sa v pupočníku vytvorila krvná zrazenina (následné moje hematologické vyšetrenia nič nedokázali ani nepotvrdili) takže lekár to uzavrel ako nešťastnú náhodu, pravdepodobne si Sofinka zatlačila pupočník možno kolienkom, obmedzil sa prietok a vznikla zrazenina, mám pocit že to malo rýchly priebeh prakticky sa to stalo od večera do rána, ale presne sa to nikdy nedozvieme...ani neviem...
Sofi bola našim druhým dieťatkom, máme 5 ročného syna...už tomu bude 9 mesiacov, no stále to bolí síce nie tak intenzívne ako na začiatku no myslím že bolieť to neprestane nikdy...len to časom trošku otupie...chodím jej na hrobček zapáliť sviečku každučký deň, keď nemôžem tak vtedy jej ju zapálim doma...

gabinap12
15. feb 2012

@silvia545 ..nemyslím si, že by si bola cvok keď sa rozprávaš so synčekom...ja robím presne to isté, je to úplne normálne aspoň pre mňa...ak sa môžem spýtať kedy si bola v nemocnici pozerám že si z NR, ja som tam mala v pláne ísť rodiť, len osud to potom zariadil inak...bože prečo tak veľa detičiek musí zomrieť to naozaj nevedia niečo robiť....verím že naše anjeliky sa nám vrátia...držím palčeky...

silvia545
15. feb 2012

@gabinap12 aj ja si myslím,že je to úplne normálne a je mi aj lepšie ked sa s ním porozprávam 😉 najhoršie mi bolo na vianoce ☹ a ten týžden pred vianocami bol strašný ☹ predtym som sa tešila vždy na vianoce a teraz nič mi to nepripomínalo,,výzdobu som robila na poslednú chvílu aj stromček den pred vianocami,čakala som už len aby bolo po nich 😖 ten týžden pred vianocami som preplakala káždý den,,zrazu to na mna prišlo hocikedy,,v hocijakú hodinu a revala som a revala,,zatvorila som sa na wc,aby ma nevideli,,večer ked som sa kúpala tak som tam revala ako o dušu a nemohla sa ukludniť 😢 😢 ale potom som v den vianoc poprosila svojho anjelika,aby mi dal silu a stal pri mne pri večery,,aby som to zvládla 😉
my sme ani pitevnú spravu nevideli,,nám nedali nič ☹ ja som tam bola 26.4. ☹ vtedy sa nás synček narodil a potom aj zomrel 😢 a v tento isty den sa narodil a zomrel aj moj otec ☹ 😢

gabinap12
16. feb 2012

@silvia545 ...ako je to možné že si dovolili nedať Vám pitevnú správu, roztrhala by som ich, neviem ale toto sa mi nezdá tu fakt niečo nesedí, lenže nech by si urobila čokoľvek synčeka ti už nikto nevráti, vinníci by však potrestaní jednoznačne mali...je mi to naozaj ľúto čo prežívaš, ja som dlho vyčítala samej sebe že som si skôr niečo hoc aj maličkosť nevšimla skôr, že sa niečo deje, že Sofi nie je v poriadku, lenže potom som pochopila že najskôr si musím odpustiť ja a potom mi to odpustí aj Sofinka a snáď sa nám podarí mať ešte ďalšie bábätko...momentálne je to skôr tak že sa nedarí, štítna žľaza mi hapruje...Vianoce boli aj u nás ťažké, poplakali sme si všetci a na Nový rok totálne, takže sme ho nezačali s úsmevom na tvári ale so slzami v očiach...Naša Sofi odišla 23. mája a 24. som ju porodila, takže sú s tvojim Miloškom rovnako starí anjelici, dúfam že sa tam v nebíčku majú dobre a hoci to znie strašne dúfam, že sú šťastní....a verím že raz sa s našimi anjelikmi opäť stretneme a potom nás už nič nerozdelí...držím ti palčeky nech sa Vám podarí ďalšie bábätko, ktoré aspoň sčasti zmierni tú veľkú bolesť ktorú prežívaš...a keď budeš chcieť písať o svojich pocitoch kľudne napíš, aspoň mne to dosť pomáha...

silvia545
16. feb 2012

@gabinap12 nie nič nám nedali 😒 máme len taky papier čo sme potrebovali dať na matriku a na celom papieri nebolo nič napísané len vnútromaternicové udusenie ☹ aj to moj prefotil aby sme aspon niečo mali ☹ nechápem ako mohli napísať vnútromaternicové udusunie,na druhom papieri do spravy mrtvonarodený ☹ tak na čo,keby synček nežil ho pekne umyli,,obliekli,,dali do perinky a preložili medzi detičky na novorodenecké???dr.nám jasne povedal,že žil asi 40 mi. 😢 možno,že on ani za to nenesie žiadnu vinu,,neviem,,možno to zavinili už tam na novorodeneckom ☹ ten dr.mi robil len sekciu a už o maličkého sa starali iný ☹ tam musí byť niekto zodpovedny,,aj ked som sa pytala tohto dr,kto sa staral o malého,,povedal mi načo mi to bude,,to mi už malého nevráti 😠 viem,,určite,že sa tam niečo stalo,,ja som mávala také divné sny,snívalo sa mi aj,že jedna žena ma raz stretla a povedala mi,,úplne neznáme žena,že ja som bola pri pitve vášho synčeka ☹ váš synček mohol žiť,,zavinili to lekári 😢 potom mi jedna pani z našej ulice vravela,že niekedy aj sny povedia pravdu 😖 ja tiež vravím mojmu anjelikovi,aby mi odpustil,že som mu nemohla pomocť ☹ kolkokrát som mu to už povedala,prosila ho 😢 keby som mala aspon nejaké bolesti alebo niečo,nič,úplne nič mi nebolo ani trochu bolesti som necítila,,iba ked sme prišli do nemocnice sa ma sestrička spytala či mám tlaky,,iba tie som mala a bolesti žiadne ☹ určite sú naši anjelikovia spolu a pekne sa tam hrajú a dávajú na nás pozor 😉 a určite nám pošlú svojich bračekov alebo sestričky 🙂

gabinap12
18. feb 2012

@silvia545 ...bože prečo sa takéto veci stávajú, ja to absolútne nechápem prečo a ako vôbec môžem ten lekár alebo personál kľudne spávať, ďalej vykonávať túto prácu keď je jasné že niekto pochybil...moju Sofinku po pôrode priniesli len v takej papierovej perinke, bola tak zavinutá že jej bolo vidno len hlavičku, tiež ju trošku umyli...ale tváričku mala takú zvláštne pokojnú...stále ju vidím ako keby to bolo len včera, je to veľmi ťažké...tiež verím, že sny vravia pravdu...mne sa so Sofinkou snívalo len raz ako som ju dojčila bolo to asi týždeň po pôrode, mala som veľmi veľa mlieka a po tomto sne sa mliečko stratilo, neviem či to nejako súviselo lebo dovtedy som ho aj odsávať musela...verím že malinká mi pomohla z nebíčka, len na tejto stránke sa môžem z toho vypísať keby som to rozprávala rodine asi by mi neverili....Len tá viera, že Sofi je teraz dobre mi dáva silu ísť ďalej...musíme to urobiť aj kvôli našim anjelikom, Silvi verím že to dokážeme....nedá sa inak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre