Kedy môžem opäť otehotnieť po cisárskom reze?

dobi382
4. jan 2011

ahojte chcela by som sa spitat kedy moze zasa mat dalsie dieta ked som nedavno cisarsky rez a mozem i pocas cistenia otehotniet?dakujem katka

anjelicek26
4. jan 2011

Po cisarskom by si mala aspon rok pockat, aby sa jazva poriadne zahojila (zvonku to moze vyzerat fajn, ale su poranene rozne vrstvy tkaniva), Inak pri dalsom tehu ohrozis seba a aj babatko.

pink_lady
4. jan 2011

existuju zeny co otehotneli aj v sestonedeli po cisarskom a dietatko donosili, ale vseobecne sa odporuca minimalne rok, idealne je 2-3 roky 😉

anieli_1
4. jan 2011

ahoj ja som teraz v 12tt a som po cisarskom maly ma 10mesiacov a je viac bab co otehotneli aj skor ...zalezi to presne od hojeni jazvy .......dr ti sam povie....a co sa tyka sestonedelia tak je jedno ci si isla cisarskym alebo normalne je to uplne rovnake a urcite sa da otehotniet a aj ked kojis a nemala by si ms...ale cim skor od cisaraku otehotnies tym vacsie riziko na jazvu ale je to individualne.......

ivett1
4. jan 2011

ahoj...všeobecne sa tehotenstvo po cisárskom reze odporúča najskôr po pol až po roku. Ide o to, že jazva po cisárskom reze nemusí byť dostatočne pevná. Hrúbka maternice v mieste jazvy sa dá kontrolovať ultrazvukom. Ja som tiež otehotnela "skôr" ako mi odporučil môj gynekológ - dcérka mala rok aj 4 mesiace 🙂 ...ale zvládli sme to 😉

minnie55
4. jan 2011

Po cisárskom reze by si mala počkať minimálne 1 rok. Maternica sa musí zregenerovať a zaceliť. Pri skorom tehotenstve by ti mohla prasknúť a to by mohlo mať tragické následky nielen pre dieťa, ale aj pre teba. Kam sa tak ponáhľate ?

kkiki
4. jan 2011

ahoj no malo by byt min rok, ja som otehotnela po pol roku a vsetko je oka , ale kazda sme ina 😉 min pol roka by som neriskovala ...

ivetkao
19. jan 2012

Ahoj, ja som otehotnela po 9 mesiacoch od narodenia malého a aj druhý cisársky prebehol v absolútnom poriadku. Záleží aj na tom ako sa ti hojila jazva po prvom pôrode.

lubomira23
24. feb 2012

ahojte chcela by som sa spytat ked mam 3-krat cisarsky rez a uz moj mali ma 9 rokov a ja este by som chcela babetko neviem ci este mozem mat ak mozte poradte mi dakujem

bubu4125
24. feb 2012

najideálnejšie je to po 2rokoch...poznám aj ja veľa mamičiek, čo otehotneli skôr a donosili baby do šťastného konca...ale každá z nás je iná...ja som po cisárskom, a to mi ho robili v 26+5tt, ale odporučili mi počkať aspoň dva roky...

livika22
27. feb 2012

kolko mas cisarske rezy??? ak sa mozem spytat?

kveta
27. feb 2012

Záleží od Tvojho stavu... Mne pôrodníčka povedala, že mám rok s otehotnením počkať.

severankasr
27. feb 2012

mne doktorka odporucala 2 roky pockat...

janinka1996
15. okt 2015

Ja zase som 9 mesiacov po cisarskom reze a zase sa bojím že som znovu tehotná :( :( strašne sa bojím meškajú mi 5 deň to mi nemeškavalo :(

niki1110
2. máj 2023

Ahojte devčata ja mam taky problem že som po dvoch cisarskom reze a už 10rokov nič z mandželom by sme chceli ešte jedno dieta ale nedari sa nam neviem gde je problem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre