Kedy môžem najskôr otehotnieť po cisárskon reze?

verdissima
22. okt 2018

Dobry den, chcela by som sa opytat, kedy mozem najsor otehotniet po cisarskom reze? (Rady typu - uzi si prve nepotrebujem, mam na to svoje dovody...) Vase skusenosti...dakujem velmi pekne za kazdu skusenost

moncs28
22. okt 2018

@verdissima odporúčajú 2 roky

iwesska
22. okt 2018

@verdissima No min. rok urcite. Najlepsie 2 mi hovorila gynda.

mirien22
22. okt 2018

@verdissima hovorí sa, že po roku, ja som otehotnela po 8 mesiacoch, mala som dovolené od gynekologičky, aj keď v nemocnici prevracali oči, lebo som mala hematóm, tak som bola hospitalizovaná pár dni a že či mi nikto nepovedal, že až po roku môžem otehotnieť. Komunikovala by som so svojou gynekologičkou, je to individuálne, závisí od toho, že ako sa hojila rana a či je jazva Ok atd. Ale nám to vyšlo po tých 8 mesiacoch. Poznám babu, čo otehotnela po 6 mesiacoch a zvládla to tiež 🙂

gir
22. okt 2018

@verdissima ja som otehotnela pol roka po SC a Dr. z toho žiadnu tragédiu nerobil. Len povedal že automaticky bude aj druhá SC a indikaciou bola krátkosť času. Za mňa super,dokonca po druhej SC som sa dala veľmi rýchlo do poriadku.

kika6956
22. okt 2018

Mne povedala moja dr,ze mam rok pockat a az potom. A to som bola 2x otvarana kvoli presakovaniu. Ale je to asi individualne.

nikoll29
22. okt 2018

Tiez som co to pocula o tom, ze by sa mala dodrzat aspon 2 roky prestavka, aby sa telo dalo ako tak dohromady a vsetko sa vo vnutri poriadne zahojilo

janickacrazy
22. okt 2018

@verdissima tak v ideálnom prípade tak po 2 rokoch, ale kamoška neplánovane otehotnela po SC po 7 mesiacoch, dr. nebol nadšený, ale našťastie všetko dobre dopadlo, aj ked mala tehotenskú cukrovku, ale to s tým asi nesúvisí

matrix87
22. okt 2018

Ja som bola dnes na kontrole a pytala som sa na to a dr povedal ze kedykolvek. Nie je obmedzenie. Mala som dva cisarske uz...

jvlo
22. okt 2018

Mne po sekcii povedali,že medzi porodmi SC by mali byť 2roky. Ja som otehotnela po roku a nebol problém

dominika7990
22. okt 2018

Mne dr povedal ak by som otehotnela do roka tak vtedy ide dieťa zas automaticky sekciou ak po dvoch tak už je možný prirodzený pôrod 🙂

ettie
22. okt 2018

Kamaratka otehotnela po druhej sekcii po pol roku a vsetko ok...

Mne vraveli pockat,ale rozpadla sa mi jazva... podarilo sa mi otehu po 7m,ale prisla som o babo,vraj to.mohol byt dovod. Potom sa bobak este 2x neudrzal ale pricina sa nenasla. Teraz pomaly zacinam 18tt a snad bude vsetko uz len ok. Vraj kvoli tej jazve bude musiet byt sekcia mi vravel od kontroly po6nedeli a teraz sa nevyjadruje tak som zvedava. Ale ina doktorka to kontorlovala a vraj vpohode tak som zvedava... prva bola akutna pre nepostupujuci porod a zle ozvy

katy83
22. okt 2018

ja som otehotnela do roka po sc

evakalna
22. okt 2018

Ja som prvé dieťa rodila sekciou. Keď malo 9 mesiacov, tak som otehotnela. A keď malo 1,5 roka tak som rodila aj druhé dieťa sekciou. A všetko perfektne dopadlo.

ingelika78
22. okt 2018

@verdissima Ja panikárim lebo som prvorodicka v 40-ke a cakat dva roky po sekcii si nemozem dovolit. Ani rok nechcem. Mne lekar povedal ze 6-9 mesiacov ak vsetko pojde hladko. No stale dufam ze k sekcii nedojde ☹

janickacrazy
22. okt 2018

@ingelika78 ale nepanikár prosím ťa, podľa mna už nie je veľký rozdiel, či porodíš druhé bábo v 41 alebo v 42, prípadne v 43, tiež nemusíš otehotnieť hned

alice.jant
22. okt 2018

Ja som otehotnela 9 mesiacov po prvom a nikdy to nikto neriešil ani po mne nepozeral, naopak, že iba dobre. A to som mala prvý pôrod komplikovaný. Ale všetko zahojene, tehotenstvo bezproblémové. Po druhom som mala odporucanie aspoň rok počkať.

malinajahoda
22. okt 2018

@verdissima mne dr povedal, že 2 roky pauza.

katrin21
22. okt 2018

Odporuca sa dva roky..segra otehotnela neplanovane 9mes po sekcii a vsetko ok..sleduje sa jazva.. druhe porodila.dokonca normalne , ale teda nastastie malo len2.70

karmela
23. okt 2018

@ettie ahoj ako to myslíš rozpadla sa ti jazva? Že sa otvárala rana po sekcií?

ettie
23. okt 2018

@karmela ano 5dni po sekcii sa mi prava strana jazvy otvorila asi na 4cm a zapalila... mesiac som kazdy den chodila na prevazy,liali mi tam betadin,peroxid, dali aj stehy dalsie ale telo ich nechcelo priat, dali mi aj atb, potom sa to postupne samo zacelilo....len to trvalo. Snad tentoraz uz len dobre bude 🙂

kitty88
23. okt 2018

@verdissima mne moj gynekolog po druhej sekcii povedal, ze kludne aj po 4-6 mesiacoch, ze teraz nie je potrebne cakat rok ci dva (aj ked jasne, ze cim neskor, tym lepsie, ale uz aj po tych prvych par mesiacoch je to bezpecne). V skupine sekcia je viacero mamiciek, co otehotneli uz po par mesiacoch.

katren
23. okt 2018

Sesterka otehu 2 mesiace po SC, chalani maju rozdiel necelych 11 mesiacov 😀

karmela
23. okt 2018

@ettie tak držím silno palce verím že už bude všetko ok.😊 mne pri druhej sekcií praskla maternica,zašili chcela som aj tretie babo.Ale moja Dr mi povedala že v žiadnom prípade ďalšie tehotenstvo.Chcela som po roku,len váham veľmi.

ettie
23. okt 2018

@karmela juj :O budem drzat palce aby to vyslo a slo vsetko ok ,) ja by som tiez velmi chcela velku rodinu uvidime co nam zivot prinesie

karmela
23. okt 2018

@ettie napodobne držím palce silno.A pekne tehulkovanie naďalej 😊

orchidea123
25. okt 2018

@mirien22 ja som mala dva aj pol roka odstup medzi detmi a treti cisarsky po 20 rokoch

mirien22
25. okt 2018

@orchidea123 po 20 rokoch? Wow, to ste chceli bábätko po toľkých rokoch? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre