Kedy mám plodné dni?

27. okt 2023

Žienky síce ovládam veci tohto typu ale dodnes poriadne neviem kedy vlastne sú plodne dni 😃 po lopate laicky nie cez kalkulačky a odborne články ..😊
Dnes mám dostať menštruáciu ale bude zrejme zajtra no a teda kedy boli plodne dni? Pred menštruáciou čím viac sa to stupňuje že príde tým mám aj chuť na sex tak si hovorím ci sú tie plodne dni teraz lebo to by zmysel dávalo 😃😃ale keď som si čítala o tom kedy sú vychádzalo to zase inak
Takze budem rada keď mi niektorá poviete kedy som ich teda mala alebo koľko trvajú , ak menstruacia je dnes/zajtra
Ďakujem 😃

zuzinka888
27. okt 2023

Sleduj si hlien, teplotu( vaginalnu), alebo si kup ovulacne testy - asi najjednoduchsie riesenie.

autor
27. okt 2023

@zuzinka888 nechystám sa otehotnieť skôr ma to len zaujíma či je to každý mesiac v rovnakom čase tak ako menstruacia by mala byt každých 28 dni či aj toto je presne dane ze je to napr týždeň pred menštruáciou

januska12323
27. okt 2023

Štatisticky je to v strede cyklu ale na aký deň pripadne tebe to si musíš odsledovať sama.

zuza265
27. okt 2023

Mavas pravidelnu menstruaciu (+-2 dni cca)? Poovulacna faza je od 11 dni do 17. Najcastejsie maju baby 12-14 dni. Cize ja by som si sledovala ten hlien a zapisala. Nasledne zistila kedy pride menstruacia. Pripadne ak mas bolesti tie 2 tyzdne pred menstruaciou a podobne. A potom sa pozrela na cely ten mesiac a vyhodnotila cca. Podla mna to mozno aj pekne uvidis a najdes spojitosti

natalia_r
27. okt 2023

Vsetky dni pred ovu od menzesu

viestta
27. okt 2023

Autorka, ani pri absolutne presnom cykle ovulacia nemusi nastat v rovnakom case, Celkom presne je presne meranie bazalnej teploty. Uplne najpresnejsia je folikulometria. Vsetky ostane metody maju len informativny charakter. Staci jedno nachladnutie, stres alebo cokolvek ine a ovulacia sa moze posunut. A moze aj neprebehnut, z roznych pricin.

ivangeline
27. okt 2023

Asi vsetko podatatne napisali. Sleduj sa.. denne hlien a ranna teplota... no a zistis. Dopomozu tie ovu testy. Ano,byva zvysena chut na sex ale nemusi.. Nemusis sa vobec citit a vnimat inac.

joesvk
27. okt 2023

Cyklus môže byť kľudne každý mesiac trochu iný. Kľudne môžeš mať jeden mesiac 24 dňový a ďalší mesiac 34 dňový. Fáza pred ovuláciou je rôzne dlhá, ale fáza po ovulácii je skoro presne vždy 14 dni/+-deň/
Opíšem v skratke sledovanie hlienu.
Cyklus:, menštruačné krvácanie - neplodné dni
Potom sú dni, kedy je sucho, hlien hustý, ktorý sa nenaťahuje, ale keď ho skúsiš dať medzi prsty, tak sa trhá. Je to neplodný čas.
Potom je zvýšené mokro - ešte stále neplodný čas.

A potom príde deň, keď príde hlien naťahovací, keď ho dáš medzi prsty, netrhá sa. Podobá sa na vaječný bielok. Začína plodný čas. Najväčšia šanca na otehotnenie je, keď budete spolu hneď na druhý deň po tomto hliene. Teda máš naťahovací hlien a na druhý deň, kedy to vyzerá na suchý deň - vtedy je najväčšia šanca otehotnieť.

Hlien sleduješ, len keď si na wcku a kukneš dole, že z teba visí, alebo v sprche, keď čupneš, tak ho vidíš, že visí a netrhá sa.Nikdy neskúšaj sama dávať prsty do pošvy a tak to sledovať, lebo ťa to môže pomýliť.Pomýliť sa môžeš aj vtedy, keď sleduješ krátko po styku, lebo mužov spermatický hlien je podobný ovulačnému a často máš mužov hlien ešte na druhý deň v sebe.

joesvk
27. okt 2023

Doplnenie-4..deň po naťahovacom hliene sa berie ako určite neplodné obdobie.Tak týždeň pred menzesom je už určite neplodné obdobie, aj keď máš chuť na sex 🙂

autor
28. okt 2023

@joesvk ďakujem takto som to chcela vedieť, čiže vtedy keď je ten hustý natahovaci hlien sú prave plodne dni? A keď skončí neplodné .. som z toho naozaj somár lebo Dočítala som sa napríklad že keď je ten hustý hlien tak vtedy je neplodné lebo on vlastne zabraňuje preniku spermií 😃

joesvk
28. okt 2023

Najplodnejší deň je deň, ktorý je akoby bez hlienu.Je to deň po tom dni s naťahovacím hlienom.
Možnosť otehotnieť je len tých 12-24 hodín po ovulácii.
V neplodnom hliene spermie umierajú do niekoľkých hodín.Spermie môžu prežiť tesne pred ovuláciou, kedy je pár dní pre nich vhodný hlien a počkať si na ovuláciu. Takže reálne je každý mesiac 2-dni šanca.Sú raritné prípady, kedy spermie prežijú pred ovulaciou viac dní.

Ten naťahovací hlien sa treba naučiť spoznať. Možno ho bude len trošičku, ale je typický tým naťahovaním a netrhaním sa.

zuza265
28. okt 2023

@joesvk ja uplne nesuhlasim. Nehovorim, ze nepises pravdu. Ale najplodnejsie je prave, ked je hlien, pretoze hlien pomaha prezit spermiam a dostat ich rychlo tam kam maju ist. A sucasne taky hlien moze nastat aj viac x pocas cyklu. Ked si nemerias ovulaciu (teplota alebo ovu testy) nikdy si nemozes byt ista, ze toto uz bolo ono a 4 den uz nie som plodna🤗

zuza265
28. okt 2023
joesvk
28. okt 2023

@zuza265
Bola som na školeniach ohľadom sledovania hlienu, aj preto, lebo sa mi nedarilo otehotnieť. Píšem čo nás tam učili. A tiež som potom otehotnela, ked sme boli s mužom spolu v ten prvý "suchý" deň po tom hliene.
A ak nedôjde k otehotneniu,tak o tých 14 dní/-+1 deň/ príde menštruácia.
Ja nemám skúsenosť s meraním teploty ,preto píšem len o tom,s čím mám skúsenosť.

nikaeli
28. okt 2023

Čisto teoreticky pri 28 dňovom cykle by to malo byť cca na 14.deň. U mňa je to ale až 20-21.deň. Musíš si to odsledovať sama, ako píšu dievčatá vyššie 🙋🏻‍♀️ najlepšie meraním teploty. Ja napr. nie vždy mávam hlien, niekedy špiním, niekedy mám ostrú bolesť horšiu ako pri menzese a niekedy vôbec nič.

zuza265
28. okt 2023

@joesvk neviem ci tu sledujes napr zeny aku maju lutealnu fazu ale to je mega rozmedzie od 11 dni do 17 dni a uz len tu (pre mna je to najvacsia vzorka) nema najviac zien 14 dni. Ja mam ine informacie a rada si ich vymeniem a teda nesnazim sa ani menit tvoj nazor/vedomosti/skusenosti a ani ti vnuknut moje. Ja ked uz len pozeram sucasne odborne profily, tak prave uz to tak neskatulkuju. Mam jednu konzultaciu s odbornikom o zhodnoteni najma LF - lebo som s nou mala problem a veru nemam skusenost so skolenim. Ale u mna keby idem podla tvojho navodu, tak to uz som davno po ovulacii. To je u mna neskoro (aj ked sex mame priebezne normalne)

joesvk
28. okt 2023

@zuza265 Ja ale žijem v tom,že fáza pred ovuláciou môže byť rôzne dlhá .Ale dĺžka fázy po ovulácii sa zvyčajne nemení . Povedzme od 11 do 17 dní.Ale keď si už raz žena odsleduje koľko dní to u nej trvá, tak to číslo potom u nej platí .

zuza265
29. okt 2023

@joesvk ja ju mam napr od 12 do 14 dni. Tak podla mna sa moze menit, ale cca je vzdy rovnaka. Mozno hormonmi ja neviem. Chcela som skor poverat ze 14 dni nie je pravidlo a netreba sa spoliehat na toto cislo, lebo to moze mat kazda inak v tom rozmedzi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre