Kedy je najvyšsša pravdepodobnosť otehotnenia?

lienka737
18. nov 2015

Kedy je prosim Vas najvacsia pravdepodobnost otehotnenia? Presne v den ovulacie alebo + - jeden den?
Ake mate vy skusenosti?
Dakujem 😊

janickacrazy
18. nov 2015

@lienka737 my sme mali sex každý den, ked sme chceli bábo a do 2 mesiacov som bola tehu, ale nemusíš otehotnieť presne v den ovulácie, niekedy je to posunuté, moja sestra otehotnela 2 dni po menštruácii

bonaqa2013
18. nov 2015

@lienka737 ja som otehotnela vždy keď som to najmenej čakala... Zatiaľ 4 krát ....

mykeila
18. nov 2015

Ovulácia nastáva zväčša v polovici cyklu, na 14.-15. deň od začiatku menštruácie, ale môže kolísať v intervale niekoľko dní pred a po tomto dátume.

smatka
18. nov 2015

1 deň po mrche

smatka
18. nov 2015

@lienka737 ked budeš mať sex miesto toho aby si písala tu na MK🙂

meluela
18. nov 2015

@lienka737 spermie preziju dlhsie nez vajicko, cize 2-3 dni pred ovulaciou. teoreticky.

shee11
19. nov 2015

V den ovulacie al. dva tri dni pred nou (spermie dokazu prezit cca 72h). Po ovu stupne bazalna teplota o cca 0,2 st. Hien krcka je tahavy,je ho viac. To su take dva zakl.priznaky ovu 🙂 Styk kazdy den nemusi byt vhodny lebo spermie potrebuju cas dozriet. Idealne kazdy druhy.

anjelik2509
19. nov 2015

ťažko povedať, u každej ženy je to inak.... 😀 treba skúšať hocikedy 🙂

1lulu1988
23. nov 2015

@shee11 takze ten hlien je tahavy ked uz ovulacia nastala spravne to chapem?? 😉 😀

jajurka
23. nov 2015

@1lulu1988 nie, tahavy hlien je pred ovulaciou a v jej case, po nej sa zahustuje. a teplota ti az spatne ukaze, ci a kedy ovulacia prebehla. ale ak chces otehotniet, treba mat styk prave pocas toho obdobia tahaveho priesvitneho hlienu priblizne kazdy druhy den 🙂

1lulu1988
23. nov 2015

@jajurka a co takto den pred tym tahavym hlienom 😀

jajurka
23. nov 2015

no je tam sanca.. ale ak chces otehotniet, tak tie dni s tym tahavym hlienom nevynechaj. ten sluzi na to, aby mali spermie v tebe vhodne prostredie. ale je to individualne, lebo napr. ja mavam ten tahavy dost dlho. tesne pred otehotnenim som mala aj 2 tyzdne (ale posunula sa mi ovulacia, tak telo sa asi dlhsie pripravovalo na nu)

nyusika
23. nov 2015

pi prijemnej veceri , dvoch pannakoch fernetu a supewr milovani.

statisticky je dokazane, ze najvyssia pravdepodobnosdt je vtedy, ked si maturantka, nemas staleho partnera, financie, byvcanie...ale na diskoteke si to rozdas so sexi neznamym.

naopak, cim viac ovulacnych testov, pozorovania a merani absolvujes, tym je pravdepodobnost na otehotnenie nizsia 🙂

1lulu1988
23. nov 2015

@jajurka praveze ja ani velmi este niesom rozhodnuta ci uz chcem znova otehotniet kedze s malym je este dost roboty..... pravdu povediac my sa ani velmi nesnazime..... len pokusame osud .... nechavame tomu volny priebeh.... len ma to zaujima koli tomu ze ked som otehotnela prvy krat tak nic take ako cervikalny hlien som nespozorovala a dnes rano som mala ten hlien a bolo ho hrooozne vela ... a vcera sme mali nechraneny styk takze je mozne ze otehotniem 😲 😲

jajurka
23. nov 2015

@1lulu1988 uvidis, je to mozne, ale nemusi to tak byt.. my sme sa snazili, merala som si BT aj sledovala hlien, no nevyslo to na prvy raz.. je tam vela faktorov.. ale bude tak, ako ma byt 😉 a neboj, isto by si to zvladla, ved to by mal uz skoro 3 roky 😉 to je fajn, dieta strasne rychlo rastie a meni sa...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre