Kedy je najlepší čas začať sa snažiť po missed abort?

16. máj 2022

ahojte, tie ktore ste si presli MA...kedy ste sa zacali snazit?
U mna to bol MA v 9tt.
Pocula som rozne nazory aj take ze pockat jeden cyklus a hned zacat ze telo je po kyrete akokeby nachylnejsie na otehotnenie..ale neviem
Mne jedna Dr. odporucila pockat dva cykly, dalsia urcite pockat 3 cykly. A dokonca som sa stretla s nazorom jedneho lekara ze cakat az 6 mesiacov aby sa poriadne obnovila stielka maternice...
Momentalne som presne 2 mesiace po kyrete, prave prebieha druha menstruacia.
Tak neviem kedy zacat..nazory su naozaj rôzne🙉🙊🙈

anjelicek26
16. máj 2022

Nazory su rozne a aj ta pravda bude niekde medzi tym... ja som po kyrete 5.mesiac a stielka maternice je stale strasne nizka, nevie sa dat dokopi, menstruaciu mam uplne slabu. Ovulacia nabehla prakticky hned, toto vsetko funguje, ale babatko sa proste nema do coho zavrtat...lekar odporucal alchemilku, vitamin E, dzus s granatovych jablk a bozsku trpezlivost... tak sa ju snazim mat teda no...zacali sme sa snazit tri mesiace po kyrete, moja psychika by to skor nedala... kyret bol v 14.tt

wewuliatko174
16. máj 2022

Mala som MA vo8 tyždni a po mesiaci som bola na kontrole u gynekológa ked bolo všetko v poriadku tak sme sa začali snažit,brala som to že ked sa podari podari,ja som sa dosť upinala na dalšie.ked sa bojíš počkaj 2-3 cykly,a podla mna netreba čakat az polroka.Dnes by som to inak nespravila.premna dlhe 3 roky sme sa snažili o druhe babo,až dnes po skoro 4 rokoch od potratu držim v rukach nase vytužene babo,prave dnes ma mesiac,bola to dlha cesta..ja som sa uz bola ze sa nedočkame

wewuliatko174
16. máj 2022

@anjelicek26 Jj tesne alchemilka je dobra po kyrete,brala som dlho,aj macu,inositol prašok obaja plus ly.listova, grepovy dzus na plodny hlien,

viky_21
16. máj 2022

My sme sa zacali snasit hned po prvej ms. Jasne, ze najprv som bola na kontrole kde mi dr povedal, ze je vsetko v poriadku a ze mozme ist nato. A hned na 1x sa nam uspesne zadarilo

stannkal
16. máj 2022

My sme začali tiež po prvej MS, ale ja som nemala kyret po MA.

basska_b
16. máj 2022

Mne v nemocke povedali, ze 3 mesiace pockat a gynekolog zas ze 6 mesiacov. On je taka stara skola... na druhej strane, moja maternica ma uz co to za sebou, 2 porody, kde jedno bola sekcia a druhy sice prirodzene, ale zostal mi tam kus placenty a bola potrrbna kyretaz. Cize kyretaze mam vlastne dve plus jazva na maternici a asi aj daky zrast, lebo ma to tam bolieva pocas MS a ovu.

Rada by som napisala, ze uz sa nam zadarilo, ale som 5 mes. po MA v 11tt a zatial nic. Prve 3 mes sme sa ani nesnazili. Mala som aj ovu spinenie a bala som sa... teraz sme dali uz nas treti pokus, co z toho bude, sa uvidi. Menstruaciu mam skor slabsiu, aj vzdy pocas MS ochoriem a zacnem soplit a kychat... aj vnimam aj na tej MS, ze sa mi to postupne upravuje, je to hadam na dobrej ceste. Radsej pockat, ako si tym prejst este raz.

Gynekolog sa ma ani neunuval po prvej MS po kyrete skontrolovat... prave mu idem poslat ziadost o vyradenie a idem inde. Vlastne ani neviem, ci nemam myomy alebo nizku vystelku... ktovie. Nechcem sa tym stresovat. Drzim palce, nech sa vam rychlo zadari .. Najma ak si este nerodila, alebo len jeden nekomplikovany porod, mohli by byt dobre sance

domisha02
16. máj 2022

Ja som počkala 3 mesiace a hneď sa nám zadarilo

autor
16. máj 2022

@basska_b nie nerodila som este nikdy, bola som len 1x tehotna bolo to na prvy pokus a hned MA :(

autor
16. máj 2022

a co sa tyka MS, tu mam myslim ze fajn, pravidelna aj teraz po kyrete, celkom silna resp. taka normalna ako byvala bezne pred otehotnenim. Dokonca co ma dost prekvapilo tak je menej bolestiva ako predtym...Pred tym som prve dva dni neprezila bez tabletky proti bolesti..teraz uz druhu menstruaciu som zvladla uplne bez nich...sama nechapem..neviete cim to moze byt? Spominala som to aj mojej Dr. po kontrole po 1.MS a tiez nevedela povedat 🙂 snad taka uz aj ostane🙈😂

basska_b
16. máj 2022

Co sa tyka menej bolestivej MS, tak ono to tak byva vraj po porodoch, ze zena az porodom hormonalne dozreje a castokrat ked predtym mala katastrofalne silnu MS, tak sa to upravi. Cize ono hormonalne sa ti teraz nieco pomenilo a aj tu vystelku ti dali dole (kyret sa predsa robieva pri velmi silnej menstruacii, kde uz hrozi velka strata zeleza a stavy na odpadavanie, tak sa cudujem, ze ti to doktorka nevedela objasnit).

autor
16. máj 2022

@basska_b no ako mna napadlo ze to moze za tym byt to tehotenstvo, sice velmi kratko trvalo ale tak predsa tehotna som bola 🙂 🙂 ale nejak som si to s tym nespajala ale asi ano moze byt aj tym no

zuzi0911
16. máj 2022

Ja som po kyrete takmer rok.
8 cyklus sa snažíme....3 cykly sme mali pauzu
Nám odporuvili čakať minimálne tie 3 cykly ...
Co dom čítala tak názory su fakt rôzne...dokonca sa hovorí,že čím skôr sa otehotnie tým je menšie riziko,že sa to bude opakovať (do 6 m) presiahla som to....dokonca minulý cyklus bol biochemicky...
Ďalej čím dlhšia pauza tým dlhšie snaženie....sedí to...Aj ked to boli len 3 cykly ...
Veľa babam sa podarilo hneď na prvý cyklus a v poriadku...možno na tom bude fakt niečo pravdy....
Sú dr ,hlavne mladí, ktorí odporúčajú nečakat...
Ms po kyrete nabehla hneď ako vždy plus dokonca silnejsia....ale už sa to upravilo....sliznica je vysoká a v poriadku a nejde to....

autor
17. máj 2022

@zuzi0911 jooj verim ti :( prajem ti nech to vyjde cim skôr🍀❤ ja som aj rozmyslala ze pockam ze radsej aj viac ako tie 3 cykly...ale ked clovek nikdy nevie ze kolko mu to bude trvat :(

zuzi0911
17. máj 2022

Presne..ja som bola presvedčená, ze otehotniem hneď...véd dotwraz som hneď aj otehotnela a mam dve zdravé dcérky tak som to brala,že jednoducho veľmi smutna náhoda....no lenže keď sa nedarí a ešte aj biochemické po mesiacoch ...obávam sa ,ze nejde o náhodu...aj keď mi XY dr ,čo ma videli aj v nemocnici ci môj dr povedal,že nevidía dôvod,prečo by to nemalo ísť...všetko dolu je zdravé, funkčné....A navyše dve deti už mám....
No ,asi ale chyba niekde bude alebo to chce len čas...už neviem...
Držím ti veľmi palce 🙏❤

autor
17. máj 2022

@zuzi0911 dakujem krasne❤ no u mna toto prve tehotenstvo bolo na prvy pokus, tak som sa tesila ze super asi sme ten stastny par ktory s tym nebude mat problem...a v 9tt na kontrole šok,...babatku nebije srdiecko...doteraz som sa z toho poriadne nespamatala

autor
17. máj 2022

@zuzi0911 takze myslis ze neni dobre cakat viac ako tie 3 cykly? ze radsej zacat cim skôr? inak mam uz takmer 29r.takze uz ani najmladsia niesom :/

zuzi0911
17. máj 2022

Poznám ten pocit...srdiecko v 11tt odislo par hodín pred vyšetrením ako povedal dr...
Tiež na prvý krát,preto som si bola až moc istá, tým....
Ja by som úprimne nečakala viac...tie 3 cykly sú akurát...A možno by som išla do toho aj po 2 ms...ak je všetko.ok....všetko závisí od toho ako to dolu vyzerá,či je naternica ôk.. ak áno...nečakala by som už....

autor
17. máj 2022

@zuzi0911 bola som na kontrole uz po 1.MS, pred mesiacom...a vtedy bolo uz vsetko OK, nastastie 🙂 ale Dr. sama povedala ze radsej by tie 3 cykly bolo fajn pockat, ale ze ano su zeny ktore necakaju po 1.MS idu na to a tehotenstvo je uspesne

macko1007
17. máj 2022

ja som potratila minuly mesiac a hned aj kyret..na 14den po kyrete nabehla ovu,na 28den ms a bola veru dost silna ..pockam este 2cykly a ideme nato ..ja radsej pockam

zuzi0911
17. máj 2022

Tie 3 teda počkaj....😊

marhulka2022
17. máj 2022

Ja idem sice na ket ale vklad mi naplanovali v 2 cykle..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre