Kedy je čas na druhé dieťa?

ajsenz
25. máj 2014

Ahojte. Mám 20r a 13m . syna. Mám dokončenú strednú školu, som vydatá, máme kde bývať (chvalabohu sami) aj finančne sa to zlepšuje. ALE každý rýpe kedy druhé dieťa. Pri mojej odpovedí, že za 10rokov sa niektorím hlava zatočí.. Vraj veľký rozdiel, deti majú horší vzťah, sú rozmaznané a podobne. Ja chcem pracovať, študovať ďalej a chceme si brať hypo na naše spoločné hniezdo ALE nebude to ľahšie rýchlo druhé dieťa a potom mať ,, pokoj,, alebo radšej počkať aj na úkor toho že roky na materskej budú ťažké keďže v tej dobe bude hypo a zníži sa príjem. . Ako to mate vy? Dieťa rozhodne momentálne neplánujem ,ale zaujíma ma ako to máte vy a hlavne mladé mamky od 16-20r. Ďakujem 😉

anatalia77
25. máj 2014

@ajsenz tak tym rypalkom by som porozdavala vizitky s cislom uctu,ked tak nech nas aj konkretne podporia.
Toto rozhodnutie je tak individualne,ze sa vlastne ani neda stavat na nazore inych.Ale sama som zvedava co baby na to.

eeffka
25. máj 2014

@ajsenz no ako to co mas za okolie, ja by som ti skor povedala ze dufam ze sa vam druhe nesmykne nie ze kedy bude dalsie... 😎
ved si musela otehotniez 17/18rocna...

lilila65
25. máj 2014

@ajsenz ahoj, no ja uz nie som taka mlada, ale my sa teraz chystame na druhe babo a to bude rozdiel medzi nimi okolo 5 rokov a to si myslim, ze je taky dobry vek, vacsie dieta uz nebude take moc ziarlive a este nebude v puberte a este mensie dieta nebude vyrusovat vacsie pri uceni, nie? to je moj nazor a mamicky okolo mna to aj potvrdzuju, velmi maly vekovy rozdiel tiez nie je dobry a moc narocny pre mamicky.

ajsenz
autor
25. máj 2014

@eeffka rodila som po 19ke.. a otehotnela par mesiacov pred 19 😉 my sme dieťa plánovali čiže syn sa nešmikol

laura851
25. máj 2014

@ajsenz ja som studovala na dennom studiu, nastupila som na skolu tehotna, bola to riadna fuska, potrebovali sme stale pomoc rodiny, aj ked sme byvali sami... Urcite by som sa nenahlila na tvojom mieste, budes mat co robit s jednym 🙂 poznam aj mamicky s dvoma detmi, ktore skoncili s cervenym diplomom, takze pokial sa na to citis, chod do toho, ale za seba odporucam radsej pmaly, lahsie ti ho uvaruju ako dve, mas len 20, nic vam neutecie, mate more casu, pokial sa dietatu dostatocne clovek venuje, vydrzi par rockov aj bez surodenca 🙂

ajsenz
autor
25. máj 2014

@lilila65 väčšina ľudí mi vraví, že 3-5r je v pohode rozdiel ale nad 10ruž krútia hlavami 😀 😀

ajsenz
autor
25. máj 2014

@laura851 tak ja druhé rozhodne nechcem momentálne skor ma zaujíma názor dievčat čo majú deti po sebe

ajsenz
autor
25. máj 2014

@eeffka nešmykol*

lilila65
25. máj 2014

@ajsenz no ja by som 3r rozdiel nechcela, my sa len teraz zacneme snazit a to sa moze na dlhsie natiahnut. mozno tych 10r je trosku viac, pretoze fakt to vacsie uz bude pomaly v puberte a to je tazsie vychovavat nez maleho drobca, to ti vlasy sa budu jezit kvoli pubertiakovi.

eeffka
25. máj 2014

@ajsenz ja som stara baba 🙂 mam 37 a deti 2a 9rocne a som rada.Za mna je to pohoda, starsia aj pomoze s mensou, mamicky deti co maju maly rozdiel to maju prve 3roky, resp kym nema to mensie tak 2,5-3r o hubu
Je to na zvazeni kazdej zeny ci to riskne ( myslim dobrovolne planovane) . Ja osobne by som vyskocila z okna, nemam na to povahu. neviem si predstavit co by som tehotna robila s mojou mladsou dcerou co je nervak, ked ju chyti sa svacne o zem, bije, kope... nastastie ma len 12kg a byt tehotna tak sa k nej mam priblizit ju dvihat sa nechat otlkat, sak aj teraz sa mi taka usla az ma ohlo. Az teraz zacala normalne spat ze sa zobudi 1x za noc co jepre mna tazka pohoda.... zavisi od deti. a nech si hovori kazdy co chce, vzdy si to odskace a to doslova zena. Nech je manzel akykolvek super.

smykol/nesmykol, proste nie je normalne sa mladuckej matky opytat kedy druhe, skor ma clovek ten pocit ze 19r nemohla dieta planovat, preto mi poznamky okolia pridu zcestne.

siska53
25. máj 2014

@ajsenz moj partner ma o 11r. starsiu sestru,vychadzaju spolu perfektne. Medzi mnou a sestrou je 4,5roka.tiez vychadzame spolu dobre. Ja mam dvojroxny rozdiel medzi detmi,ale ja som taky vzdy ccela 2)3roky. Je to urvite narocnejsie ako pri vacsom rozdiele,ale nelutujem.len,ja som mala prve dieta az v 35.🙂
pokojne sa zariadte tak,aby to vyhovovalo vam.

ajsenz
autor
25. máj 2014

@eeffka haha aj ja som bola nervos ako tvoja dcéra no ja som ani jedavat ani spávať nechcela. Medzi mnou a bratom je 6r.rozdiel a no vyhrali sme sa aj keď nemám pocit že som tých 6r.bez súrodenca bola ukratena o detstvo keďže som bola sama. Takto, ja druhé dieťa naozaj do 30ky nechcem, jasne sem tam ma chytí tá mánia bože tehotenstvo ,ale tak rýchlo ako to prišlo to aj odišlo 😀 .. Chcem pracovať a užívať si syna a možno potom keď mi zatikaju biologické hodiny bude druhé.
Mňa len zaujíma ako to majú druhí a čo je podľa nich lepšie

andrejkahe
25. máj 2014

Ahoj. Tiež už patrím skôr k strednej generácii 😀 , ale určite by som vekový rozdiel medzi mojimi deťmi za nič nemenila - presne 10 rokov a 11 mesiacov. Žiadna žiarlivosť zo synovej strany, čo si myslím, že je najväčším problémom pri menšom vekovom rozdiele a na druhej strane ďalšie obrovské plus - s čímkoľvek už môže pomôcť 🙂 a nielenže môže, ale chce, sestru by len na rukách nosil. Ja sama mám o 10 rokov mladšiu sestru a máme naozaj krásny vzťah 🙂 . Mala som možnosť vyskúšať si s bruškom trošku sa starať o jeden a pol ročné deti - tak takýto malý rozdiel je podľa mňa horšie, ako mať dvojičky 😝 , lebo za nimi trebalo stále behať a dozerať na ne, takže som v jednom kuse len fučala. Jedno dieťaťko už máš, venuj mu čo najviac svojej lásky a popri tom sa venuj aj sebe, rob to, po čom túžiš a čo uznáš za vhodné. Toľko moje "rady" 😉 .

ajsenz
autor
25. máj 2014

@andrejkahe stotožňujem sa s vašim názorom 🙂 môj muž má 25r a on tiež tvrdí že 10r.je akurát lebo bude mať 35 a vtedy sa vraj viac plodia dcery 😀 😀

andrejkahe
25. máj 2014

@ajsenz tak to môže byť pravda s tými dcérami, nám to vyšlo 😀 😀 😀

ajsenz
autor
25. máj 2014

@andrejkahe sa to vraj niekde dočítal 😀

saurian
25. máj 2014

@ajsenz
ahoj,
podla toho co pises o vasich pomeroch, mozes sa rozhodovat len na zaklade toho ci dietatko chces teraz, ci neskor.
co je lepsie - na to nie je univerzalna odpoved. dolezite je ako to citis ty. kedze si mladucka, mozes si vyberat ci odlozis, ci teraz..... takze skutocne je to len na tebe ako to ty citis.
mmch - ak sa aj rozhodnes teraz, moze sa ti stat ze aj o 10r zatuzis po dalsom....nikdy nevies.
pekny vecer.

magdalena205
25. máj 2014

Ahoj, ja mam 38 ( čoskoro 39)
mam 17 ročného syna a teraz 7 mesačného takže rozdiel je 16 rokov .
Tiež som túžila po dcérke , ale ....
Ja si materstvo úživam perfektne .
Myslím si , že na dieťa je čas hocikedy 🙂

katrinka8
25. máj 2014

Ahoj, my mame rozdiel medzi detickami 3 roky a 5 mesiacov. Vzdy som chcela rozdiel tak 3 roky, ze akoze idealne sa mi to zdalo - starsie pojde do skolky, mladsie pekne so mnou doma... hahahaha, moja trochu naivna predstava, hoci keby nam to vyslo presne na tie 3 roky (dcerka starsia je junova), tak by to mozno bolo lepsie (dcerka mala dost tazku adaptaciu na skolku, doteraz chodi iba na 1/2 dna). Medzi detickami som bola 4 mesiace v praci a bez mucenia sa priznam, ze to bolo naozaj narocne casovo zvladat v dnesnej dobe male dieta a pracu (prakticky som si dieta skoro cely den nevidela a to sme sa s mm uhanali, aby sme vsetko stihali ☹ ) Priznavam sice, ze zaciatky so skolkarskou zaciatocnickou a malickym novorodencom boli narocne, ale cakala som ozaj nieco horsie. Teraz premyslam, ze by mozno naozaj bolo lepsie mať rozdiel tie 2 roky, mozno by sa lepsie neskor zahrali (ale to sa zase takto dopredu povedat neda). Ten prvy rok a pol je asi najnarocnejsi, potom uz je to lepsie - predsa len sa uz aj s tym mensim da zahrat.
Z psychologickeho hladiska som citala, ze ked je rodziel od 6 rokov vyssie, je to uz ako 2 jedinacikovia. Co, samozrejme, nic nehovori o vztahu tych deticiek. Proste je to individualne u kazdeho. Ak sa na 2. babatko necitis, tak do toho nechod. U kazdeho je ten spravny cas iny a urcite budes presne vediet, kedy "to prislo" 😉

jahodnicka
25. máj 2014

Podle me casu dost,ale samozrejme,jak myslite s muzem vy....jsi strasne mlada 😉

siska53
25. máj 2014

@ajsenz to je fakt strasne individualne..ja som zatial nepostrehla ani ziarlivost medzi nimi,myslim taku okatu,jasne,obcas zaziarlia,ale to som aj ja na sestru,len,tam nasi dakedy sa viac zastavali sestry,ze je mladsia (aj som to mame uz viackrat vytkla v dospelosti a snazim sa toho vyvarovat 🙂) ).

podla mna je pre kazdeho taky rozdiel najlepsi aky chce alebo aky mu je dopriaty.
mam dve kamosky,ktore maju teraz druhe babatka po 4rokoch a si to pochvaluju a to strasne chceli mat 2rocny rozdiel ako ja.
viem vsak,ze kamoskin,syn by mal problem prijat este pred takym rokom surodenca,strasne ziarlil,ked si vzala na ruky ine dieta,ale pred casom to uz akceptoval.
ja si zas myslim,ze,nas syn by horsie prijal babatko teraz.

dolce_principessa
26. máj 2014

Podla mna taky idealny rozdiel je 5-7 rokov.....aj my budeme mat 5 rocny...medzi mnou a sestrou je tiez 5 rokov a je to uplne super 😉 ale ty si este mladucka tak aj keby mas za 10 rokov podla mna to bude v pohode 😀

brcica
26. máj 2014

ja som prvykrat otehotnela v 23 a mame synceka,teraz cakame druhe dievcatko,mam29 a ked sa narodi bude medzi nimi presne 5 apol roka rozdiel....tiez som nechcela hned druhe po malom,kedze som stavila aj na to,ze okolo 30 sa rodi viac dievcatiek,co aj vyslo....tiez som sa napocuvala,ze kedy bude druhe,lebo kamaratky mali hned po sebe....co ja si myslim,ze je kazdeho osobna vec a tiez mi to nesmierne liezlo na nervy,hlavne ked som videla,ked jedna mala uz dve deti,ale take ze by ich mohla mat aj 4-ri a ani by o nich nevedela,ale moj bol jak z retiazky odrthnuty 😅 ....takze sa riad podla seba,co vam vyhovuje,si este mlada mamina....

niki928711
26. máj 2014

@ajsenz Ahoj, ja mám 21 a synček 2 a pol roka. Tiež bol plánovaný, žiadne "šmyknutie". 😉
Zatiaľ nám stačí on, ak sa pošťastí - fajn, ale zatiaľ na pláne druhé nie je.

lencika
31. máj 2014

ked to budes citit aj s partnerom ze na to ten cas je tak vtedy to bude spravne a vtedy to bude moct prist

marcela1992
31. máj 2014

u kazdeho to je ine...my sme sa rozhodli pre druhe babo ked mal maly cca rok a pol,aby som si tu matersku "odsedela" naraz a potom mohla ist do prace a az potom si chceme vziat hypoteku na vlastny domcek,zatial byvame v podnajme a vyhovuje nam to.teraz ma maly 26mesiacov,druhe sa narodi dufam ze v najblizsich hodinach 🙂 a chcela by som s nimi ostat doma este nejake tri roky a potom ist pracovat....
ale ak sa este necitis na druhe babo,urcite by som to nejako nesilila,ved si mlada a aj keby si ho mala o 10rokov je to ok.
a s tym vekovym rozdielom su podla mna len reci,je pravda ze ked bude druhe o desat rokov mladsie ze nebudu mat velmi spolocne zaujmi ale budu sa mat radi aj tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre