Keď to nejde, môže pomôcť príroda

monkabr
21. júl 2014

Ahojte, kedze je tu mnoho tem o tom, ako sa nedari otehotniet a nemam cas poradit vo vsetkych, skusim poradit v novej teme par rastlin celosvetovo najuznavanejsich, co sa tejto problematiky tyka. Tieto rasltliny su pouzivane pri podpore plodnosti v roznych tradicnych medicinach po tisicrocia. Urcite by mohli pomoct aj vam.

Pre muzov:
Peruanska Maca: lieciva bylina z Peru pouzivana viac ako 2000 rokov, prezyvana tiez sexualna rastlina Inkov, vplyv na kvalitu, počet a pohyblivost spermii
Eurycoma Longifolia: tropicke afrodiziakum, zvysuje hladinu muzskeho hormonu testosteronu, zvysuje libido, ma vplyv na kvalitu, pocet a pohyblivost spermii
Latka lykopen (najviac v rajcinach, melone, grapefruite a paprikach): pouziva sa na liecbu neplodnosti, zlepsuje stav spermii
Cnidium monnier: v cinskom tradicnom liecitelstve pouzivana pri problemoch s plodnostou. Zvysuje libido, pomaha pri niektorych druhoch neplodnosti, zlepsuje kvalitu spermii
Mucuna Pruriens: zvysuje hladinu testosteronu, zvysuje tvorbu a kvalitu spermii
Tribulus Terrestris: zvysuje hladinu testosteronu, vyrazne zvysuje pohyblivost, kvalitu a pocet spermii, podla studii uz po 1 mesiaci uzivania

Pre zeny:
Mucuna Pruriens: stimuluje cinnost maternice a ovplyvnuje plodnost
Ashwagandha: vyrovnava hladinu hormonov, zlepsuje prekrvenie malej panvy a ulahcuje oplodnenie

Pre zeny aj muzov:
Rhodiola rosea: jedno z najsilnejsich afrodiziak, jeden z najlepsich prostriedkov proti stresu, lieci neplodnost sposobenu psychickymi dovodmi, harmonizuje sexualne funkcie oboch pohlavi

Vsetky tieto rastliny maju samozrejme aj mnoho dalsich zdravotnych benefitov- dodavaju energiu, posobia proti stresu, atd. atd... Staci si ich vyhladat na nete. Daju sa zakupit aj u nas, napr. vo forme vytazkov, tiez staci pohladat na nete. Su dokonca doplnky vyzivy- zmesy tychto rastlin namiesane pre muzske- zenske telo
Prajem vsetkym vela stastia a trpezlivosti...

mawka
21. júl 2014

moje nervy zas... 😠

monkabr
autor
21. júl 2014

@mawka Ak tu je taka tema o tychto exotickych, u nas malo znamych rastlinach tak sa ospravedlnujem... To nie su bylinky typu Kotvicnik a Rozmarin, toto je trosku ina liga 🙂

mawka
21. júl 2014

maca je dost znama rastlina. a vies ake ma neziaduce ucinky? kazda bylina je droga, ale tak o tych vedlajsich ucinkoch sa uz nepise 😉

mamulienka30
21. júl 2014

@monkabr obycajna kassava - maniok - stimuluje vajecniky dokonca k duplicitnym ovulaciam, len to treba jest denne.

monkabr
autor
21. júl 2014

@mawka Ake ? Ano, moze z nej byt nevolnost, ale pokial sa uziva v rozumnych davkach, tak 99% ludi ziadne neziaduce ucinky nepocituje. Vsetkeho vela skodi... Nevolno ti moze byt z kazdej bylinky, ked to s nou prezenies, snad nechces teraz povedat, ze by sme nemali pouzivat vobec ziadne bylinky koli tomu... Nevolno ti moze byt aj ked sa prejes melonu, mame ho prestat jest koli tomu ?

mawka
21. júl 2014

@monkabr co to zenies do extremov? omg....

monkabr
autor
21. júl 2014

@mawka Extrem moze byt aj tvrdenie, ze pri predavkovani moze byt z niecoho nevolno, tak to nepouzivajme vobec... Takmer z kazdej rastliny, dokonca potraviny moze byt nevolno, ked sa to s nou prezenie. A taketo rastliny vo forme vytazkov treba opatrnejsie davkovat ako cerstve bylinky, koli vysokej koncentracii. Moj muz tieto rastliny uziva dlhodobo a pravidelne a nikdy ziadnu nevolnost nemal.
Pekny vecer ti prajem mawka, nechcem sa tu hadat...

lorry
12. jan 2018

Ahojte mozem uzivat macu spolu s hormonmi ?

nikolahrozna
2. apr 2019

Ahojtemy sme skúsili aj maca aj ashwagana rastlinku. Muž papal túto macu pre mužov len https://premamicky.eu/maca-fresh-jedinecna-supe... 🙂 ja som si zasa dávala podľa dávkovania ashwagandu https://premamicky.eu/ashwagandha . Obaja sa po užívaní cítime viacej nabudení, viac si užívame posteľné chvíľky 😉 za mňa môžem len odporúčať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre