Je vhodné aerobné cvičenie počas snažilkovania?

turandotta
3. okt 2011

ahojte. viem, že sa neodporúča cvičenie - náročnejšie ako stepper, aerobic, zumba počas tehotenstva. ale ako to je v prvom mesiaci, teda v období uhniezďovania vajíčka, keď ešte netušíme, či sme tehotné? môže to nejako uškodiť, znemožniť otehotnenie? pokúšame sa o dieťa a tento mesiac mám po ovulácií bolesti v podbrúšku, zvláštny pocit, že to vyšlo (samozrejme, že si to môžem namýšľať), preto som nešla druhý týždeň cvičiť a to čakanie ma ubíja. sedím doma a kysnem, tak rada by som sa šla vyventilovať a riadne si zaskákáť, ale mám strach...ak to nevyjde, rada by som na budúci mesiac po ovke už tak nestresovala a žila normálne, ale chcem predtým vedieť, či to nemôže znemožniť to naše "snaženie"🙂 moc ďakujem za rady!

zuzanockamt
3. okt 2011

... ved snazenie sa nie je choroba ... ja som 4 dni po oplodneni bola na turistike v zime - v decembri, aj som niekolkokrat spadla, kedze vsade bol lad a smykalo sa ... treba byt opatrny pocas tehotenstva, ale nic netreba prehanat ... a ked este ani nevies, ci si tehotna, tak je zbytocne nieco riesit

heln
3. okt 2011

začnem z iného konca, počula som radu, že keď žena chce otehotnieť tak by mala pred snažilkovaním sa skákať, aby sa uvoľnili vajíčka.... neviem, čo je na tom pravda, ale v ten mesiac, keď som otehotnela som chodila na zumbu.... takže kľudne, ale akonáhle zistíš, že si tehotná, tak skončiť..... 🙂

verbe
3. okt 2011

M8m pocit, že si za mňa založila tému turandotta. Presne to isté teraz riešim aj ja..

katy1979
3. okt 2011

nepocula som zatial ze by sa to nesmelo. ja som si tiez chodila zahopsat kazdy tyzden plus spinning a squash a prestala som akurat so spinningom a squashom ale akonahle prisli nevolnosti tak aj tancovanie skoncilo.

adriana7
3. okt 2011

ak si bola doteraz zvyknutá cvičiť, tak cvič, ak si necvičila, tak s tým teraz nezačínaj, proste nemeň to, čo si robila bežne...tehotenstvo nie je choroba...ja som pri prvej dcére (tiež dlhoočakávanej a vymodlenej) abolvovala ešte v 6. mesiaci aerobikový maratón (lebo vtedy som bola veeeľmi aktívna)
...a predstav si, koľko endorfínov, hormónov šťasta sa ti po cvičení vyplaví do krvi, hneď budeš šťastnejšie prežívať to "očakávanie" 😉

bona
3. okt 2011

Podla mna je vhodne a predovsetkym pocas snazenia sa o babo, sa vobec nezamyslat nad takymito vecami, co by mohlo toto a co tamto..Radsej si treba uzivat kazdodenny zivot, byt v pohode, nestresovat, robit, co ma bavi a na co mam chut..priroda dobre vie, co robi a ked nieco ma byt tak, ako ona chce, tak to tak bude, ci sa v prvych dnoch tehotenstva budes natriasat alebo nie..😉

irsina83
3. okt 2011

ja som chodila na beziaci pas pocas ,,uhniezdovania,, 😉 a nevedela som o tom 😉 ked to je zdrave tehotenstvo sa nemas coho bat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre