Je to pozitívny ovulačný test?

sasiffi
17. jan 2023

Ahojte, s manželom sa snažíme o bábätko a pár mesiacov mi nevychádzajú ovulácne testy, už som z toho zúfalá. Ten fialový je zo včera a modrý z dnes. Myslíte že už je to pozitivita? Ďakujem 🤗

jaskolka
17. jan 2023

Ja som nikdy nemala ovulačny test pozitívny. A bola som tehotná 3x, cize ovulácia bola určite aj keď test ju neukázal

sasiffi
autor
17. jan 2023

@jaskolka tak pri HP som mala nízky nárast LH, plus mám málo progesterónu, doktorka mi kázala sa pol roka testovať aby sme vedeli že keď sa to dovtedy nepodarí ako mi ďalej pomôcť, inak by som to neriešila keby viem že mám hormóny v poriadku

sandrasstini
17. jan 2023

@sasiffi meraj si bazalnu teplotu, pozri si o tom na nete.

janetinka27
17. jan 2023

@sasiffi ano, ovu test hlasi vzostup lh, ale nepotvrdi ovu. ovu si sleduj teplotou, hlienom, pripadne nech ti berie z krvi estradiol/progesteron na potvrdenie prebehnutia ovu po 7 dnoch

sandrasstini
17. jan 2023

@sasiffi A uplne suhlasim s
@janetinka27, istotu mas len z krvy. Doktorka by ti mohla kkudne brat krv na zaciatku a na konci pripadne v stredy cyklu a robit sono a nie ta vybavit nie celkom spolahlivymi testami. Zachytit vrchol ovu, testom moze byt velmi narocne

gejb
17. jan 2023

@sasiffi doktorka ta trosku odbila 🤨 Mohla zobrať krv, robiť počas cyklu folikulometriu, a za jeden cyklus by zistila ci ovu máš alebo nie. Tieto testy aj niečo stoja...

gejb
17. jan 2023

@sasiffi ale k otázke - modry podľa mňa je pozitivny. Mne príde ze sú obe čiarky rovnako silné.

sasiffi
autor
17. jan 2023

Hlien ten pozorujem že mávam každý mesiac ale tie testy naozaj veľmi ťažko fungujú a sú dosť frustrujúce 🥺 neviem teraz ste mi dali chrobáka do hlavy že má doktorka odbila lebo mala som kúsok aj ten pocit aj ja lebo hneď prvýkrát keď som k nej prišla s tým že chceme bábätko a tak tak mi povedala že až keď to bude 10 rokov a stále ho mať nebudeme tak to znamená že nemôžeme mať deti... Nechcem meniť doktorku lebo inak som so všetkými problémami čo som mala bola s ňou spokojná nakoľko mám PCOS čiže problémy nejake na častej báze ale tak zasa nechcem čakať roky a trápiť sa, to naozaj budem radšej hľadať pomoc inde

sasiffi
autor
17. jan 2023

A ešte keď som sa pýtala na meranie bazalnej teploty alebo ovu testy tak povedala že jednoznačne ovu testy ..

gejb
17. jan 2023

@sasiffi 10 rokov?!! Nemyslíš vážne. To co je za prístup.... už po roku snaženia sa robia vyšetrenia plodnosti.

gejb
17. jan 2023

@sasiffi a najmä gynekológa máš na to aby ti pomohol problém (ak nejaký je) vyliečiť a dopomôcť k bábätku. Nie ze pokrči plecami, že tak nemôžete mat asi deti, počkajte ešte 9 rokov a budeme to vedieť na isto. Mala som ale podobnú skúsenosť, mne môj dva roky hovoril ze tehotenstvo je cele len o náhode a on nemôže robiť nič. Zmenila som mudr. A teraz mam super gynekologičku, ktorá pátra po probléme .

sasiffi
autor
17. jan 2023

@gejb akože úprimne mne keď to pred pár mesiacmi povedala to s tými desiatimi rokmi tak ostala som nemilo prekvapená. Tiež to tak vidím že má mi pomôcť a nie čakať že kedy sa podarí. Povedala mi to síce v súvislosti keď som povedala že sa snažíme 2 mesiace ale aj tak no. Akože ja chápem že je ťažké aby to prišlo hneď ale na druhej strane chcem vedieť ze ak niečo nie je v poriadku tak že čo to je a liečiť to. Na progesterón mi predpísala duphaston a čo sa týka ovu povefala že keď nezaznamenam pozitívnu test tak mám prísť ale nie skôr ako o pol roka a že mám mať aj spermiogram manžela a bude mi ovu vyvolávať. To ma vtedy trochu upokojilo, už som sa pomaly pripravovala na to že o pár mesiacov tam pôjdem no teraz keď mi vyšiel pozitívny test tak svitla vo mne nádej. Ale keď mi tu píšete že to ešte nemusí znamenať že prebehla ovu tak neviem začínam pochybovať o jej postupe..

gejb
17. jan 2023

@sasiffi ale teda asi som jej krivdila a bude mať snahu to riešiť 😊 dva mesiace sú naozaj málo, dajte tomu ešte čas. Aj ženy bez akýchkoľvek problémov nie vzdy otehotneju hneď,môže to trvať pár mesiacov 😉 ..základ je robit ovu testy v ten istý čas každý deň, a pred tým dve hodinky obmedziť tekutiny. Mne sa osvedčili testy od Adiel SeeNow. Ukazali jasné čiarky. A úplne jednoznačne sú digitálne (ale su drahsie).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre