Je problém otehotnieť, keď je maternica otočená?

dadav
24. nov 2012

Ahojte, mňa by zaujímalo, či máte niektorá skúsenosť, že keď je maternica otočená a vzadu, či je možné otehotnieť,... 😀. Aj keď mám už dve detičky, vždy to bol problém...lepšie povedané, viem, dá sa to,ale chcem aj ja niečo preto urobiť, aby to bolo rýchlešie a hlavne bez stresov...chcem vedieť vašu skúsenosť a čo ste preto robili, aby ste otehotneli...ďakujem, D.

lenosko
24. nov 2012

tiez mam maternicu otocenu dozadu, dlho sa nam nedarilo a zrazu necakane som bola tehotna... my sme riesili skor horsi spermiogram (rozne vitaminy, mineraly + maca peruanska) a snad len po styku lezat na bruchu aby boli spermie viac pri krcku. inac neviem o nicom co by vedelo pomoct 😕

xenicka13
24. nov 2012

presne, nesmie sa po tom vstavat, ale otocit sa na brucho a min. 20 minut lezat, mne to poradil moj dr., a dobra poloha je s dvoma vankusmi pod zadkom 😀 😀 😀

lilyen2011
24. nov 2012

mne sa podarilo otehotnieť 3x, no porodila som len 2x prvé tehu bolo ťažké trvalo to 6mes, kým som otehotnela, pri druhom už len 3mes, pri treťom 13dní, no toto tehu som nedokončila, bábo odišlo ☹ mne sa osvedčilo jedine mať nepravidelý styk, čiže raz za 2-3dni, aby sa podarilo (pri prvom sme sa moc snažili, keď som nastúpila do novej roboty a nebolo už na také veci moc času do mesiaca som bola kinderkom) 😀

kveta
24. nov 2012

Poloha pri styku odzadu zvysuje sance na otehotnenie.

suzieqiu
24. nov 2012

Tiez mam a pri prvom to trvalo vysse roka a pri druhom hned prvy cyklus sa zadaril. Poloha odzadu naozaj zabrala 😀

laurica123
24. nov 2012

Ahoj ja tak isto mam otocenu maternicu ani som o tom nevedela len po prvom dietati mi to hovoril doky no po pravde ked uz som bola druhykrat tehotna ani som nevedela ze som akurat sme sa rozhodli ze je cas na druhe a zrazu sok vraj uz som tehu cize sme sa ani nesnazili a bolo takze zalezi asi aj od zdravia oboch no ak si uz bola 2 krat tak to skus podporit vitaminmy a potom uz by soom to riesila aj z dr.tak nech sa podari cim skor🙂

26lenka6
24. nov 2012

Ahoj, ja mám tiež maternicu otočenú do zadu a dr. mi povedal že nie je problém s otehotnením, s tehotenstvom ani pôrodom. Nám sa nedarilo 2 a pol roka, u mňa bol skôr problém s hormónmi zvýšený prolaktín, tak som si v lekárni kúpila homeopatické kvapky Mastodynon a na 4tý cyklus od začiatku užívania sa to podarilo. Teraz som v 6 týždni. Keď mám pravdu povedať, akú polohu sme pri splodení použili si nepamätám 😀 Takže otočená maternica nemala žiadny vplyv. Držím palce

ribelina
24. nov 2012

Ahoj ja mám taký istý problém a doktor nám povedal že máme skúšať len zozadu a po sexe ležať na bruchu. 🙂 Iná poloha vraj nemá zmysel kedže krčok maternice sa nestretne so spermiami. Držím palce 🙂

nicky07
24. nov 2012

To že mám maternicu otočnú do zadu som sa dozvedela pri treťom tehotenstve. Nik mi to dovtedy bud nevyšetroval alebo si nepokladali za dôležité mi to oznámiť :D Všetky tri detičky som otehotnela ani netuším ako... U mňa žiadne snažilkovanie nehrozilo, vždy to prišlo nečakane ako blesk z jasného neba :D Myslím že sú žienky, ktoré s tým problém majú ale u mňa to nejak asi nezaberalo. Viem že mi gynekologička niečo rozpravala že ked sa neotočí maternica sama do nejakého týždna tehotenstva tak tam môžu byť komplikácie, že by sa bábo nemalo kde vyvíjať, počula som že sa to potom aj dako otáča manuálne ale k ničomu našťastie nedošlo.

dadusa23
24. nov 2012

Ahoj, tak ja ju mám tiež otočenú, prvé dieťaťko sme sa snažili vyše roka a druhé pol roka... no tento" každomesačný " stres bol hrozný... takže ťa viem pochopiť....pri prvom som nevedela, či je otočená, no pri druhom mi to povedali...no našťastie tehotenstvo bolo ok a pôrod úžasný...dokt.mi dala Duphaston ... tak uvidíme, chceli by sme ešte jedno... držím palce, nech to vyjde čím skôr...😀... a poloha - nohy hore, ale čo tu mamičky píšu, že na bruchu dlho zotrvať, tak aj to je pravda - overené 😀.

huxy
24. nov 2012

mne počas tehotenstva keď robili sono,a aj včera na prehliadke vraveli,že maternicu mám otočenú dozadu.s otehotnením som problém nemala,teda nebolo to ani úplne plánované,ale po 3 mesiacoch bez antikoncepcie som zostala tehotná.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre