Je možné, že bazálna teplota nestúpne a je osoba bez ovulácie?

24. apr 2021

Je mozne ze niekomu bazalna teplota nestupne a teda je bez ovulacie, alebo stupne kazdemu aj keď nema ovulaciu.. 🤔

viktoria1425
24. apr 2021

Bud stupne a ovulacie prebehla alebo nestupne a cyklus je anovulačný.

majamat
24. apr 2021

este pridam, zeny mavaju anovulacne cykly a nic to neznamena.
u zdravych mladych zien su taket cykly obcas a vekom ich pocet stupa. ako mne gyn povedal ze po 40-tke su ovulacne tak 2x rok. no trochu prestrelil, je to urcite individualne.
nikdy som to neskumala,a le uz tak pred viac ako 10r sa mi zacali objavovat bolesti, vacsinou na lavej strane podbruska, mam anfuknute brucho, mam pocit, ze mam zapchu, na malu chodim casto a potroche. trva to 2 dni. len tak pred rokom som odpozorovala, ze je to tak na 12den cyklu ( plus minus nejaky den ) a teda je to len lava strana, prava ma nebolieva a rozhodne aj lava strana viac ako 2x za rok.
takze aj u mladych zien je individualne, kolko maju ovulacnych a anovulacnych cyklov.

any_soj
24. apr 2021

Ako píšu, teplota nestupne bez ovulácie. Zvýšená bt (pokiaľ nejde o horúčku z choroby 🙂 ) potvrdzuje ovulaciu. Naopak ovulacne testy, hoci pozitívne, ukazujú len, že telo sa na ňu chystalo, ale nedokazuje, či prebehla.

timi92
4. júl 2021

Ja mám zaujímavejší prípad: lekár mi každý mesiac potvrdzuje ovuláciu ultrazvukom, napriek tomu mi BT nestúpa po ovulácii, alebo len veľmi jemne. Nemám jasný rozdiel v pred- a poovulačných teplotách. 🤔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre