Je možné prirodzené otehotnenie s takýmto výsledkom?

mmm2mmm
18. máj 2021

Ahojte, je tu niekto kto mal/má rovnaký alebo podobný výsledok zo spermiogramu a podarilo sa mu prirodzene otehotnieť? Dr. na konzultácii povedala, že šanca je ale že to môže dlhšie trvať (aj niekoľko rokov...) Nebolo nám odporúčané žiadne doplnenie vitamínov alebo nejaké lieky ...uzatvorili sme to s tým že môžeme sa ešte nejakú dobu snažiť a potom prísť kontultovat nejakú formu umelého oplodnenia. Neviem, či to mám chápať tak, že lieky by nám nepomohli (keďže údajne počet aj pohyblivosť bola ok ) pri morfologii alebo je to len čas aby "sme sa zmierili" s tým že to inak nepôjde a aj tak sa tam vrátime...

e1i
18. máj 2021

@mmm2mmm my sme s mofrologiou 3% isli do ivf, mali sme icsi a priplatili aj preselektovanie-picsi. Nechceli sme cakat donekonečna

rk123
18. máj 2021

u nas morfo 4% a snazili sme sa 2roky a nic, podstupili sme aj iui a nic. potom sme isli na ivf a lutujem, ze sme nesli hned lebo sme iba zbytocne stracali cas. ale ako povedal lekar, sanca urcite je, podarilo sa to aj s horsim spermiogramom, je ale otazka casu kedy sa to podari. takze je na vas kolko chcete cakat 🙂

mmm2mmm
autor
18. máj 2021

@e1i ďakujem za odpoveď..zrejme to bude aj pre nás riešenie..ešte sa s tým ale budem musieť vyrovnať..

mmm2mmm
autor
18. máj 2021

@rk123 ďakujem za tvoju skúsenosť...veď práve čakanie je ťažké ale asi ešte ťažšia dúfať v niečo čo kazdy mesiac dopadne rovnako....ako som písala asi si to potrebujem uvedomiť a prijať ten fakt, že to nieje niečo čo môžeme ovplyvniť.. 🙂

pink_lady
18. máj 2021

@mmm2mmm moj manzel mal pred rokom v lete teratozoospermiogram,normo 2,5%,..ja AMH 0,06 /januar 2019/. A som v 34.tt prirodzene

pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
18. máj 2021

@mmm2mmm tak neviem akú máte životosprávu, ale ak fajčíte, pijete občas alkohol, nezdravé jedlá, veľa stresu v práci, tak može pomôcť aj zmena v životnom štýle, plus ty začni brať kyselinu listovú, mne osobne pomohla, partner tiež može dáke vitamíny, ved ked nepomožu, tak neuškodia, moj bratranec sa snažili dlhé roky, im total zmena životného štýlu pomohla, musel zmeniť aj prácu, chodil na dodávke, poprechadal tam a mal problém, s prostatou aj zlý spermio, dnes majú dve deti krásne prirodzene

mmm2mmm
autor
18. máj 2021

@pink_lady gratulujem a želám nech všetko dobre dopadne 🙂 môžem sa spýtať ako dlho ste sa snažili ?

pink_lady
18. máj 2021

@mmm2mmm dakujem 🙂prvy krat som otehotnela po 2 rokoch snazenia, to ale neskoncilo dobre -minulyrok v januari som potratila v 10/11tt. Potom som v juni mala biochemicke, v juli sme podstupili IVF -vklad bol neuspesny,absolvovali sme reproimunologiu a hematologiu,ja este infekcne...taka som bola mimo z vysledkov z reproimunologie, ze sme za cely mesiac len raz...a tu je vysledok 🙂 ono to fakt znie ako klise, ale treba sa nejak vnutorne od toho odputat, vykaslat sa na to 🙂

mmm2mmm
autor
18. máj 2021

@janickacrazy Od januára sme začali zdravšie sa stravovať ale skúsim doplniť aj tie vitamíny... Neviem si celkom predstaviť teraz meniť prácu ..ale možno aj to bude

mmm2mmm
autor
18. máj 2021

@pink_lady toto bude asi u mňa najväčší problém ...manžel aj ten výsledok zobral tak že veď šanca tam je tak sa určite podarí... :/ Ale ja naozaj dúfam každý mesiac že možno práve teraz to vyšlo...hlavne keď všetci okolo (rodina, kolegyne, kamarátky ) sú tehotní ...

annnna18
18. máj 2021

@mmm2mmm my sme male astenoteratozoospermiu morfo 2% podarilo sa prirodzene, 1,5 roka sa nedarilo manzel isiel na spermio tam tento vysledok to bolo v decembri a uz ked sme boli zmiereni ze ideme do car ja som si to hlavne vnutorne upratala ze toto teda asi bude ta cesta bum v marci pozitivny test😌Podporiili sme imunitu vitaminmi aj ja aj muz. Drzim palce nic nie je stratene

petamich
18. máj 2021

my sme mali diagnozu asthenoteratozoospermia = nielen malo morfologicky spravnych (3%) ale aj motilita bola horsia a otehotneli sme z troch pokusov tri krat (2x to zial nedopadlo dobre, problem u mna hematologicky), teraz som v 32tt - takze ja ti neviem ale spermiogram sme mali horsi, ide zrejme o kombinaciu vas oboch a napr. my sme mali objem dobry, cize matematika nepusti - vymyslim si 3% z 10000 je viac ako 3% z 10, cize nam povedali, ze aj toto hra rolu (samozrejme odporucenie sme mali ISCI a pritom som bola po dvoch uspesno/neuspesnych pokusoch 🤷‍♀️) - partner zacal pit folandrol a pridal C,D a ja som pridala kyselina listova a Dcko a aj treti krat po vsetkych lekaroch a vysledkoch (ktore nejaku dobu trvali) sme otehotneli hned

any_soj
19. máj 2021

@mmm2mmm ak je žena dobre hormonálne nastavená, aj so slabším spermiogramom sa dá otehotnieť prirodzene. Hovorí (nielen) môj doktor. Náš si nepamätám, ale tam, kde mu ho robili, hovorili manželovi, že nič moc a nech zváži umelé oplodnenie. Môj gynekológ rieši ako jeden z pár na Slovensku (bol tu prvý) NaPro technológiu, kde je porovnateľná úspešnosť, ale neporovnateľne nižšia cena a invazivnost , než pri umelom oplodnení. Proste hľadá a rieši to príčiny. Všetko dobré prajem 🙂 plodar.sk

mmm2mmm
autor
19. máj 2021

@petamich gratulujem a želám nech všetko dobre dopadne, skúsim tiež teda nejaké vitamíny a možno sa trochu sústrediť na niečo iné aj keď je to pre mňa náročné...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre