Je možné otehotnieť deň pred menzesom?

leidi21
2. apr 2017

Ahojte máte niekto skúsenosť že ste otehotneli jeden deň pred menzesom? Dnes alebo zajtra mám dostať menzes ale priateľ si dneska tri krát nedal pozor ...Po dieťatku túžime obaja

moni244
2. apr 2017

Ach jaj, no to zistis o mesiac 😀

madamcoco
2. apr 2017

@leidi21 zistis o mesiac alebo uz zajtra..
Baby, baby... Nedockave ste!

snehuuulienka
2. apr 2017

@leidi21pred ms jeden den?je to neplodny den,pochybujem..,hormony su uz uplne inak nastavene a ani ovulacia neprebieha jeden den pred ms,ale cca +-4 dni okolo 14 dna....cize 12-18 den cyklu

judithd85
3. apr 2017

Menstruacia pride vzdy po ovulaci o 11-16 dni. Ak nebola ovulacia, nepride ani menstruacia a ak pride nejake krvacanie, tak urcite nie je menstruaccne, ale anovulacne ( z hormonalneho spadu alebo presakovania alebo nejakeho patologickeho stavu).

peta_petruska
4. apr 2017

ja som bola tehotna 2 krat a obidva razy som otehotnela tesne pred menzesom...

judithd85
4. apr 2017

@peta_petruska otehotniet ste mohli len v den ovulacie, kedy praskol folikul a uvolnil vajicko, ktore bolo oplodnene spermiou. Ak by ste otehotneli, ako tvrdite, tesne pred menstruaciou ( co je tesne? 2-3 dni?), tak by ste hned aj potratili, ak by naozaj doslo k menstruacii skor ako za 10 dni od ovulacie. Je to preto tak, lebo oplodnene vajicko potrebuje urcity cas na uhniezdenie v endometriu (vnutorna vystelka) maternice. Ak vsak dojde k odlucovaniu endometria skor ako za 10 dni od pocatia, embryo sa nema kde uhniezdit (uhniezduje sa-niduje medzi 6.-12. dnom od pocatia),lebo sa endometrium odlucilo, cize zena ani nevie ze potratila tyzdnove babatko. To su medicinske fakty. Vy ste mohli mat oneskorenu ovulaciu a pri vasich beznych cykloch napr. 30 dnovych ste tu menstruaciu naozaj mohli ocakavat skor, ale kedze ste otehotneli, tak neviete, ze by prisla neskor. Neberte to v zlom, len sa pokusam vysvetlit... Dufam, ze sa mi to trocha podarilo 😉

amouramour
4. apr 2017

Ja som otehotnela v den ocakavanej menstruacie😝

judithd85
4. apr 2017

Vidim, ze vsetci pochopili medicinu 😀

judithd85
4. apr 2017

@leidi21 no ako? Prisli ci meskaju?

peta_petruska
5. apr 2017

@judithd85 nemam dovod nieco brat v zlom 🙂 napisem to po lopate, sex sme mali prave pred menzesom a pred tym asi 3 tyzdne nie, lebo muz bol na sluzobke, pri druhom som ratala s tym, ze to je pre mna najlepsi cas a aj tak bolo..., nie vsetko klape presne podla sablony...

lienka737
5. apr 2017

áno, je to možné - v deň OČAKÁVANEJ MS - ale musí byť vtedy (resp. pár dní potom) ovulácia. Inak je to nemožné.

sunny8
5. apr 2017

No ja som to brala tak ze ano da sa otehotniet kazdy den ved zeny otehotneju pocas ms pred po v plodne i neplodne dni pocas sestonedelia hocikedy .... Vcera do mna pustil vsetko. A dnes mam krámy. Tak si nie som ista ci je sanca ze na dalsi mesiac uz nedostanem alebo ci toto xo mam teraz bude slabe ze to vlastne ai nebude ms. Zatial slabe a bez bolesti no uvidime.

judithd85
5. apr 2017

Tak a teraz trocha matematiky. Spermie v posve bez plodneho hlienu preziju max.2 hodiny. V plodnom hliene vsak dokazu prezit az 7 dni. Vajicko zije iba 24 hodin, z nich je schopne oplodnenia 12 hodin, ak ho spermia neoplodnila, jednoducho sa rozpadne a cca o dva tyzdne pride menstruacia.

peta_petruska
5. apr 2017

@judithd85 cyklus funguje vselijako, je mnoho veci, ktore sa navzajom ovplyvnuju, nie je na tom nic cudne..., matematiku do toho nemontuj, s tou to nema nic spolocne

judithd85
5. apr 2017

Jasne ze cyklus funguje vselijako, ale k otehotneniu treba predsa vajicko a spermiu a plodny hlien a priechodne vajickovody a zdrave endometrium a normalne hladiny hormonov. A to vajicko sa ti uvolni len pocas ovulacie a zije len 24 hodin. S tou matematikou to bolo obrazne, snad to tak niekto pochopil. Nepisem to z brucha ani si nevymyslam momentalne nejake nove teorie...

leidi21
autor
7. apr 2017

@judithd85 Prišli 😔

gabuchah
7. apr 2017

Podla jonasovej metody to je mozne sj cez ms

skaloval
7. apr 2017

Ako pise gabuchah ,je to mozne aj cez ms. Ja som presne tak otehotnela s dcerou. Skusali sme,pred,po.... nedarilo sa dlhsiu dobu. Tak sme to skusili aj cez.... a baaaac. Dcera ide mat 8 😊

zabka023
7. apr 2017

Teta otehotnela den pred menstruaciou cize mozne to je 🙂 telo je nevyspytatelne ;)

gabuchah
8. apr 2017

@skaloval preto sa pytam na jonasovu metodu 🙂 podla jeho vypoctov je zena plodna vtedy, ked je mesiac v rovnakom postaveni ako bol ked sa zena narodila 🙂

jance333
8. apr 2017

sestra otehotnela tesne pred MS. ja presne v čase, kedy som mala MS dostať. nie sme všetky tabuľkové

judithd85
8. apr 2017

všetky ste otehotneli v deň ovulácie, či už bola ovulácia na piaty deň menštruácie alebo deň pred mensštruáciou, ktorú ste očakávali, ale tá by prišla o dva týždne neskôr... Inokedy ako počas ovulácie sa otehotnieť nedá.

eliwedd
8. apr 2017

Jasne,ze mozes,ked mas posunutu ovulaciu. Moj pripad,dnes som 34tt a sedi to presne na den spolodenia, velkost dietka👍

gabuchah
8. apr 2017

Ako potom vypocitam ovulaciu,alebo odsledujem? Ja mam uz tri deti a dalsie veruze nechcem...mesiac co mesiac stresujem...viem ze teste po ms a 7dni pred nou sa takmer neda otehotniet...ale neverim uz nicomu 🙂

skaloval
8. apr 2017

No asi nijako 😊 treba davat pozor stale

gabuchah
8. apr 2017

@skaloval rozmyslam ze to skusim cez ovulacne testy 🙂 pozor sa dava vzdy,ale neverim tomu,kedze mam tri deti a ziadne planovane a posledna bola total prekvapenim,ma rok 😀

judithd85
8. apr 2017

@gabuchah ovulaciu nevypocitas, len odsledujes na zaklade hlienu. Ak chces vediet viac, pytaj sa. Ide o Billingsovu ovulacnu metodu, je lahka a spolahliva. Ak chces, naucim ta ju. Aj ine, ak by chceli ;)

judithd85
8. apr 2017

@eliwedd ved o to ide, stale je to ovulacia, ci je pddialena alebo nie ;)

stepanka274
8. apr 2017

@leidi21 no ja som bola jeden den pred menzesom, tak sme si uz nemuseli dat pozor:( Ale menzes neprisiel, isla som aj na vyvolavacku, po troch dnoch nic, tak mi dr.vzala krv a ked som o par dni zavolala tak mi povedala ze som tehu, lenze bola som pol roka po porode, skoncila som dojcenie a asi som mala rozhadzane hormony. Dnes ma 16 rokov, drzim palce nech to pride kedy ma 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre