Je možné otehotnenie bez štítnej žľazy?

sophiiiiia
6. aug 2024

Ahojte, mám tu nejaké žienky ktoré otehotneli a nemali problém s otehotnením pri živote bez štítnej žľazy? Beriem 150 euthyrox… výsledky do normy. Myslite že nebude v mojom prípade problém otehotnieť?

plamienka555
6. aug 2024

@sophiiiiia ahoj, skúsenosť nemám. Ale ak máš výsledky v optime (mnohí sa odvolávajú na informáciu mať TSH do 2 jednotiek), problém by nemal byť. Budú ťa viac sledovať a zvýšia dávku, ak to bude potrebné. Bábätku sa vytvára ŠŽ okolo 12-teho týždňa a okolo 22 týždňa ju už naplno využíva. Do tej doby je závislé na tvojej ŠŽ. Drším všetky prsty🙂

sophiiiiia
autor
6. aug 2024

@plamienka555 to si myslím že TSH mám vyššie 😪 keď je vyššie je problém otehotnieť asi však? Ale T4 mám do normy aj T3

plamienka555
6. aug 2024

@sophiiiiia nemusí byť problém ani tak otehotnieť, ale skôr o neho neprísť v prvom trimestri. Hodnoty ft3 a ft4 sa odporúčajú mať bližšie k horným číslam referenčného rámca (to je to optimum).

beruska.jk
6. aug 2024

@sophiiiiia otehotnela som 3x bez problémov. Štítnu žľazu nemám od 16 rokov.

sophiiiiia
autor
6. aug 2024

Teraz zienky pozerám, TSH mám až 5,06 🥺 som z toho hotová, bojím sa do toho ísť ale naozaj veľmi chcem

sophiiiiia
autor
6. aug 2024

@beruska.jk aký ste prosím mala v tom čase TSH, či si spomeniete?😲

plamienka555
6. aug 2024

@sophiiiiia nechcela som strašiť. Sú to len informácie a odporúčania. U každej ženy to môže byť inak, nedávaj sa hneď do skupiny nikdy to nepôjde. Ospravedlňujem sa za vyvolanie paniky a strachu, nechcela som ťa tam doviesť.

sophiiiiia
autor
6. aug 2024

@plamienka555 ja som už dlho na vážkach, že ako to cele bude. Už by sme chceli bábätko, len bez štítnej žľazy to asi nebude ideálne…🥺

jakoma
6. aug 2024

@sophiiiiia poznam zenu, ktora otehotnela po vybrati stitnej zlazy, jej dieta uz ma 18 rokov, zdrave..ked sa to dalo kedysi, urcite sa da aj v dnesnej dobe

beruska.jk
7. aug 2024

@sophiiiiia TSH mám od prvého pôrodu zvýšený stále, teda už 12 rokov. FT4 je v poriadku, ak nie, upravia mi dávku liekov. FT4 mi udržiavali počas tehotenstva na hornej hranici- ako som priberala, zvyšovali dávku Euthyroxu. Deti sú zdravé. Držím palce!

lienka9898
7. aug 2024

@sophiiiiia TSH musis mat okolo 2, ja som mala viac a nedarilo sa, potom potrat, nakoniec ked kleslo pod 2 tak sa podarilo 🙂

barusa29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka113
7. aug 2024

@sophiiiiia Ahoj, ja mám vyoperovanú celú štítnu žľazu a otehotnela som. Počas tehotenstva som častejšie chodila na kontroly na endokrinológiu, lekár mi upravoval dávky euthyroxu a štítna žľaza mi počas tehotenstva nerobila problém. Mám zdravú dcérku 🙂.

gabika0825
7. aug 2024

@sophiiiiia toto konzultuj so svojim gynekológom, ako ti mame poradiť? Zbytocne sa tu stresujes, vidíš že niektoré nemali problém a niektoré áno

dixitka
7. aug 2024

@sophiiiiia Poraď sa s lekárom, zrejme ti treba mierne zvýšiť dávku Euthyroxu, aby TSH kleslo. Inak mne štítnu vybrali v r. 2011, pred 2 rokmi sme sa rozhodli pre bábo a otehotnela som hneď na prvý cyklus. Už mám nádherného 15-mes. chlapčeka 🥰 A tehotenstvo bolo úplne bez problémov, len treba častejšie kontroly u endokrinológa a hneď po otehotnení adekvátne zvýšiť dávku Euthyroxu. Mne postupne zo 125 ug zvýšili až na 188 ug. Pri dobre nastavenej liečbe nie je chýbajúca štítna žľaza absolútne prekážkou v ničom. Držím palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre