Je možne mať ovulaciu 2x za cyklus ?

aculinka192
20. mar 2019

Ahojte chcem sa opytať ci je možne mať ovulaciu 2x ...
Prvy test 13/3 ukazal druhu ciarku slabsiu
A druhy test 19/3 Tak isto ...
Som tak trochu zmetena, je mozne mat ovulaciu 2x v priebehu jedneho mesiace
( podotikam mam Pcos a momentalne uzivam tabletky )
Dakujem

sona96
20. mar 2019

Samozrejme, že môžeš mať dve ovulácie v jednom cykle. Takto vznikajú dvojvaječné dvojčiatka. 😊

hennyinnsbruck
20. mar 2019

@aculinka192 slabé čiarky je NEGATÍVNY ovul test...!!

hennyinnsbruck
20. mar 2019

Nastuduj si o ovul testoch... Čiarky musia byť rovnako silné... Slabé čiarky môžeš mať celý cyklus

bibiankaka
20. mar 2019

AK by boli ovulačné testy pozitívne obidva, pochybujem že by prebehli dve ovulácie s takým časovým rozostupom. Čo ja viem, tak ovulácie môžu byť dve, ale len krátko po sebe nakoľko tá "prvá" ovulácia spôsobí vytvorenie žltého telieska, ktoré produkuje hormóny ktoré prípadnú druhú ovuláciu zastavia. Ale ani ovulačné testy by som nebrala na 100%. Už sa mi stalo že podľa testu som mala mať ovuláciu v daný deň a gynekológ ma na sone vyviedol z omylu že ovulácia bola o 2dni skôr takže pomôcka dobrá, ale na 100% by som sa na ne nespoliehala...

hennyinnsbruck
20. mar 2019

@bibiankaka ale jej ukázalo slabé čiarky - slabé čiarky sú negat ovulacny

aculinka192
autor
20. mar 2019

@hennyinnsbruck aj ked je jedna silna a ta druha slabsia ?

aculinka192
autor
20. mar 2019

@bibiankaka ved preto sa pytam viem ze test môze ukazať dva dni posebe , ale mne ukazalo po siestom dni... jedna ciarka silna druha slabsia

bibiankaka
20. mar 2019

@hennyinnsbruck áno viem, preto som napísala AK BY BOLI POZITÍVNE 🙂

bibiankaka
20. mar 2019

@aculinka192 ak je testovacia čiarka slabšia ako kontrolná, test je negatívny. Slabú druhú čiarku ti môže kľudne ukazovať celý cyklus. Testovacia čiarka musí byť minimálne rovnako silná ako kontrolná, ak nie silnejšia. až vtedy je test pozitívny,

aculinka192
autor
21. mar 2019

@bibiankaka dakujem už rozumiem 😊

mirka17
21. mar 2019

@sona96 dvojčatka vznikaj tak že sa 2 vajíčka uvolnia v priebehu jednej ovulácie, nie že ma 2 krat ovulaciu

sona96
22. mar 2019

@mirka17 no neviem, my sme sa na embryologii učili, že sa môže uvoľnit po jednom vajíčku z oboch vaječníkov a k tomu nemusí prísť naraz, takže prichádza vlastne k dvom ovulaciam...ale môže byť, že si niečo zle pamätám

mirka17
22. mar 2019

@sona96 ano maš pravdu v tom že nemusí prísť k uvolneniu vajíčok naraz, ale malo by k uvolneniu vajíčok dôjsť v rozpatí do 24 hodím v rámci 1 ovulácie, ovulácia predsa nie je otázka minuty

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre