Je môj ovulačný test pozitívny?

bajka87
28. máj 2020

Ahojte žienky. Dnes som si prvý krát spravila ovulacny test a vyšiel mi takýto výsledok. Chápem to ako pozitívny 😊 Som 18dp. Cyklus mávam až 35.dni, takže teraz neviem ci ovu bola a čiarka bude slabnut, alebo ešte len bude nás. 48.hod.Kazdopadne budem testovať ďalej a zistím.Chcem sa ale spýtať. Môže sa stať že ovu test je takto pozitívny, ale bol anovulačný cyklus? Ja už mám 3.r slečnu. Ta sa nám podarila vďaka folikumetrii v 16.dp a injekcie na uvoľnenie vajíčka, takže sme vedeli kedy skúsiť 😊. Min. r v lete sme ani neskúšali a podarilo sa prvý sup, ani sme nevedeli ako. Bohužiaľ drobček sa neudržal a v 12.tt som skončila na kyretazi. Tak sme si povedali ze skúsime od januára znovu, že to určite pôjde laho. No a už je skoro jún a nič. V marci som bola v polovici cyklu na preventívke a dr mi pozeral ze to vyzeralo na anovulačný cyklus. Co ma dosť zaskočilo. V apríli sa tiež nepodarilo a to skúšame pravidelne aj každý druhý deň. Chcem to nechať na prírode. Ale tak tlači ma trochu čas. RD už skončila, teraz som na OCR a do prace nechcem ísť, nakoľko dcérka ešte nechodí do skolky a keď sa nám podarí tak by som aj tak skončila na pn, ako s dcerkou. Takže preto ma zaujíma to, či môže byť takto pozitívny test a nedojst k uvoľneniu vajíčka. Aj keď od 15dp ma pobolieva podbruško, a cítim si trochu kríze, výtok je uz taky skôr priehľadný, takže všetko napovedá že by ovu mala byť.Pytam sa Vas skúsených 😊Dakujem

natalindaaaaa
28. máj 2020

Podla mna mu ešte trošku chýba, nie je rovnako silný ani nie je silnejšia čiarka. Skús ešte na večer skúsiť pripadne zajtra 🙂 Tieto 10tkove ovu testy sú velmi citlive, takže podla mna ešte len bude pozit 🙂

natalindaaaaa
28. máj 2020

toto bol moj pozit 🙂

bajka87
autor
28. máj 2020

@natalindaaaaa ďakujem. Takže by mala byť Čiarka rovnako silná ako ta,, skusobna". Tak potom by mi ovu vychádzala neskôr, ako som myslela. Až po 20.dc.

katka281
28. máj 2020

@bajka87 ja som otehotnela pri takto sfarbenom ovu teste, nikdy som nemala tu druhu ciarku tmavsiu 😊

natalindaaaaa
28. máj 2020

@bajka87 Ja som mávala často krát aj 22dc. Ano musí byť rovnako silná alebo ešte silnejšia. Ale cca hodinku dve je dobre pred tým nepiť aby nebol moč zriedený. Držím velmi palce 😘

bajka87
autor
28. máj 2020

@natalindaaaaa moc je ranný takže žiadne riedenie 😊. Ale ja som sa pýtala aj na to ci moze byt test pozitívny, ale nemusí dôjsť k ovulacii. Ci môže byt aj napriek tomu anovulačný cyklus?

barus26
28. máj 2020

@bajka87 ale z raného mocu sa nemá robiť ovulacny test. ovulacny test sa má robiť tak od 10.00 hod. a nie z prvého raného mocu. Predtým aspoň 2 hodiny nepit. A áno ak sa pýtaš či môže byt pozitívny a ovulacia nebude tak áno. Môže sa to kľudne stat že folikul nakoniec nepraskne. a tento test ešte nie je pozitívny, trošičku mu chyba. Urob ešte jeden tak okolo 17.00

bajka87
autor
28. máj 2020

@barus26 aha to som nevedela ze nie z ranného. Ôk skúsim ešte na večer. Jasne chápem. No mne keď dr robil v marci sono tak pozeral na vaječníky a vyjadril sa ze mu príde ako by ovu ani nebola. Ale neviem ci nevidel folikuli alebo co. Beriem už pol. r kys. listovú a dva mesiace aj ten inofolic. Dr mi predpísal aj clostilbegyt,že keby chcem ísť touto cestou, ale ten som si ešte nenasadila. Povedala som si ze ešte počkám.

bajka87
autor
28. máj 2020

@barus26 myslela som ze čítam dobre. Tak ako teda? 😁

bajka87
autor
28. máj 2020

@natalindaaaaa už som to pochopila s tou čiarkou 🙈

barus26
28. máj 2020

@bajka87 tak toto vidím prvy raz. Vždy píšu že sa nemá používať prvý rany moc pri testovaní s ovu testami.

barus26
28. máj 2020
barus26
28. máj 2020

@bajka87 a tak ďalej a tak ďalej

bajka87
autor
28. máj 2020

@barus26 hmmmm zaujímavé ten moj pepino test 🙈. Ok budem teda skúšať po 10.hod.

barus26
28. máj 2020

@bajka87 naozaj som to videla prvý raz takto v návode. vždy všade sa píše že nie ranný moc 😊

bajka87
autor
28. máj 2020

@barus26 tak druhý poobedny test ukázal takto.. Teraz by mal len zaujímalo, či ovu už bola a čiarka slabne, alebo ešte len bude silnut 😁 zistím najbližšie dni. A toto je Pepino test, čítala som teraz že nieje moc dobry. Doporučujeme nejaký spoľahlivejši z vlastnej skúsenosti?

kikusha2212
28. máj 2020

@bajka87 vyzerá to tak, že vrchol už bol

bajka87
autor
28. máj 2020

@kikusha2212 ako to vieš, že ešte nebude silnut? Cyklus mávam až 35.dni.Ale aj keby už ovu bola, tak by mi to ani tak nevadilo, nakoľko sme skúšali posledné dni 😁 len ci ovu vôbec bola v mojom prípade. 🙈

kikusha2212
28. máj 2020

@bajka87 ja som si až potom všimla, že ten prvý je z ranného, čiže bol koncentrovanejsi a ešte môže zo silnieť. Mne sa pravdepodobne tiež teraz zmenil cyklus na 35 a ovulka na 21 deň cyklu, z 28 dnoveho, tie ženské tela sú nevyspytatelne. Testuje ešte dnes večer a zajtra doobeda. Držím palce ☺

rosalie1411
28. máj 2020

@bajka87 ja som minulý cyklus mala pepino ovu testy a teda nevystihla som vrchol.. Najradšej mám Dr. Max ovu testy alebo lacnejšie intimed zo 101 drogérie. Skus si kúpiť tie, sú 10tkove, takže budeš skôr vedieť na com si. 😊 Inak ovu test ti nepovie ci ovulka isto prebehla alebo nie. Nechceš skúsiť aj meranie bazalnej teploty? Ja meriam druhý cyklus a na základe meraní som zistila, že ovulka je do 1-2dni po poslednom pozitívnom teste.. Za pokus to stoji 😊😊

bajka87
autor
28. máj 2020

@kikusha2212 tak preto 😁 áno, skúsim zajtra a uvidím co to ukáže. No ja od pond. cítim pobolieva nie v brusku, taka som nafúknuté, aj hlien skôr priehľadný, tak by som to tipoval na ovu teraz. Ale keď mam dlhší cyklus, tak by to malo prísť po 20.dp.Dakujem 😊

bajka87
autor
28. máj 2020

@rosalie1411 to viem ze keď je pozitívny tak 1-2 dní potom by mala byť ovu. A tieto testy sú tiež 10tkove.My sa s manželom snažíme tento mesiac pravidelne. Takže by sme to nemali úplne presvihnut. Začala som s testami teraz, tak ak tento mesiac nič, skúsim buduci mes. aj tu teplotu 😊Ach jaj, minule leto som otehotnela ani som nevedela ako. A podla výpočtov som vtedy mala ovu po 21.dp.Viem to vďaka tomu, ze sme boli na dovolenke a tam sa muselo zadarit 😁teraz to ako naschvál nejde...

rosalie1411
28. máj 2020

@bajka87 ono to tak býva.. Čím viac človek chce, tým viac to nejde.. Držím palce, možno to tiež vyjde na nejakej dovolenke 😉🍀

bajka87
autor
28. máj 2020

@rosalie1411 tento rok žiadna nebude😁 robíme si dvor, tak max tam budeme tráviť leto. A mne to už trochu súri, skrz tu pnku a všetko. Ale ďakujem veľmi pekne 😘

misa11111
28. máj 2020

Najlepší je clearblue digitálnych ktorý ukáže smajlikom ovuláciu

bajka87
autor
29. máj 2020

Tak dnes takto. Najprv mi prišlo ze sa ani neukáže a potom vyskočila. A som z toho blb, príde mi to rovnaké. Včera ma pobolievalo podbruško a prava strana, dnes ma tam od rana picha. Aši skúsim kúpiť ten test so smajlikom a budem hneď vedieť na com som 😁

stefania100
2. mar 2021

@misa11111 Prosim, ked je smajlik znamena to, ze je ovulacia alebo ze ovulacia nastane ako pri testoch 12-48 hodin? 🙄 dakujem.

misa11111
2. mar 2021

@stefania100 keď je smajlík treba sa začať snažiť

stefania100
2. mar 2021

@misa11111 Dakujem ☺

kika231997
20. máj 2021

Dobrý večer prajem dnes som si druhý krát spravila ovulačny test a vyšiel mi takýto výsledok mislim si že to je ako pozitívny.. Cyklus mávam až 28dni, Chcem sa ale spýtať či je to negatívny alebo pozitívny pobolieva podbruško, a výtok je uz taky skôr priehľadný, takže chcem len vedieť či by to mohlo byt už tehotenstvo menzes mam dostať na budúci týždeň 🙃Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre