Je detská mozgová obrna dedičná?

laura112
25. nov 2010

Ahojte ked som sa narodila prekonala som dmo ale iba lahsiu formu mam kratsiu nohu ale v podstate som ,,viem fungovat normalne,, ako normalny clovek bez dmo. Iba ta noha. Ale moja otazka znie moze sa nieco preniest na moje dieta myslim tym nejaky gen alebo take nieco? Len sa bojim ze ked otehotniem moze to mat aj moje dieta.....dakujem za seriozne odpovede.

latvia
25. nov 2010

@laura112 DMO nieje dedicna choroba, neprenasa sa na potomkov....

latvia
25. nov 2010

este som sa chcela spytat, ci to bola urcite DMO, alebo ci to bola detska obrna...mala som totiz znamu ktora mala detsku obrnu a tiez mala len jednu kratsiu nohu...to len na okraj 😅

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laura112
autor
25. nov 2010

Dakujem za odpovede ano bola ahej iba tu nohu mama inak nic som samostatna osoba. Ja tiez dufam ze ked nahodou budem teho sa to neprenesie... 😒

lenkamitterova
14. máj 2013

@laura112 DMO v žiadnom prípade nie je dedičná choroba...o to sa báť nemusíš...môj manžel pracuje s deťmi tohoto tipu a jediné čo túto chorobu spôsobilo boli komplikácie a zlyhanie ľudského faktoru pri pôrode...:(

sona2803
19. sep 2015

Ahojte mam jednu otazku pre mna dost podstatnu.Chcela by som mat este jedno dietat len partner ma strach.Ide o to ze nas syn krory bude mat teraz 6rokov ma dmo spasticku dyparezu dol.koncatyn.Narodil sa 32 g.t. lebo mi odtiekla plodova voda a pri narodeni nas museli aj ozivovat.Teraz je uz vsetko v poriadku ale ked bol mensi bolo to horsie.
Moze sa to opakovat aj pri druhom?Co by ste mi odporucali na koho sa mam obratit neda mi to spavat 🙂 🙂 🙂

sardinka333
19. sep 2015

@sona2803 v prvom rade sa ty upokoj - žiadny lekar ani odborník ti žiadne 100% zaruky nedá.
Pri druhom tehotenstve sa to opakovat nemusi - a prečo? Pretože to tehotenstvo bude znovu jedinečné, a pričiny, ktoré predčasný porod u teba spustili sa predpokladám nebudu automaticky opakovať. Ty sama vieš prečo resp. čo predchadzalo tomu že si predčasne porodila - nejake problémy si predpokladám musela mat či to bolo len tak z ničoho nič?Pochyujem aj ked nevylučujem. DMO je sposobené komplikáciami.

Moja sestra ma DMO - dipareticku formu dol končatin....chodi o franc. barlách. - ja mam 3 zdravé deti. Ked som pracovala v špec. škole s postihnutými deťmi tak mamička s chlapcom DMO mala normlane druhe dieťa zdravé. Dedičné to nie je...aj ked chapem stres a obavy kedže starostlivost o dieťa s DMO je naročná...

pepka78
19. sep 2015

Ahoj ja som prikladom ze da nemusis bat.aj ja mam Dmo lahsiu formu oslabena prava strana.bala som sa mat deticky.lekarka ma ubezpecila ze mozem mat desat zdravych deti. Mam dvoch zdravych synov.

pepka78
19. sep 2015

Jedine komplikacie boli vtom ze som musela rodit cisarakom

sona2803
19. sep 2015

Sardinka333 ziadne komplikacie som nemala sama od seba sa mi pustila voda a uz to islo.1.12 mi odtiekla voda a 3.12 sa narodil nas syncek.Verim tomu ze keby sa narodil cisarskym vsetko mohlo byt inak.
Teraz s tyn nic neurobim ale ak budeme mat druhe urcite nebudem rodit normalne. 🙂

sona2803
19. sep 2015

@pepka78 ja nemam stach len priatel a pre neho je to uzavreta vec tak fakt neviem.Nechcem aby bol syn sam na koho sa potom obrati keby nieco?

pepka78
19. sep 2015

Sonicka poradte sa s neurologom ale Dmo nie je dedicne.ja som sa narodila v 8 mesiaci tak asi preto.a surodencov mam zdravych. Nikto ti neda zaruku ze bude babo zdrave. Dohodni sa na cisarskom.

pepka78
19. sep 2015

A mimochodom vediem normalny zivot.nerobim sporty lebo nemam poriadnu rovnovahu.ale vystudovala som dve vysoke skoly a mam toho najlepsieho chlapa na svete a dve krasne deti. Neboj tam hore ti zariadia jedno zdrave babo

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre