Je 32 - 35 neskoro na prvé dieťa?

15. jan 2024

Čo myslíte, baby? Ak majú obaja partneri prvé dieťa vo veku medzi 30 a 35 je to neskoro?
Skôr to akosi ani na jedného neprišlo, chceli sme sa zabezpečiť... a až teraz prišla táto téma.

deedol
15. jan 2024

v mojom okoli je to uplne bezne, ani sa nad tym nepozastavujem.

evinqua
15. jan 2024

My sme mali syna v 33 a 37 rokoch. Nie je to neskoro určite.

petkazamborska
15. jan 2024

je to super vek a najma ked uz ste zabezpeceni nebudes v strese ohladne prace byvania atd ,my 34 a 36 druha dcerka

elis248
15. jan 2024

Plánovane som otehotnela som v 31r. Druhý krát v 33r. Nemyslím si, že by som niečo zmeškala alebo čo. Niekto si možno naplánuje deti do 30r, ale keď nie je s kým, tak čo potom? Ak ste rozhodnutí tak na nič nečakajte.

anavixy
15. jan 2024

A ked ti tu napiseme ze je to neskoro, tak co? Nebudete mat deti vobec? Lebo mladsi uz nebudete… nie, nie je to neskoro (ano, z fyziologickeho hladiska je to uz trochu neskor) , je to v dnesnej dobe uplne normalny vek na prve dieta. Dolezite je ako sa citite vy, ked to na vas prislo az teraz, tak ich majte teraz.

kiwi3
15. jan 2024

neviem odkial si, ale ja mam pocit, ze v ba je to uz uplne bezny vek na prve dieta, casto aj neskor. ja si teda myslim, ze dost idealny. clovek uz nieco ma aj odzite, casto je kludnejsi a vyrovnanejsi ako dvadsiatnik, je uz aspon trochu zabezpeceny atd.

deti95060810
15. jan 2024

robíš prieskum ? lebo tie čo majú prvé bábo skôr ti napíšu že je to už neskoro... tiež som toho názoru.
ale teraz je taký trend , aj keď z pohľadu lekárov - neskoro.

luccija
15. jan 2024

Nie je to neskoro prečo by malo byť?sú ľudia čo majú deti aj po 40 tke
Nikto Ti nezaručí či otehotnies samozrejme, že mladší organizmus znesie viac, vajíčka sú mladšie...ale je to úplne normálny vek.Iny pohľad majú gynekologia

lucia7933
15. jan 2024

ja mam 30r a cakam nase prve, citim ze je to akurat vek, sice som vzdy chcela skôr ale nejak sme si chceli aj uzit aj pocestovat a tak, ja som spokojna a i ked v mojom pripade uz citim ze na prve je uz najvyssi cas

lauriik
15. jan 2024

Minimalne polka mojich kamosiek mala deti az po 30. Ja som mala v 24 rokoch prvu dceru a bolo to skoro - vsade som bola najmladsia. Doteraz na rodicovskom aj na kruzkoch ked sa stretnem s inymi maminami tak vidno ten rozdiel, kolko krat aj 10+ rokov 🤷🏼‍♀️

basulaak
15. jan 2024

42-45 mi pride neskoro na prve. Co ty udavas je bezne.

lindous
15. jan 2024

Čas nevrátite, madší nebudete, ak dieťa chcete, tak aj keby niekto povedal, že to je neskoro, zmení to niečo? .... ale teda za mňa úplne bežný vek v dnešnej dobe a vlastne aj mňa mala mama ako 31 ročná už pred 27 rokmi...

kacena4
15. jan 2024

zalezi aky pohlad riesis, ak medicinsky (zdravie tehotnej) tak za mna neskoro na 1 dieta. ale je to moderne v dnesnej dobe...

dusankomoj
15. jan 2024

@kacena4 nepoužila by som slovo ,,moderné". V dnešnej dobe,keď je niekto aspoň trochu zodpovedný a nechce svoje dieťa priniesť s pôrodnice do svojej detskej izby u rodičov,alebo drahého podnájmu,tak najprv sa snaží fin.zabezpečiť a to častokrát nejde skôr,ako v 30r.

sumilenka
15. jan 2024

Neskoro nie, ale najvyšší čas. Máme dve deti, prvé v 26, druhé v 34 a som rada, že končíme. Cítim, že sa mi už nechce okolo neho behať.

veklipo
15. jan 2024

Prvé 35r, druhé 38r.
Ale pri druhej som už bola unavená 35r je ešte fajn.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uhnakova
15. jan 2024

V pohode, do 40 máš ešte čas aj na tri deti.

kacena4
15. jan 2024

@dusankomoj nejde o zodpovednost. voľakedy sa rodilo skor a zeny - rodicia boli zodpovedni... zmenil sa postoj dnesnej mladeze, ze chcu byt nezavisli a nedokazu prijať nazor starsej generacie, zit s nimi pod jednou strechou. vyrasta kopu "individualistov" a potom maju rozne problemy. ale na to sa autorka nepýtala dala som svoj nazor.

mircalla
15. jan 2024

Nie je, hoci tie co rodili ako 20rocne pretoze im bola vzdelanie aj zabezpecenie ukradnute ti povedia, ze je.
Pripadne sa nasackovali k rodicom ci svokrovcov a vybavene

mircalla
15. jan 2024

@kacena4 Ide o zodpovednost. Tiez o vzdelanie, pripadne aj moznosti sa karierne uplatit, tie za sociku moc neboli. Za sociku mal kazdy byt, dnes to je trosku ine. Zit pod jednou strechou s rodicmi ci svokrovcami a dostat vsetko na tacke vacsinou nie je ideal.

martinka13
15. jan 2024

Každému ako vyhovuje. Ja som mala syna v 28, dcéru 34. Tých 34 bolo už pre mňa na hrane. Niekomu vyhovuje aj 40.

himedzi
15. jan 2024

@dusankomoj riešime z fyziologického hľadiska, nie materiálneho. Čiže áno z fyziologického je už žena po 30 tke stará na 1 dieťa. Optimálny vek je od 18 do 25 rokov.

mircalla
15. jan 2024

@himedzi Gynekologické štúdie sa v tomto smere trošku líšia, no v jednej veci sa zásadne zhodujú. Najideálnejší vek pre ženu na prvé dieťa je niekedy okolo 25. roku života.

mircalla
15. jan 2024

@himedzi Cize nie 18-25, ale okolo 25.

siska53
15. jan 2024

Ja som mala 35 a 37.. za mna v pohode, ale asi zavisi od nastavenia a zdravotneho stavu tych rodicov.

dusankomoj
15. jan 2024

@himedzi ja so reagovala na to,že je ,,moderné" mať dieťa po 30. Nespochybnila som medicinske hľadisko.

silvia2013
15. jan 2024

@luccija fyzicky okolo 37 uz tiez to nie je idealne. Nevladzes tolko okolo deti behat ako v 25.

mima172
15. jan 2024

Ja som mala prvé dieťa v 32 a nie vždy ide o "trend". V 25 som dokončila vysokú školu a tiež treba mať vhodného partnera, čo nie každá nájde v 18tke. Potom to zrazu nešlo a keď šlo, tak to skončilo potratom. Hlavne neškatuľkovať, niekto možno rieši kariéru a preto sa rozhodne mat dieťa neskôr, niekto možno chce ale nemá s kym, zázemie, nejde to podľa predstáv atď.

hrabovo
15. jan 2024

@mircalla fuha, no tak ja som rodila prvé v 21 a druhe 27. V 20tke som odišla od rodičov, s muzom vzali hypo (aj keď už nie sme spolu), mam vlastne bývanie, už dospelého syna na strednej, mladší ešte na základke, vlastný (môj, nie s niekym napoly, nie zdedeny, nie na hypo, ale môj) byt v BA kraji, vysokoškolské vzdelanie mam.... A aj teraz by som rodila v 21 tke znova. Mam známe co rodili po 40tke a nevládzu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre