IVF a let?

evinkakub
29. okt 2018

ahoj. som po dvoch neuspesnych IUI. s manzelom sme rozhodnutí pre IVF. moja otazka: v januari ma caka dovolenka v zahranici, a let bude dost dlhy. ak by som isla na IVF a podarilo sa, budem cca v 7 tyzdni, naspat v 10tom. vase rady? pockat s IVF az do februara? mne sa tie cakania zdaju uz nekonecne...
dakujem vsetkym za reakciu.

pininka
29. okt 2018

@evinkakub držím palce aby sa to podarilo a let by som v tomto týždni určite neodporúčala. Aj normálne tehotenstvo je vtedy zradné, nieto po IVF.

lejka01
29. okt 2018

Ja by som to presunula na feb...neviem kam letite, ale ja by som sa bala ze konecne mi vyslo tehu a mohlo by sa v zahranici nieco prihodit..nikdy nevies a potom si to vycitat do konca zivota...je to samozrejme na vasom rozhodnuti 😉

darci17
29. okt 2018

@evinkakub no za mna, boli sme na ivf, vklad bol dva týždne pred odletom. Lekára sme sa pýtali, povedal, že to nie je absolútne žiadny problém. Ako sám povedal, všetko je to o psychike, dovolenka je na to super. Držím palce, nech sa rozhodneš akokoľvek. Ps: dnes som začala 17 tt, let teda naozaj neublizil😉

evinkakub
autor
29. okt 2018

@darci17 fuuu, tak to teda si ma naozaj potesila, ked ja by som ozaj chcela ist na vklad este pred Vianocami, a letiet budem 14 hodin,cize dost... no bojim sa...
ale zasa cakat este dalsie 4 mesiace je ako vecnost po tom vsetkom uz...

lulecko2311
29. okt 2018

@evinkakub poviem ti moju sucasnu skusenost! Bola som v 6tt a uz bilo srdiecko (prirodzene otehotnenie).
Lekarka povedala “jasneee chodte na dovolenku, teplo a oddych Vam pomoze” az dokym nepocula kam chceme ist. A to Dominikanska Republika!!! Kvoli Zika virusu nam zatrhla dovolenku, nedala sa zrusit, riesim vratenie penazi cez cestovne poistenie a celu akoze dovolenku som prelezala na gauci s manzelom a maminkou, lebo to bolo moje piate tehu (som stale bezdetna)! V 8tt sme isli na sono kde zistili ze srdiecko nebije a par dni na to kyretaz!

Takze zaver je: ak doktor povie ok a krajina je tiez ok tak preco nie. Ja by som isla a nerozmyslala by som. A ja som pichala clexane a brala anopyrin. Akurat mi odporucili sediet blizsie k wc a pravidelne chodit v lietadle 🤣🤣🤣

A kam sa chystate?

evinkakub
autor
29. okt 2018

@lulecko2311 ahoj.. strasne ma mrzi, co sa ti prihodilo, az mam z toho husiu kozu.. ideme do mexika, ockovanie v tejto krajine nie je potrebne. a na ceste naspat zostavame jeden den v kanade, takze sice dlhsie lety a prestupy, ale moje telo je na taketo dovolenky a dlhe lety zvyknute... co je na tych letoch vlastne najnebezpecnejsie? iba tlak? ci aj nieco ine?

arthemiis
29. okt 2018

Let neublíži ak sa niečo stane stalo by sa to pravdepodobne aj na Slovensku ja by som išla psychike to pomôže 🙂

a_da99
29. okt 2018

@evinkakub ja som sa vrátila týždeň dozadu z Kalifornie (som ale 22tt). Dĺžka letu bola 10,5hod+2hod ešte z Londýna. Let nebol žiaden problém. Dokonca mi doktorka povedala že my europanky sme v tomto stále veľmi konzervatívne a že inde sa lieta bežne celé tehotenstvo. Tlaky v lietadle (hlavne vo veľkých lietadlách) sú pre dospelého uuuuplne nic. Pred tým ako som mala ísť som tu milionkrat čítala od ‘slečien odborniciek’ že tlaky v lietadle sú ako škrabka na maternicu a podobne bullshity....tlaky nie sú problém. Jedine čo ‘môže byt’ problém je žiarenie, nic iné. Ale aj to nikto nevie či sa to raz prejaví, či to bude mat nejaký následok a či to vôbec bolo z toho....ja osobne som sa bála či ten let zvládnem, ale už viem že by som sla aj druhýkrát.
v 7mom týždni veľa žien ani nevie že sú tehotné a pijú, fajčia....to je väčšie zlo ako dva lety 😉

lula3108
29. okt 2018

Mne to vysvetlili s dovolenkou skorej tak, ze je dolezite ci to je pre teba stres. Ak sa lietat nebojis, nemal by byt problem. Problem ale je ked letis napr.o tretej rano, musis tam byt dve hodiny predom, takze nespis, si unavena a vystresovana...a samozrejme potom v krajine sa tiez moze hocico stat, nejde len o jedlo, vodu, ale aj kupanie a choroby. A v prvy trimester je hop alebo trop, co ked zacnes krvacat? Si si ista ze ta budu na tolko odborne vediet osetrit a ze sa dostanes do nemocnice rychlo a nebudes cakat na pohotovosti 6 hodin? Ja by som sa bala skorej tohto a preto sme aj my zrusili svadobnu cestu vo februari, aj ked by som bola uz 5 mesiac ale predsa len na maledivach zrovna nemocnice na kazdom rohu nie su.

bluka2
29. okt 2018

Určite nie je problém s letom. Veď si zober, niektorí letia práve kvôli ivf cez pol sveta. Držím palce

calava
29. okt 2018

@evinkakub ahoj ja toto riešim pred každým vkladom, či potom ísť ci neíst na dovolenku, nakoľko chodíme viac krát do roka, nakoniec sa to aj tak vyriešilo tak, že žiaden vklad zatial nevyšiel.. Keby to ale vyšlo, skôr by sa priklonila k tomu neíst.. A podla mňa nie je ani tak riziko letu (ale je vhodné riedit krv) ako hygienicky štandard v iných krajinách (vrátane Mexika) Ja by som sa bála hlavne infekcie, nákazy z jedla.. A co sa týka strednej Ameriky aj zíka vírusu.. Drzim palce

lulecko2311
29. okt 2018

@evinkakub dakujem za mile slova.... niekedy sa v zlom rozpolozeni zamyslam co je horsie, ze som za 6 rokov 5x otehu a potratila, prisla o pravy vajickovod a mala jeden kyret alebo by bolo lepsie za tych 6 rokov neotehu vobec... nikdy som na spravnu odpoved nenasla.
Urcite si pozri ten Zika virus, doktorka povedala, ze ak sme boli v tych krajinach kde “je mozne sa infikovat” zika virusom, tak neodporucaju 6mesiacov sa snazit, pre plod riziko poskodenia mozgu a pre zenu+muza moze sposobit neplodnost!

Tak si to dobre over, hlavne to Mexiko...

Let ako taky povedala, ze je v poriadku, lebo su to velke lietadla a clovek tak neciti tie tlaky vzduchu. No riziko je aj ochorenia, sirenia bakterii v lietadle atd, zalezi ako sa ty citis. Ja som sa bala letu no ma upokojila ze len je v poriadku pre babatko az pokial som nespomenula destinaciu...

evinkakub
autor
29. okt 2018

dakujem vam velmi pekne za odpovede, zobrala som si od kazdej nieco, aj som sa co to priucila, velmi ste ma potesili, ze ste mi takto poodpisovali, 8.11. mam konzultaciu, budem sa este raditž s lekarkou, napisem co a ako 🙂

mishka0508
9. nov 2018

Ja som letela veľakrát, ked som bola tehu. V 5 tt, v 6tt, 7tt a v 9tt. Maly to vydržal a zvládol. Ide o to, že ak ti aj IVF výjde, ako budeš ty sama znášať tehotenstvo na začiatku. Ak ti bude fakt zle, tak letiet 14 hodin bude nočná mora

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre