Implantačné krvácanie a tehotenský test

luna379
21. apr 2021

Ahojte 🙂 Snažíme sa už 3. mesiac o bábätko, menštruáciu mám presnú ako hodinky, teraz mi však už tretí deň mešká.
Dnes som si myslela, že som dostala menštruáciu, ale vyšla zo mňa len hnedá malá bodka hnedej krvi a koniec.
Je to implantačné krvácanie podľa vás? Zajtra si chcem kúpiť tehotenský test, myslite že mi ukáže pravý výsledok aj počas dňa keď už mám po termíne menštruácie alebo mám počkať do piatku rána do ranného moču?

Inak posledné dni som úplne divne citlivá, ja vôbec neplakávam nikdy, dnes som plakala po rokoch :D mám chuť na divné veci, tak neviem či to mám brať ako príznaky alebo nie :D

martina1201
21. apr 2021

@luna379 keď mešká mal by ti ukázať, ale najlepšie je robiť z ranného moču. Treba kúpiť citlivejší test.

luna379
autor
21. apr 2021

@martina1201 Tak pre istotu počkám do piatka. :D možno sa mi dovtedy rozbehnú aj moje dni a nebude test treba

Ako... pokúšame sa síce ale nehrotíme to 🙂 Príde to, keď to príde. Obaja sme zdraví, vyšetrení, ja to mám ťažšie len z hľadiska toho, že mám nejak inak posadenú maternicu a vraj to kvôli tomu môže niekedy dlhšie trvať.

barus26
21. apr 2021

@luna379 prepáč, ale zarazilo má že UŽ 3 mesiace sa snažíte 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ to je veru ešte nič.. Pokial ti už mešká ms tak si nemyslím, že to bolo implantacne spinenie. Na to by už bolo neskoro. Jedine ak by si mala posunutú ovulaciu, ale tým pádom by ti ešte nemeškali. Vieš kedy si mala ovulaciu ?

snazilka_bio_mamka
22. apr 2021

urcite ti uz ukaze 🙂 ale pozastavila som sa nad tym,že sa UŽ 3 mesiace snazite :D ja 11 mesiacov a su tu take ktore roky, takze "už" si mohla vynechať :D

luna379
autor
22. apr 2021

@snazilka_bio_mamka
@barus26

Bože , ja som si to už ani neuvedomila, nerobte z komára somára, ja som aj zabudla že tu tento nick mám , som tu po rokoch bola včera prvý krát. Dostala som dnes svoje dni, test čo som si kúpila mám schovaný na budúci mesiac.

simonkasim
22. apr 2021

@snazilka_bio_mamka tak pre niekoho je dlho 3 mesiace.. Ja som na začiatku po prvých dvoch išla plakať lebo všetci na prvy šup a teraz už vyše roku ani to radšej nerátam 😪 ale zasa chápem aj ju, ved som si tým prešla..

barus26
22. apr 2021

@simonkasim áno veľa z nás si tým prešlo. nám to trvalo 2,5 roka preto má zarazilo že UŽ 3 mesiace... Ja teda osobne som sa tak nevyjadrovala po 3 mesiacoch

simonkasim
22. apr 2021

@barus26 tak jasne, ale zas to chápem každá to berieme inak 😂 ja som sa nevyjadrovala vôbec až teraz, aj to mam niekedy chuť toto vymazať ma tu všetko dráždi a som sklamaná 😂

snazilka_bio_mamka
23. apr 2021

@simonkasim takto.... radšej nech su pre @luna379 3 mesiace "už" akoby mala byť dalšia z tých (vratane mňa) ktoré sú už zdeptane po tolkom čakaní. Nech sa každej podarí čo najrýchlejšie, lebo toto čakanie je ubíjajuce. Tak drzim palce

simonkasim
23. apr 2021

@snazilka_bio_mamka nie si v tom sama, pre každú je to ťažké... Ja mam napríklad 22 rokov a momentálne som vraj neplodna.. Takže bolesť je silná. Keď prešiel prvý rok už som to neriešila ale zas som sa k tomu vrátila.. Ja držím palce tiež

barus26
23. apr 2021

@simonkasim ja mám 23.. snažili sme sa od mojich 20 rokov.. V 22 som otehotnela a v 23 porodila. Tiež som mala diagnoza “neplodná”.. kvôli anovulacii

simonkasim
23. apr 2021

@barus26 tak isto presne aj my.. Začali sme ked som mala 20.. Akurát ze ja mam lutealnu fázu akúsi zlu plus anovulacia, špinenia, zvýšené onkomarkery.. A niekedy krvácanie aj 2 týždne a nie ze nemôžem len otehotnieť ale nevedia mi ani pomôcť

luna379
autor
8. jún 2021

@barus26 Netreba byť natoľko precitlivelá kvôli jednému slovíčku, ja som to UŽ vlastne ani nevnímala, že ho tam píšem, dokonca som to tak nebrala, že 3 mesiace sú dlhá doba. Bolo to zle pochopené. Inak aktuálne je z toho 5 mesiacov. Začala som si robiť aj ovulačné testy, tento mesiac sme sa riadili podľa nich, vo všeobecnosti máme sex aj tak každý druhý deň, niekedy každý druhý, ale teraz som si istá, že sme tú ovuláciu trafili aspoň na 100% , tak uvidíme či niečo z toho bude. Síce to naozaj nehrotíme, ale každým mesiacom, keď dostanem svoje dni tak mi je z toho trochu viac smutno. Musím priznať, že som si nikdy nepripúšťala možnosť, že to môže trvať nejakú dobu. Vždy som si myslela, že je to o rozhodnutí a že hneď sa podarí, nuž, bola som riadne naivná.
@snazilka_bio_mamka Ďakujem ti , že mi to praješ, naozaj si to vážim. Prajem aj ja tebe nech sa ti to podarí. Aj vieš v čom je problém, či to nie je isté? Ja mám problém s tým, že mám nejak blbo usadenú maternicu. Inak sme obaja vyšetrení a zdraví.

barus26
8. jún 2021

@luna379 to som si myslela aj ja. Po prvom cykle kedy sme sa začali snažiť som si už robila test lebo som si myslel, že to bude na prvú.. Až z toho bolo 2,5 roka. Nie je to ľahké, byt každý mesiac sklamaná. Ovulacne testy sú zbytočne drahé a nemusí ani ukázať a ovulaciu mat budeš alebo naopak ukážu, že ovulujes a nemusis.. Lepsie je sledovať si bazalnu teplotu. Aj keď je pravda, ta ovu už len skôr potvrdi, ale keď si dlhšie merias a sleduješ vieš aj kedy sa ovulacia blíži. No pokiaľ máte sex naozaj cca každý druhý deň tak je to ok, nemáte to ako zmeškať

luna379
autor
8. jún 2021

@barus26 Áno, od budúceho cyklu, ak mi príde menštruácia, plánujem začať merať aj bazálnu. Som na to zvedavá.

snazilka_bio_mamka
9. jún 2021

@luna379 no zatial sme neriešili nič, sme obaja zdraví boli sme na vyšetreniach, takze neviem 🙂 je to ubijajuce velmi. Zober si, kazdy mesiac to sklamanie ked ti dojde MS, ale uz som si to spojila s príjemným, ked mi dojde MS, kupujem flasu vína a čokoladu, vylozim nohy a robim nieco prijemne :D Vzdy si poviem, ak teraz nedojde super, a ked dojde, spravim niečo prijemne pre seba 🙂 inak sa zmagoríš. Neboj, vyjde to raz, mozno uz aj teraz 🙂 kedy ti má prísť MS?

luna379
autor
9. jún 2021

@snazilka_bio_mamka velmi dobré riešenie, my vždy keď príde MS tak utekame do našej obľúbenej restiky a tiež kupujeme vínko a robíme si príjemný tuliaci večer 🙂 vždy ten prvý moment príde rozčarovanie , ale vždy ma môj priateľ dlho objíma a potom už je dobre.

Okolo 21.6. až , tak sa načakáme ešte. A tebe?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre