Hormonálna nerovnováha, nepravidelný menzes a menej progesterónu

lucinka1500
2. apr 2019

Ahojte žienky, potrebujem poradiť. Už dlhšie mám problémy s hormonálnou nerovnováhou, mám menej progesteronu. Mám aj skakave kramy , to znamená že raz mam silne raz slabe , raz pridu nacas raz nie. Minule mi lekar nasiel miom. Je pravda ze mam trochu nadvahu, tak myslim ze to moze byt aj tym.. Snazim sa s tym nieco robit.. 🙂 Lekár mi predpísal viackrát Progesterone Laadepharma , lenze co som si citala na internete a aj mam taku jednu knižku prirodna hormonalna liecba, s toho som zistila ze takyto synteticky progesteron skodi. Tak som sa dopatrala a objednala som si Gynex a progesterolla prirodny hormonalny krem.. Mam taktiez problem aj s ovulaciou..To som sa chcela opytat , či som sa rozhodla spravne ze pouzivam tieto pripravky a ze ci mi viete nejak poradit v tejto sfere.. pretože by som chcela mat jedneho dna babo a chcela by som aby bolo vsetko v najlepšom poriadku..dakujem za rady

kikulienkadd
2. apr 2019

Mám polycysticke vaječníky, dlho sa nedarilo ale Gynex je fajn, užívala som 3× a 2× som po ňom otehotnela. S tým schudnutim je to dobrý nápad, skús hlavne obmedziť cukor,zvykne to tiež pomôcť. Držím palce 🍀

lucinka1500
autor
2. apr 2019

Dakujem pekne.. lebo uz dlhsie som na jednom bode a rozmyslam aj o zmene gynekologa.. furt to iste mi povie a furt som na tom istom bode.. preto som sa rohodla ze to sama zoberiem do svojich ruk,, a som si zacala citat o tomto probleme.. a da sa aj s myomom otehotniet ?

eliska13
2. apr 2019

@lucinka1500 áno dá určite, ale tie problémy Ti skôr robí ten chýbajúci progesterón.Ja by som ho brala a nenahradzala ho prírodným horm.kremom.myom, ak je väčší môžeš mať silný menzes zvykne sa operovať asi máš malicky

lucinka1500
autor
2. apr 2019

praveze ja mam skor slabsi ako silnejsi , silny mam malokedy.. ano malicky 2cm..inak ma ho aj moja mama , takze dedicne. tak ja som ten krem chcela len vyskusat... uvidime co to spravi..ale mam po ruke aj tabletky..len preto som sa trochu bala , potom co som si precitala.. ze to nie je velmi zdrave synteticky hormon uzivat.. ja neviem. fakt neviem co mam robit, aby sa mi to dalo do kopy.. a aby som mala normalne aj ovulaciu ..

dagmar13
3. apr 2019

@lucinka1500 ahoj , začni každý deň piť alchymilkovy čaj určite a poprípade aj ženský, skús tie kvapky gynex a skús aj kyselinu listovú, nech ti troška úpravy tie hormóny, ja som mala viac mužského hormónu ...skús skôr na začiatok bylinkový formu😉

sisi08
3. apr 2019

na vyrovnanie hormonálnej nerovnováhy je dobrá MATERSKá VčELIA KAšIčKA, tabletky, mám s tým osobnú skúsenosť, zabrali, brať 2X1tabl, aspoň 2 mesiace, uz tu boli o tom diskusie

majkaaa318
4. apr 2019

@lucinka1500 prešla som si niečím podobným, skúšala som rôzne bylinky a doplnky dlhodobo. Ale skúsila som od nového roku Napro technológiu a tam pri odberoch z krvi mi jasne vyšlo, že mám toho progesteónu žalostne málo (mala som niekoľkodňové špinenie pred každou MS a krátku luteálnu fázu a v iní lekári sa tvárili, že je to ok). Tak mi nasadili Utrogestan a v prvý mesiac ako som ho brala som hneď aj otehotnela. A to sme sa snažili dva a pol roka. Síce som za prírodné spôsoby, ale v tomto som sa netrafila. A inak teraz ten Utrogestan užívam v dvojnásobnej dávke kvôli udržaniu tehotenstva preventívne a cítim sa skvelo ;) No ak máš toho času viac tak kľudne vyskúšaj tú prírodnú cestu... držím palce ;)

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
17. máj 2022

mávam veľmi silnú menštruáciu, hrozné výkyvy, veľmi to na posobí

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre