Hodnota TSH

14. apr 2024

Ahojte, ženy aká je optimalna hodnota TSH pri snažení sa?. Všade čítam že ideálne je do 2,5. Ja mám 3,37 a lekár mi povedal že je to vraj ok. Tak že či ste pri takej hodnote riešili alebo nie.

andrejkap123
14. apr 2024

Nie je to ok. Ak je to mimo noriem treba ist k endokrinologovi.

andrejkap123
14. apr 2024

Jaj prepac tak si to napisala ako by norma mala byt do 2,5. Citam ze norma je do 4,2 u zien. Tak nepanikar mas to dobre 🙂

autor
14. apr 2024

@andrejkap123 áno do 4,2 je norma ale všade čítam aj vyjadrenia endokrinologov že na otehotnenie je najideálnejšie do 2,5 tak ma to zmiatlo, že či to niekto riešil aj pri takejto hodnote.

tessa165
14. apr 2024

Ideálne dostať sa na 2. Pri tejto hodnote by som endokrinologiu riešila urcite

janewithane
14. apr 2024

Mala som 3,8 nikto neriesil ale vydupala som si endokr.vysetrenie a hups zvysene protilatky, nalez na sone, porucha stitnej zlazy.. pravdepodobne to bola pricina 2 MA. A ano beriem lieky aby sa to nezopakovalo. Radsej riesit "zbytocne" vysetrenie ako potom MA...

denuss
14. apr 2024

Ahoj, otehotnela som aj napriek vyssej TSH a vsetko bolo ok pri vsetkych styroch detoch, ale ano, aj moj dr. vravel, ze ideal je, ked sa lieky nastavia uz take dva mesiace pred otehotnenim tak, aby bolo TSH pod 2,5. Mna sa vzdy na kontrole dr. pyta, ci neplanujeme nahodou baby...

barbora_t
14. apr 2024

Ja mam tsh 2,83 a veru nedarí sa nam od septembra...užívala som euthyrox 50, teraz mam 75mg 3 dni v týždni a 50mg 4 dni v tyzdni...ak sa do 3 mesiacov nezadari, musím ísť zas na krv, podľa výsledkov mi to ešte upravia 🙏

vkatush
14. apr 2024

Mala som okolo 4 (raz 3.7 a potom 4.2 tuším) a aj tak som otehotnela na prvú šupu, keď sme sa rozhodli pre dieťa.
Ale počas tehu mi to niekedy vyskočilo až na 8.

Nie je to nemožné, ale je dobré riešiť to s lekárom a dodržiavať liečbu.

autor
14. apr 2024

Ďakujem vám, tak sa objednam.

janica_
15. apr 2024

Urcite sa objednaj, ja som sledovana od malicka. 08/23 som mala TSH 4,7, navysila mi obden zo 137 na 137 a 150 euthyrox lebo hovorila ze treba mat nizsie hodnoty, potom som otehotnela 10/23, 12/23 som mala 5,5 tak som uz 150 brala kazdy den, v 12/23 mi aj gyneko robila odber a tam som mala TSH az 6,1. 01/24 uz som mala hodnotu 2,3 a teraz pri poslednej kontrole 03/24 1,7, zostavam na 150. Mozno sa bude niekomu hodit priebeh.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre