Hlien krčka maternice a možnosť otehotnenia

1. feb 2022

Ahojte žienky. Verili by ste hlienu krčka maternice čo sa týka možného otehotnenia?
Aby som to upresnila : lepkavý/hustý hlien + sex bez ochrany = ? 😁
Aká ja pravdepobnosť otehotnenia podľa vás?
Ak dobre viem jedná sa o neplodný hlien a teda cez ten sa otehotnieť nedá, no neviem ako moc sa dá spolahnúť na toto 😅

Skôr než ma ukamenujete,.. nebol by problém ak náhodou 🤰🏻, nemáme v pláne to použiť ako “ochranu”. Práve sme sa rozhodli nechať to tak, bude čo bude. Len mi napadlo aká môže byť šanca 😊

dadulamamula
1. feb 2022

Šanca na otehotnenie je počas plodných dní, hlien tomu môže len dopomôcť. Ale na toto sa spoliehať, hmm..

nevenka
1. feb 2022

Ja som sledovala hlien, merala si bazalnu teplotu. Jeden cyklus som podcenila hlien a ovu prisla o 6 dni skor. Tak mame tretieho drobca 🙂
Ale v zasade, ked si das dokopy tieto 2 metody a este pripadne ovulacne testy, tak je to aj spolahlive celkom. V podstate bezpecne sa da mat sex po potvrdenej ovulacii do menstruacie bez stresov. Horsie to je uz po menzese. Ja som mavala 2 roky ovu okolo 20-teho dna cyklu a jeden raz stacilo, ze prisla 14-ty den. Ked by bola ovu na 20-ty, tak 12-ty este mame bezpecny den. Ale kedze s ami to takto posunulo a zle som vyhodnotila hlien, tak bum. Teplota nevie predikovat, ze sa blizi ovulacia, to vies podla nej az spatne. Ten hlien Ti napovie viac plus ovu test.
Tak uvidite...🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre