Histamín a problém s otehotnením

olivia1212
19. jan 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či sa tu nájde histaminicka, ktorá vďaka histaminu mala problém po styku s pálením a opuchom, čoho dôsledkom bola nemožnosť otehotnieť.

lyci
19. jan 2020

@olivia1212 ako suvisi histaminova intolerancia s palenim a opuchom po styku?

olivia1212
autor
19. jan 2020

Všetky testy a výsledky mam v poriadku okrem histaminu, na ktorý už mám antihistaminika a upravenú stravu, napriek tomu mam ešte tento problém. Partner má tiež v poriadku výsledky. No bohužiaľ je takýto problém co nám bráni v plánovaní bábätká a zato sa pýtam ci ma niekto kto ma histaminovu intoleranciu podobný problém.

https://www.babyweb.sk/alergia-na-spermie-caste...

olivia1212
autor
19. jan 2020

Alergiu na spermie môžeme rozdeliť na dve skupiny. Prvú predstavuje takzvaná histamínová alergia, pri ktorej žena veľmi rýchlo po pohlavnom styku bez použitia ochrany, približne do piatich minút, pociťuje pálenie v pošve i v oblasti vonkajších rodidiel. Koža je väčšinou zapálená, svrbí, môžu sa objaviť aj vyrážky až pľuzgiere. Druhú skupinu alergií na spermie tvorí bunková imunita, keď žena vytvára protilátky proti spermiám partnera. Práve zvýšená bunková imunita môže byť príčinou poruchy plodnosti partnerov,“

lyci
19. jan 2020

@olivia1212 pozrela som aj zahranicne stranky. ta alergia na spermie nesuvisi s histaminovou intoleranciou. aspon som k takej suvislosti nic nenasla. je to alergia na bielkoviny v ejakulate. neviem odkial cerpali tie slovenske stranky
kamoska ma alergiu na muzove spermie. museli ist na umele oplodnenie a v pohode sa podarilo

olivia1212
autor
19. jan 2020

Takže ísť rovno na imunologiu s alergiou na spermie

dorinecka45
19. jan 2020

@olivia1212 ahoj ja mam podozrenie na tuto alergiu. ale este som sa o tom nerozpravala s dr. lebo mi to pripada take ja neviem.. mozno trapne. tiez mam po styku vacsinou palenie, opuch a niekedy to az reze. cikat vtedy mozem len pod sprchou inak sa mi ani neda...do rana to vzdy zmizne. ale vsimla som si ze to nie je vzdy. teraz sa snazim prist na to kedy sa to stava, co to ovplivnuje.. my sa snazime zatial krátko. tu na koniku som zatial ako pozorovatel a viem ze mam aj vaznejsie problemy nez je tento.. ale tiez si myslim ze je to jeden z TYCH problemov. tebe sa to stava po kazde?

olivia1212
autor
19. jan 2020

Dorinecka45 bohužiaľ áno vždy sa mi to stane zmenila som už prací prášok aj sprchovacie gély, celu intimnu hygienu a problém pretrváva

zuizana
5. sep 2020

Ahojte, mám histaminovú intoleranciu, jedla som iba čo môžem a po troch milovaniach s mojím novým manželom som otehotnela... Ak by bol problém iba s histamínom a nasadíš správnu diétu, tak otehotnieš hneď. Ale v tehotenstve by som radila diétu stále dodržiavať!! Celé tehotenstvo a aj celý čas dojčenia.

meca
14. dec 2020

@zuizana gratulujen

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre