Hematológia po potratoch. Čo budú zisťovať?

7. nov 2019

Dievčatá, prosím vás, mala som 3 potraty a poslali ma na hematologiu. Vedeli by ste mi povedať, čo tam dokážu zistiť? Jedno dieťa už mám zdravé. Ďakujem pekne

janula12345
7. nov 2019

Asi hlavne zrazanlivost podla mna budu pozerat- ta byva dovodom potratov. Alebo syndrom lepivych dosticiek...

autor
7. nov 2019

@janula12345 a môže byť niečo zle aj keď mám jednu dcérku už?

janula12345
7. nov 2019

Mozno sa ti zmenila zrazanlivost, ze mas vyssiu. Moze byt prave aj prvym porodom, zmenami. Myslim. Ale to neni nic hrozne, nedavali ti uz pri tretom tehu preventivne hned pichat fraxiparin na riedenie krvi? Ja som mala obdobny problem s potratmi a po 2 potrate mi hned dali ze akonahle otehotniem, ani hematolog hned nemusi byt, ale hned zacat pichat aspon najslabsi fraxiparin na krv. A pritom som ani hemato problem zisteny nemala. Nakoniec som ale brala fraxik az do porodu a este mo aj zvysovali davky...

autor
7. nov 2019

@janula12345 nie vôbec mi nič nedávali, teda duphaston akurát keď už som zacala špiniť.

janula12345
7. nov 2019

Divne. Uz po druhom potrate ti podla mna mali hned nasadit duphaston na udrzanie hned ako si mala 2 ciarky treti krat... a ten fraxik mne tak povedali ze prevencia musi byt. A ublizit nemoze. Zozen si 0.3 fraxik... a duphaston si odloz a akonahle budes zas tehu ho nasad.

sonkam
8. nov 2019

Budu zistovat aku mas zrazanlivost krvi, ci nie su dake mutacie ktore sposobuju potrat, trombofilne stavy, pripadne aj syndrom lepivych dosticiek, ale ten nevysetruju automaticky, musis to mat na vymennom listku napisane. No s tym duphastonom a fraxikom by som bez vysledkov krvi nezartovala velmi. Mozes mat nizku zrazanlivost a ak by si si sama od seba pichala fraxik, zriedis si krv este viac a nijak ti to nepomoze.

autor
8. nov 2019

@janula12345 ďakujem krásne , na hemato má objednali až na začiatok februára 🤦

autor
8. nov 2019

@sonkam ďakujem pekne, ja som objednaná na hemato až vo februári, dovtedy sa mi nechce čakať s otehotnením. 😟

sonkam
8. nov 2019

Ved nemusis cakat, skus si od svojho gynekologa pytat duphaston aspon na podporu tehotenstva ale s fraxikom by som nehazardovala sama od seba

autor
8. nov 2019

@sonkam jasne, rozumiem

ericka_123
8. nov 2019

Ja by som radšej počkala s tým tehotenstvom, ak máš hustú krv môžeš prísť o bábo. Viem o čom hovorím, tiež sme takto prišli o bábo. Teraz sa liečim a sme v 21tt ale bez liečby by sme to asi nedali. Skús zavolať sestričkd či ťa nemôžu objednať skôr, že chcete bábo.

lulkac
8. nov 2019

Ahojte. Ja som teraz tehotna po potrate, presla kratka doba ale dala som sa nato, iba dva mesiace no mala som psychicke tlaky. Teraz som v 7tt a zacala som spinit, dali mi duphaston zabral mi a citim sa kludnejsia...no trebalo by este nieco navyse? Mam uz dve deticky vynosene a narodene bez problemov

pehavynostek
8. nov 2019

Môžu zistiť niečo, aj keď jedno tehotenstvo bolo bezproblémové. U mňa to tak bolo. Prvýkrát takmer celé tehotenstvo v poriadku, až cca od 34.tt som si pochvala fraxiparin kvôli pozitívnym d-dimeram. Druhýkrát som otehotnela po dvoch rokoch a v 9.tt som dostala trombózu. Až potom začali vyšetrenia a zistili mi vrodenú trombofiliu... Vďaka Bohu, všetko dobre dopadlo a leží tú vedľa mňa o pár dní trojmesačný synček... O sestre a mame radšej písať nejdem. Chcela som len poukázať na to, že môžu niečo zistiť, aj keď predtým problém nebol.

carmenuska
8. nov 2019

Jasne,môžeš mať tie poruchy ,čo baby píšu.Su to genetické poruchy.A môžeš aj bez liečby vynosiť a nič sa nemusí stáť.Ale aj môže.Ja poznám ženu,čo mala 3 deti hezproblemov a nevedela ,že niečo takéto má.A potom 3x potratila a dokonca dostala mozgu príhodu.Dovod bol syndróm lep.dosticiek.A mylne tu píšu,zetomozem byť zmenami.Toto sú veci genetické,nemohla si to dostať po prvom tehu!!!čiže buď to máš a mala si šťastie v prvom tehu,že sa nič nestalo Alebo to nemáš.Ja som bola počas oboch tehu na fraxiparine,lebo mám trombofilne mutácie dve z toho jedna je ťažká Leiden. A dva roky po pôrode mizistili aj syndróm lep.dosticiek,na ktorý som mala brat iné dávky a iné lieky. Ale nik o Tom nevedel.Mala som šťastie....že som brala aspoň niečo.Spytaj sa najmä na tie lepiace doštičky ,tie vyseteuju iba niekde.

autor
8. nov 2019

@carmenuska
@pehavynostek
@ericka_123 ďakujem pekne, v pondelok tam zavolam

autor
10. nov 2019

Dievčatá prosím vás, ak náhodou by som už teraz otehotnela, musia má.zobrat prednostne na hemato?

sonkam
10. nov 2019

Nie nemusia. A ak tam nie su ochotne sestricky, tak ta ani nevezmu. Ale za spytanie nic nedas

pehavynostek
11. nov 2019

Možno by som to skúsila vybaviť cez gynekológa. Keby ťa on objednal, resp. odporučil, myslím, že by sa tam dalo dostať skôr takýmto spôsobom...

autor
12. nov 2019

Včera som volala na hemato, povedali, že ak by som už bola tehotná, už sa nedá zobrať krv, jedine až po nejakom 10tt a dovtedy že je to medzi nebom a zemou 🤷🤦

katkaba1
12. nov 2019

Ahoj, prosim Ťa, a kam si sa objednavala na hemato? A prečo sa neda zobrať krv keby si tehotna?
Ja som na pondelok objednana k Dr.Drakulovej, poslala ma tam gynekolog po neuspesnych IVF ale medzitym som otehotnela. Myslis, že ma nevezmu?? Som aktualne 5tt+3.
Čakala som a termin 4 mesiace a ked ma nevezmu tak sa asi rozplacem 🙈

autor
12. nov 2019

@katkaba1 no mne povedali, že v tehu sa nejaké kolagulaty inak ukazujú, preto je zbytočne zobrať krv, ale možno má len odfajcili a nemali čas na mňa. Presne, ja čakám do februára na termín a teraz toto 😭

autor
12. nov 2019

@katkaba1 a ja pôjdem do Ziliny na hemato

katkaba1
12. nov 2019

Fu, tak ako to by ma fakt nasrali.
Mne sice dal preventivne pichat gynekolog Clexane lebo mam MTHFR mutaciu ale potrebujem vediet ci musim pichat, ci staci ta davka... ach jaj 🤦‍♀️ hnusne su tie injekcie, stipu, palia.. nič no, musim im zavolat nech sa netrepem zbytocne.
Inak - keby si tehu tak gynekologa poziadaj aby Ti dal aspon Clexane 0,2. Fraxiparin ma tupe ihly.

sonkam
12. nov 2019

Nie je to o tom ze sa nemoze do 10tt ale o tom, ze sa im nechcelo alebo nemaju termin skor. Ja som bola aj pred 10tt a chodim tam ako na klavir na kontroly v tehotenstve a to je vsetko ok.

ericka_123
12. nov 2019

Povedali ti blud. Mne zistili mutácie po potrate a nasadili mi liečbu s tým, že som po pozitívnom tehu teste šla na kontrolu, zakaždým mi berú krv a som sledovaná. Ale čo chceme, vivat slovenské zdravotníctvo. 😔

autor
12. nov 2019

@ericka_123 veď presne, aj na gynekológiu som volala a boli zhrození že čo mi povedali 🤦 hľadám nejaké iné hemato ambulancie este

lucia7933
4. okt 2022

ahojte, tie co ste boli na hematologii po potratoch...kolko musela byt pauza od potratu? staci 6 tyzdnov po?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre