HCG a rakovina

19. mar 2022

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, pretože som čítala že rakovina vaječníkov a rakovina maternice vie ovplyvniť pozitivitu tehotenského testu stúpajúcim HCG či keď sa potom tieto hladiny sledujú odbermi krvi, tak či tiež HCG stúpa?Alebo je stále prítomné v krvi?
Alebo sa môže stať, že ho v krvi gynekológ nezachytí?
Na teste mám ducha, ale ako som už spomínala, nie vždy je to tehotenstvo.
Objednala som sa na kontrolu, ale chcela som sa poradiť ohľadom toho HCG,že ako to vlastne je.

bambulienka25
19. mar 2022

Vieš kedy sa tvori hcg?

selena_luna
19. mar 2022

@bambulienka25 pozitivny tehotensky test moze mat aj muz pokial ma rakovinu prostaty. Prave preto ze aj jemu sa vtedy tvori hcg co z tehotenskych testov robi najlacnejsie testy na zachytenie skorych stadii rakoviny takze sice chces poucit autorku no autorka ma pravdu.

kayyaa
19. mar 2022

@bambulienka25 presne tak, ides sa hrat na mudru a poucovat autorku, ale pritom sama nevies..
HCG sa tvori aj pri rakovine, nielen pri tehotenstve..

Autorka, "duch" na teste vacsinou znamena len nekvalitny test, nejde skutocne o hcg. Ja som mala x duchov a nebola som tehotna, ani rakovina to nebola, proste vadne testy.
Ale pre svoj pokoj sa daj skontrolovat u dr. Drzim palce😊

bambulienka25
19. mar 2022

@kayyaa kde sa hrám na mudru? Nikde

ivca88
19. mar 2022

Mne pani doktorka povedala, že HCG v krvi je rôzne .
Nepamätám si už názov, ale tuším beta HCG je to tehotenské. A potom su aj iné "podkategórie"
Ak sa obavas rakoviny, že máš opakovane pozitívne tehotenské testy, tak na to upozorní, nech skontrolujú priamo to - poprípade skontrolujú to, čo v tom prípade skontrolovať treba, aby si bola kludnejsia.

chelsey987
19. mar 2022

Robím v labáku. Nie je HCG ako HCG. HCG u ženy je tehotenský hormón. U mužov s rakovinou semeníkov sa meria betaHCG. V tom je rozdiel. Pri vyšetrení prenatalneho skríningu sa meria freebeta HCG. Na rakovinu prostaty sa používa marker PSA.

autor
19. mar 2022

@kayyaa Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Už som sa objednala, tak snáď to bude všetko okej.

autor
19. mar 2022

@ivca88 Ďakujem. Už som sa teda objednala nech som kľudnejšia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre