Gynex kvapky, Inofolic combi a PCOS

dominika19981998
31. okt 2023

Ahojte je tu niekto ktora ma podobný problém jak ja? Mam nepravidelnú menštruáciu tak cca 2-3x do roka mam pcos... Nedarí sa nam babo už 2roky bola som na vyšetreniach aj manžel on ma teratozoospermia 0.2 a inak ma všetko ok a ja mam len Pcos... Dr ma chce poslat na ivf ale ja moc na to necítim tak kupila som gynex kvapky a inofolic combi 🙏🥹 je tu niekto ktorej sa podarilo aj takto otehotnieť? 🥹🙏 Ďakujem

majulka098
31. okt 2023

@dominika19981998 ja osobnú skúsenosť nemám, ale človek už čo to vie ... Nie je to "len" PCO, keďže 2-3x do roka mať ms je fakt bieda, samozrejme je otázka, či tie cykly prebehnú s ovuláciou k tomu.... Tam treba odsledovať toto (folikulometria najlepšie v tomto prípade už) a pomôcť dozrievaniu folikulov (fertiprona - od 1dc a brala som iba do ovu, ak som brala celý cyklus, špinila som pred ms 3-4 dni, inofolic, proste niečo s inositolom ... Gynex som brala, sú to bylinky, každý na ne reaguje inak - od 1dc a tiež iba do ovu, nesmú to brať tehotné, keďže ovu som mala tak 14-16dc, tak iba dovtedy, inak píšu 21 dní a 7 dní prestávka ... alchemilku čaj - od 1dc a tiež iba do ovu ... Materská kašička - celý cyklus som brala... Nejaké D je vhodné tiež a samozrejme listovku, najlepšie folat) a následnému prasknutiu (lekári píšu clostylbegyt - na dozrievanie a následne injekciu ovitrelle - na prasknutie) ... U manžela to teda tiež nie je žiadna sláva, tam by bolo vhodné zmeniť (ak je čo meniť) stravu, pohyb, stres, životný štýl, neprehrievať oblasť intímnych partií v aute, vo vani, mobil dať preč z predného vrecka, atď atď, plus pridať doplnky výživy (folandrol, vitamín E, materská kašička, Zn, Se, methionin (od Galmedu) .... Kotvičník je taktiež fajn ... Atď...) ... Aj tak je otázka , či sa niečo upraví na výsledkoch spermiogramu ... Ale ako sa hovorí, u chlapa stačí jedna spermia a môže sa zadariť ... A je tak nejak normálne, že za 4-6 cyklov (v priebehu 2 rokov, aj s otáznikmi, či boli s ovuláciou), sa nepodarí ... Tu by som tvrdila, že je to strieľanie poslepiačky, motyka môže a nemusí vystreliť (určite sú páry, ktorým sa podarilo, stále sa také nájdu), ale dávam tomu minimálnu šancu prirodzene ... Asi by som zmenila na životnom štýle, čo sa dá, skúšala, ale pri tom už riešila aj iné možnosti, záleží na veku vás oboch
... Inak PCO nemám, ale skúšala som všeličo (mala som 33 keď sme sa začali snažiť, na 7my cyklus za podarilo, ale to čo som písala, tak som brala iba posledné 2 cykly (0lus som merala BT), predtým iba listovku, gynex a alchemilku som brala asi 4 cykly, zvýraznilo mi to ovuláciu, dovtedy som o nej nevedela (ale mala som ju stále), po nej som ju začala cítiť ako ovulačné bolesti ... Chlap je mladší odomňa, na spermiograme nebol, dohodli sme sa, že pôjde po tom cykle, čo sa práve zadarilo (2 cykly bral to, čo som vypísala).... momentálne mám 34r a končím 35tt ...
Držím prsty 🤞

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre