Genetické testy pred tehotenstvom

angie666
19. máj 2021

Ahojte,prosím vás bola ste niektorá na testoch genetiky pred tehotenstvom?
Ak áno ako dlho ste čakali na výsledky a koľko ste tam platili?
Ďakujem

dejna_
19. máj 2021

@angie666 myslíte parovu genetiku? Kde vám robia karyotyp ..my sme boli ale kvôli opakovaným stratám v 1 trimestri ..v Ba a na výsledky čakáme už tri mesiace 🙈 vraj snáď budúci týždeň ...kto vám odporučil taketo vyšetrenie

rk123
19. máj 2021

@angie666 neplatili sme nic, odporucil nas moj gynekolog s vymennym listkom a na vysledky sme cakali vyse mesiaca

petamich
19. máj 2021

@angie666 neviem ake geneticke testy - jedny mi robila hematologicka, druhe ako paru nam robili u Dzurillu v Nitre, za prve sa neplatilo a vysledky boli asi za 3-4 tyzdne a v Nitre sa platilo za vsetko komplet (genetika, protilatky, ...) tusim 340E a vysledky boli o 6 tyzdnov - boli sme ale po opakovanych potratoch, nie pred a indikoval to gynekolog, bez vymennych listkov sa platilo napr. v NR daleko viac

angie666
autor
19. máj 2021

@petamich
@dejna_ ide o to že prvému dieťatku pol roka po pôrode zistili predčasne zrastenú lebečnú kosť a o druhé bábo sme žiaľ v marci prišli 😢malo abnormálne zväčšený močový mechúr a mnohé ďalšie vady...a aj keď doktor Koppal v BB a doktor Grochal v Martine povedali že to nie je genetického pôvodu,moja gynda chce aby som pred ďalším tehu s manželom absolvovala genetiku levo si myslí opak...no vraj v BB sa neplatí ale čakala by som min. pol roka na vyšetrenie a vraj aj rovnakú dobu na výsledky ale to je vraj dlho...odporučila mi súkromnú kliniku na Spiši alebo v Lučenci,že to bude rýchlejšie len budem musieť platiť...že mám čo najskôr otehotnieť...ale nikde nemajú ako dlho to bude trvať a koľko stáť

dejna_
19. máj 2021

@angie666 aha tak to je to isté čo sme boli s mužom ...my sme neplatili ale cena na nástenke tam bola okolo 400€ pri samoplatcoch ...ja byť tebou možno vyskúšam ešte iné mestá čo som čítala tak väčšina mala výsledky do 6 týždňov 🙈 to len toto stredisko kde som bola ja im vypadli ľudia kvôli korone preto také dlhé čakacie doby . každopádne želám všetko dobré, nech vám to dobre dopadne

angie666
autor
19. máj 2021

@dejna_ ďakujem pekne...a môžem sa spýtať,prečo si neplatila?či kvôli výmennému lístku?

dejna_
19. máj 2021

@angie666 hej výmenný lístok som mala presne tak

angie666
autor
19. máj 2021

@dejna_ ďakujem pekne 🙂

miska992
20. máj 2021

@angie666 cakali sme cc dva mesiace ale len preto ze mne robili aj fragilny x chromozom...karyptyp bol do 3 tyzdnov

miska992
20. máj 2021

@angie666 to mi je velmi luto co sa stalo. O ake geneticke vysetrenie by sa malo jednat? Pretoze nam spravili iba karyotyp a ten je vacsinou stale ok. Fakt to mohla byt zhoda nahod. Prajem Vam vela sil a nech to nabuduce uz dopadne na vybornu☺ ja som bola na genetike v Presove - tusim uz su unilabs ale neviem co za speci testy by mali robit vam.

angie666
autor
20. máj 2021

@miska992 ahoj,ďakujem...ja popravde ani neviem o ktoré presne testy sa jedná...gynda mi nič viac k tomu nepoveda a na výmennom lístku sú len napísané diagnózy 1 aj 2 dieťatka,takže absolútne ani netuším

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre