Fraxiparine - vzduchová bublina

vanda323
28. jan 2022

Dievčatá, opäť som dostala fraxiparin a zas sa ho bojim.
Keď tam je tá vzduchová bublina má.sa.odstrieknut či nie?

e1i
28. jan 2022

@vanda323 nie. Zabezpeci ze je podana cela davka lieciva

jaja8_9
28. jan 2022

@vanda323 nie je treba ale ja to občas vytlačím keď mi ide

vanda323
autor
28. jan 2022

@e1i Takže sa nemám čoho báť?

vanda323
autor
28. jan 2022

@jaja8_9 Ďakujem za odpoveď ja mám stres zo všetkého

petamich
28. jan 2022

nie nema sa odstriekat 🙂 je to ak v pribalovom letaku, ze sa nema odstranit bublina, aby sa vstrekla cela davka, to zvladnes, my zeny, ked musime a chceme vela veci zvladneme

vanda323
autor
28. jan 2022

@petamich Áno už som čítala pribal. Leták. No ja by som to sama nedala. Pichať mi to bude manžel určite

petamich
28. jan 2022

@vanda323 pre mna bolo horsie, ked mi to pichal niekto iny 🙂 pichala som si sama az do chvile, ked uz som nemala kam a pichal manzel do ruk aj to som radsej presla tam, kde som si mohla sama opat ale kazda sme nejaka, vieme, preco to musime robit, tak to treba iba prezit ❤️

vanda323
autor
28. jan 2022

@petamich Takže to mi nemusí pichnúť stále do toho istého miesta?

modraslamka
28. jan 2022

nie nemusi. Mne to priatel picha do brucha, ale tvoria sa mi hrcky, ked uz nema kde tak do stehna, pockam kym na bruchu hrcky zmiznu a zase ....uz mi pichli aj do ramena.
Do brucha to je najucinnejsie.

vanda323
autor
28. jan 2022

@modraslamka Áno viem že do brucha je to najúčinnejšie ale mne to MUDr zakázala som v 9. Mesiaci vieš 😄👍

modraslamka
28. jan 2022

@vanda323 aha, tak to uz neviem🙈 tak co som sa dozvedela tu na konovi, zeny si pichali do lytka, do zadku do stehien....

vanda323
autor
28. jan 2022

@modraslamka Aj do zadku 👍👍😄? Asi odpadnem...hahah
Tak ja si dám do ramena radšej do zadku nieeeee

petamich
28. jan 2022

@vanda323 nie, praveze nie - treba striedat strany a miesta, aby nevznikali modriny a opuchy

janiela6
28. jan 2022

@vanda323 Jasne je to tam v príbalovom letáku napísané. Bublina tam byť musí. Ja som ti to pichala do ramena, raz do pravého, na druhý deň do ľavého. Teda - zakaždým mi to niekto iný pichol. Sama si to pichnúť som nenašla odvahu.

petamich
28. jan 2022

@modraslamka to vobec nie je pravda, ze do brucha je to najucinnejsie 🤷‍♀️ bezne sa picha do ramena (napr. v nemocnici mi pichali iba tam) a do stehna a do bokov...brucho sa odporuca hlavne preto, ze vacsina ludi tam ma tukovu vrstvu a nehrozi zla aplikacia napr. do svalu

jaja8_9
28. jan 2022

@vanda323 nie neboj 🙂 nič sa nestane ani tak ani tak

vanda323
autor
28. jan 2022

@petamich Okik, budeme to striedať, ďakujem za radu

vanda323
autor
28. jan 2022

@jaja8_9 Dakujeeem. Som pokojnejšia

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
autor
28. jan 2022

@bambulienka25 Anoo, ďakujem ...keď už ma trošku poznáš vieš aká som....všetko si.musim 100x overiť 😄

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
autor
28. jan 2022

@bambulienka25 Ešte som aj dnes v strese lebo primár mi povedal že nechce aby som rodila cisárskym rezom. Že sa boji, ako porodim a sa mi orgány poposuvaju že môžem dostať silný zlcnikovy záchvat a že sa chce vyhnúť jednej operácii teda že chce aby mi pichol anestéziológ len Epidural. Len už som otvorená na 3,5 ....tak som v strehu. Mám strach ..taká nesvoja som...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
autor
28. jan 2022

@bambulienka25 Ďakujem ti za povzbudenie ♥️♥️♥️♥️

lenka188
28. jan 2022

@vanda323 bublina sa neodstrekuje. V 9 mesiaci som si ho pichala do stehien. Urcite nie do rovnakeho miesta. Treba striedat nohy, vnutorna cast stehna, vonkajsia. Ak ti to bude davat manzel, tak ramena striedat. Davaj ale bacha, ked chces epidural, tak 12h predtym nesmie byt fraxiparine. Tak keby si citila, ze idu kontrakcie, tak nedavaj uz fraxiparine.

vanda323
autor
28. jan 2022

@lenka188 Do kelu,...to vážne ? Fraxik sa nesmie s Epiduralom? To prečo? Ešte dobre že píšeš , ďakujem ti. Ja som už otvorená na 3,5 CM. Tak mám dilemu teraz či si ho vôbec začať pichať

lenka188
28. jan 2022

@vanda323 no nemal by sa. Ked som bola na pouceni k epiduralu, tak mi anesteziologicka hovorila, ze musim byt min. 12 hodin po podani fraxiparinu. Na pouceni si uz bola? Urcite ti to tam musia spomenut ak povies, ze mas nasadeny fraxiparine

vanda323
autor
28. jan 2022

@lenka188 Ešte som nebola ..na týždeň by som mala ísť ak Boh dá, len ja si myslím že už to nedám do vtedy....brutálne mi tvrdne brucho! A k tomu som otvorená na 3,5 CM čo je dosť uz

lenka188
28. jan 2022

@vanda323 uff, tak snad to dovtedy vydrzis, lebo ved ani tu epi ti bez toho nedaju 🙁 tak drzim palce, ak sa ti da, chod na to poucenie cim skor

vanda323
autor
28. jan 2022

@lenka188 No moja, ja neviem či ešte dnes nepôjdem....
Takže super ani Epidural.mi nedajú ja tam zas odpadnem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre