Euthyrox a rozhádzaný cyklus

angela5
29. jan 2016

Ahojte.. uz 4 mesiace beriem Euthyrox 25mg cize najmensjiu davku. Predtym som nemala ziadny problem, zistili mi znizenu funkciu stitnej zlazy u kozneho lekara.
Tiez som sa docitala, ze problem so stitnou zlazou moze zapricinit problem s otehotnenim a udrzanim babatka. Tak som ho zacala brat.
Problem je v tom, ze predtym som mala cyklus pravidelny, ziadne hnede az cierne vytoky, spinenie, ovulacia bola na 16DC a o 14 dni ako hodinky aj MS. Teraz je to cele naopak, sice mavam pozitivne ovulacne testy, ale MS som dostala 7 dni od ovulky, miesto krvacania len hnede az cierne spinenie. Predtym som takyto problem nemusela nikdy riesit. Moj cyklus je skratka rozhadzany. Viem, ze musim ist na hormonalny rozbor k lekarovi, ale ako ich poznam zas to budu zlahcovat akoby sa nic nedialo. Chcem sa spytat teda, ci ste tie, ktore uzivate Euthyrox, mali rovnaky problem s cyklom, a otehotneli ste, prip. za aky dlhy cas.... mam chut tie sproste lieky vysadit. Dakujem

ynivon
29. jan 2016

Ja ho beriem pol roka v rovnakej davke ako ty, ale taky problem som nemala. Cyklus sice predlzeny, ale to som mala vzdy. Otehotniet sa podarilo po cca pol roku, davku mam zvysenu na 50 a dufam, ze to dotiahneme do stastneho konca.

beatrice1607
29. jan 2016

@angela5 Problem so stitnou zlazou mi zistili v tehotenstve. Nasadili Euthytox 75. Po 16 mesiacoch som dostala MS. Cyklus som predtym mala snad na minutu presny. Teraz je to +- 2 dni. Ale to je asi tym, ze syna stale kojim.. Aspon si to myslim. Inak mi Euthyrox nesposobuje ziadne problemy. Uzivam ho cca 2,5 roka.

sylvine
29. jan 2016

Ja nemam polovicu stitnej zlazy uz 11 rokov a teraz beriem 50, deti nemam, ale minuly tyzden som bola na kontrolu u endokrinologicky a kedze uz mam viac rokov, tak mi robila aj HP a vravela, ze nevidi ziadny problem preco by som nemala otehotniet....takze sa hlavne nestresuj a nechaj trocha casu telu nech si zvykne....

gapre
29. jan 2016

Beriem euth. 112 a ziadny problem nemam,ani v menstruacii a ani v otehotneni.Problem zo stitnou mi zacal, ked som otehotnela a lieky beriem stale.Teraz cakame druhe,a to sme planovali tak ,ze uz by sme sa mohli zacat snazit a sup na druhy mesiac som uz mala 2 ciarky.V ziadnom pripade neprestavaj brat lieky pokial chces otehotniet,to moze len uskodit.

zabina27
29. jan 2016

ja mam tiez 25, ale zacala som az v tehotenstve - zistili mi problem so stitnou, ale teda s otehotnenim som nemala problem

paskolinka
29. jan 2016

ja ked som zacala brat euthyrox 25, tak prva ms prisla normalne nacas a dalsia az o rok. medzitym som porodila 😀

babydesire
30. jan 2016

@angela5 uzivam euthyrox 25 ale to uz som bola tehotna,,,dva mesuace predtym som mala zamlcany potrat,,neviem vsak ci to sposobila stitna zlaza ale je to dost mozne...prosim,uzivaj ho dalej,lebo ked otehotnies mozes o dietatko prijst ak ho nebudes uzivat,,nezabudni zajst ihned na endokrinologiu hned ako zistis ze di tehitna,lebo v tehotenstve sa obycajne davka zvysuje

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre