Epilepsia a bezdetnosť

20. mar 2022

Je podľa vás v poriadku, že žena ktorá nemá dieťa to zdôvodňuje tým, že má epilepsiu a berie lieky? Ovplyvňuje alebo ovplyvnila epilepsia vaše tehotenstvo pripadne nejaký dopad na dieťa?

zmrzlinka2021
20. mar 2022

Nie som lekarka a ani sa k epilepsii vz. tehotenstva nebudem preto vyjadrovat, ale kazdopadne nechciet mat dieta je uplne v poriadku rodzhodnutie a ano, su ludia, co to skryvaju za vselijake mozne vyhovorky, aj kebyze to tam ide, ale spolocensky je prijatelnejsie si to odovodnit zdravotnym stavom.
Proste neskumaj, ci ano, ci nie, respektujte tu zenu bez ohladu, kde je pravda.

heidy222
20. mar 2022

Podla mna netreba bezdetnost nikomu zdovodnovat 🙈. A pri epilepsii je to velmi individualne, podla toho aky Ma zena Stav a ake lieky uziva

kacena4
20. mar 2022

su to tazke lieky mozu poskodit plod a epi je dedicnaje to na jej zvazeni ci riskovat a hlavne zatazove situacie zhorsuju epi co tehotenstvo je

simsalabim
20. mar 2022

Nerozumiem, preco sa do nej staras?

rebellefleur
20. mar 2022

Keď zdravá žena nechce dieťa, je to v poriadku, lebo je to jej rozhodnutie.
A starať sa do toho, či je v poriadku, že žena, ktorá má epilepsiu dieťa nechce, je úplne, ale totálne mimo 🙈

zmrzlinka2021
20. mar 2022

@rebellefleur
@simsalabim
Veru a niekto si ide "zistovat", ci je to pravda a ci dotycna "nezavádza".

katus226
20. mar 2022

Niektoré lieky na epi su take svinstvo, ze sa nepredpisuju dievcatam v plodnom veku. Hadaj preco... Moja dcerka ho brala a som sakramentsky rada, ze som uprosila doktorov o zmenu. Budem dufat, ze tie zmeny na mozgu su naozaj vratne, ako pisu v studii 😔

rebellefleur
20. mar 2022

@zmrzlinka2021 - toto sa môže opýtať len úplný idiot podľa mňa 🙈

katus226
20. mar 2022

@rebellefleur alebo proste niekto, kto o tej chorobe nevie absolútne nič

rebellefleur
20. mar 2022

@katus226 - vieš čo, za mňa nikto by nemal riešiť rozhodnutie samotnej ženy, či deti chce alebo nie, je to čisto jej osobná vec/osobne rozhodnutie. A pokiaľ je tam ešte aj pridružena choroba a nájde sa niekto, kto rieši, ci to môže byť tak, že kvôli chorobe nechce deti, pre mňa je ten človek jednoducho idiot.

pininka1
20. mar 2022

Mam susedu ktora ma epilepsiu a ma aj syna. Teda da sa to, len tiez zavisi od toho ako casto a ake ma zachvaty. Niekto ma mozno strach, ci by dieta bolo ok, ci by zvladla tehotenstvo. Netreba odcudzovat.

ilovepizza
26. mar 2022

@zmrzlinka2021 mozno je autor chlap-jej partner a zistuje, ci sa iba nevyhovara 🤷🏼‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre