Endometrická cysta a šanca otehotnieť

cedulka02
18. jún 2021

Ahojte, v decembri 2020 mi lekarka oznamila, ze mam endometricku cystu. Viac mi k tomu vsak nepovedala, tak viem len to co som vygooglila, ze moze byt problem otehotniet a rozne tazkosti a bolesti. Ja nemam ziadny problem ani bolesti. Navrhla mi HAK na pol roka alebo otehotniet. S partnerom sme sa teda rozhodli, ze sa zacneme snazit o babatko. Zaujimalo by ma, ake su vase skusenosti s end.cystou, podarilo sa Vam otehotniet? Je to vobec mozne z toho vanecnika kde je cysta? Popripade ine rady a postrehy ohladom tejto temy? P.S. snazime sa od januara 🙂

zlatyk16
18. jún 2021

@cedulka02 mala som ju na pravom vajecniku tiez sa nam nedarilo otehotniet , ale ja som mala uz bolesti ked som mala.plodne dni to bol brutal vtedy takze som musela ist na operaciu jeden den som prisla druhhy den som sla domov ... na treti mesiac od operacie sme otehotneli 😊

cedulka02
autor
18. jún 2021

@zlatyk16 vsade citam, ze baby s touto cystou boli na operacii. Mne doktorka urobila cytologiu a vraj o pol roka na kontrolu, o operacii ani slovo. Snazime sa uz pol roka a vlastne ani neviem ci tu je sanca bez ten operacie.

engel76
18. jún 2021

@cedulka02 jednoznacne cystu von. Mala som, lekari v SK nechceli riesit, v CZ hned laparoskopia a bol pokoj.

cedulka02
autor
18. jún 2021

@engel76 dakujem, v pondelok idem na kontrolu. Tak sa na to hned opytam.

marion09
18. jún 2021

Mala som,vybrali mi ju,otehotnela som az 8r po zakroku(nebolo s kym dovtedy),teraz vraj mam zas nejake mini a neskutocne bolesti mam kvoli tomu pocas ovu a menzese

izabela181
19. jún 2021

@cedulka02 ja som mala cystu počas brania antikoncepcie, tak som ju vysadila a doktorka skúšala najprv všetko možné ( lieky, injekcie) a cca po roku som nakoniec išla na laparoskopicku operáciu 😊 odvtedy ubehli 3 roky, s cystou mám pokoj a nemala som problém ani s otehotnenim...ale je pravda že ja som s cystami mala problém už dávnejšie, aj keď som mala cca 16-17 rokov tak som mala takú drobnú cystu, chodila som 10 dni na injekcie Thiamin a vstrebala sa, to iste aj keď som mla asi 20 rokov...len táto posledná už bola väčšia 🙈

kiki68
19. jún 2021

Chod k inemu gyn, to treba dat cim skor von. Mne ju gyn objavil a do mesiaca a pol bola vonku. Mne otehotniet s nou vylozene neodporucal a za ten cas narastla o 4cm. Rok na to som na prvy sup otehotnela. Takze za mna dat von, kym nevezme komplet vajecnik

luccija
19. jún 2021

@izabela181 endometricka je ina ako cysty, ktore zmizni branim b vitaminov.
@cedulka02 zalezi ako velka...na akom mieste...zvacsa ju len pozoruju.Ja mam 2 cm asi 7 rokov nerobi mi problem nic ma neboli bola som na konzultacii a zatial neoperovat.v skupine otazky na gynekologa gynekologicka hovori, ze endoska posobi na embrya a treba dat von.
Bolo by dobre zistit ci ovulujes z toho vajecnika.
Endo sa zvykne vratit a pokym nemas laparku nemozu vediet kde vsade a kolko lozisk mas.Ale kludne mozes otehotniet je to pol na pol

luccija
19. jún 2021
cedulka02
autor
19. jún 2021

@luccija doktorka mi povedala, ze ma 8 cm. Zvazujem zmenu doktora, lebo zaujem vysvetlit mi co to obnasa, ze ju mam bola zo strany p. Doktorky nulova. Hned v pondelok to s nou budem riesit, ak nebude opat ochota menim doktora :(

cedulka02
autor
19. jún 2021

@luccija konkretne z toho vajecnika to nemam odsledovane, druhy vajecnik tento mesiac "asi" ovuluje, podla ovu testu.

kiki68
19. jún 2021

@cedulka02 8cm musi okamzite von. Od 5cm mysi rychlo von

cedulka02
autor
19. jún 2021

@kiki68 dakujem za info dievcata. Normalne sa az hnevam za lacny pristup p.doktorky :(

kiki68
19. jún 2021

@cedulka02 to by som sa hnevala teda, lebo mozes prist o vajecnik. Mne ju davali von a mala 8,5cm a kusok vajecnika musel prec. Ale stale iba kusok, kolegyni to pretocilo vajecnik tou vahou a odumrel. Myslela ze ma slepak skrz bolesti a nasli po otvoreni cystu ako pomaranc. Kamosova mama tiez prisla o vajecnik. Mna operovali na ustave sv alzbety a vyborne tym pristupom. A cele oddelenie moderne. A hlavne mame zdrave babo

ivula0807
19. jún 2021

Mala som endometricku cystu na lavom vajecniku, velka bola plus minus 3 cm. Taktiez nam odporucene cim skor otehotniet no zaroven nam bolo oznamene ze to bude asi problem 🤷‍♀️
Otehotnela som hned na druhy cyklus ako sme si prestali davat pozor, nesledovala som nijak specialne plodne dni, len sme si nedavali pozor.
Cysta tam na kontrole po sestonedeli uz nebola. V tehotenstve absolutne ziadne problemy.
Drzim prsty 😊

cedulka02
autor
19. jún 2021

@ivula0807 to je super 👏👏 kiez by som bola aj ja tento pripad 😉

roztlieskavacka
19. jún 2021

Ja tiež to iste ako piše vyššie ivula, akurat som išla na operáciu kde mi ju odstránili, a po 2 mesiacoch na kontrole tam bola znova uz 1,7 cm, medzitým som bola tehotná, po tehotenstve tam stále cysta bola a teraz ju mam stále, tu istú a zas som tehotná. V mojom prípade ale tehotenstva nie su úplne bezproblémové avšak dr sa vyjadril ze počas tehu tieto cysty akoby “spia” kedze je zastavený menštruačný cyklus. Preto sa aj vraví ze najlepši liek na tuto diagnózu je tehotenstvo 🙂

zlatyk16
19. jún 2021

@cedulka02 mne hned dr povedal ze von ze ak mam ktomu uz aj bolesti tak hned ma poslal vybavit si termin za primarom hned po ms ma operovali... mala som jednu 4x3cm

zlatyk16
19. jún 2021

@cedulka02 a najlepsie bolo to ze ked som sla na kontrolu tak dr mi zabil ze je tam zas cysta 🤦‍♀️ ale mensia mna skoro jeb.. ale zvykne sa to strebat tak po ms som sla na kontrlu znovu a uz tam nic nebolo chvala bohu 😄

zenazaba
23. jún 2021

Mala som, vyoperovali, otehotnela som, porodila som.

cedulka02
autor
24. jún 2021

Dakujem za Vase reakcie. V pondelok idem na konzultaciu koli operacii. Takze coskoro bude vonku a dufam, ze sa dockam vytuzeneho tehotenstva.

kamagma
24. jún 2021

Po operacii som hned otehotnela ale predtym sme sa nesnazili tak neviem ci to malo vplyv nejaky.

luccija
24. jún 2021

@cedulka02 fiha co viem nad 5 cm musi von to je velka...

cedulka02
autor
24. jún 2021

@luccija pri tejto kontrole namerali 8,8x5,3 cm

kiki68
24. jún 2021

@cedulka02 este ked ju budu brat, tak mozu takou mini ihlickou nastimulovat vajecniky. A celkovo to mrknut tam. Vacsina zien potom rychlo otehotnie ( ja tiez )

engel76
24. jún 2021

@cedulka02 uz je velka. Takze cystu von, nech pri laparoskopii skontroluju vsetko aj maternicu a aj ci su vajecniky priechodne. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

cedulka02
autor
25. jún 2021

@engel76 dakujem 🙏

roztlieskavacka
26. jún 2021

@cedulka02 podla mna Tento rozmer cysty je obrovské riziko, nechápem co ake konzultácie s doktorom, okamžite na operáciu budeš rada ak ti zachránia vaječník ak ti ho cysta este nezozrala.. ved nad 5 cm sa cysty dávajú automaticky operovať nehovoriac o endometrioze

cedulka02
autor
14. aug 2021

Ahojte moje radkyne. Tak som po operacii cysty. Cystu vybrali, vajecniky zachovane. Mam vsak v hlave otazniky, ako to bude teraz s cyklom? Zmeni sa? Ako ste boli na tom po operacii vy. Viem, ze kazde zenske telo reaguje inak. No zaujimalo by ma ako ste to mali? Ci nastupila menstruacia a kedy asi po operacii. Dakujem Vam za odpovede 🙏🙏

zlatyk16
14. aug 2021

@cedulka02 ahoj super 👍 mne prisla ms asi normalne ako mala, lebo mna operovali hned po skonceni ms

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre